Minimalistinis interjero stilius: kokios gyvenimiškos pamokos jame slypi?

Nėra kitos tokios vietos kaip namai – tai asmeninė šventovė, kurioje neturėtų likti vietos triukšmui bei stresui. Namų išvaizda daro tiesioginę įtaką žmogaus nuotaikai. Netvarkinga, nereikalingais daiktais perkrauta erdvė kuria įtampos jausmą. Tam, kad namuose galima būtų sukurti ramybės aurą, pristatome kelias pamokas, kurių vertėtų pasimokyti iš minimalistinio interjero stiliaus.

Paprastumo ir simetrijos kuriama ramybė


Minimalistinis interjero stilius mus moko atsikratyti visomis nereikalingomis detalėmis, kurios yra nenaudojamos ir paprastai tik kaupia dulkes. Daiktais perkrauta erdvė kelia streso lygį (tokioje erdvėje jaučiamės tarytum fiziškai suspausti). Minimalistiniame interjere harmonijos jausmas yra kuriamas paprastumo ir simetrijos pagalba. Jame galioja taisyklė – kokybė yra svarbiau už kiekybę. Čia yra naudojami tik patys svarbiausi baldai bei širdžiai brangiausi aksesuarai. Minimaliai apstatytas patalpa kuria balanso, tvarkingumo ir lengvumo įspūdį.


Shutterstock


Spalvų įtaka žmogaus nuotaikai


Spalvų paletė minimalistiniame interjere užima labai svarbią vietą, nes spalvos daro tiesioginę įtaka žmogaus nuotaikai. Kad namuose būtų sukurta taip trokštama ramybės atmosfera, reikėtų laikytis paprastos spalvų paletės. Paprastai minimaliuose interjeruose vyrauja neutralių, žemiškų spalvų monochromatiniai atspalviai.


Shutterstock


Didžiulė šviesos svarba


Naudojant minimalų daiktų skaičių, šviesa interjere įgauna vieną svarbiausių vaidmenų. Natūrali šviesa turėtų netrukdomai patekti į kambarius ir užpildyti juos savo pozityvia energija. Šviestuvai šiame interjero stiliuje taipogi užima itin svarbią vietą – vienas išskirtinis šviestuvas gali suteikti charakterio visai erdvei.


Shutterstock


Grožis slypintis detalėse


Kuriant paprastą, daiktais neperkrautą erdvę, svarbu dėmesį skirti detalėms. Renkantis baldus, vertėtų atkreipti dėmesį į jų formą, ieškoti paprastų bei elegantiškų linijų. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tekstūrą. Rekomenduojama rinktis daiktus išsiskiriančius ryškiomis faktūromis (medieną, keramiką, vilną, liną ir panašiai).


Shutterstock


Svarbiausi akcentai – meno kūriniai ir augalai


Pagyvinti tokiai paprastai erdvei yra naudojami augalai bei meno kūriniai. Augalai erdvei suteikia papildomos, tik gamtai būdingos ramybės, o kruopščiai parinkti meno kūriniai – charakteringumo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis