55 kv. m. būstas: miegamojo „iliuminatorius“ tapo aliuzija į jūroje plaukiojantį laivą

Dizainerė Laura Giržadė standartiniame naujos statybos bute pritaikė nestandartinį sprendimą – miegamojo sienoje suprojektavo apskritą langą, tapusį pagrindiniu interjero akcentu. Šis elementas padiktavo viso buto dekoro ir spalvinės koncepcijos idėją.

Objekto dosjė:


Tipas – naujos statybos vieno miegamojo butas Vilniuje


Plotas – 55 m²


Gyvenamoji erdvė: bendrasis kambarys su svetainės, virtuvės ir valgomojo zonomis, miegamasis, vonios kambarys


Gyventojai – 2 asmenų šeima


Projekto autorė – interjero dizainerė Laura Giržadė (studija „Softdecor“).


Naujos statybos vieno miegamojo butas buvo projektuojamas brandžiai, jau vaikus užauginusiai vilniečių porai, linkusiai į iššūkius ir drąsesnius, nestandartinius sprendimus. Pradinis statytojų pasiūlytas erdvės planavimas buvo nepatogus – ją į dvi dalis dalino išilgai pastatyta pertvara, atskyrusi du buto langus: vienoje pusėje buvo numatytas bendrasis kambarys, kitoje – miegamasis ir vonios kambarys.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Norbertas TukajInterjerą projektavusi dizainerė Laura Giržadė pasakoja šeimininkams pasiūliusi net keletą erdvės perplanavimo variantų, kol buvo pasiektas bendras susitarimas – panaikinta išilgai buto einanti pertvara, sukurta atvira bendrojo kambario erdvė su dviem langais, o miegamasis suformuotas patalpoje be langų greta svetainės. Kad natūrali dienos šviesa patektų į šią erdvę ir ji būtų jauki bei funkcionali, sienoje, skiriančioje miegamąjį nuo svetainės, iškirstas didžiulis apskritas langas, primenantis iliuminatorių. Lango forma turėjo įtakos ir erdvių spalvinės gamos pasirinkimui. Interjere pritaikyti švelnūs pasteliniai tonai – smėlinis, rusvas, pilkšvas, melsvas – sukūrė subtilų smėlėtos jūros pakrantės įvaizdį, o miegamojo „iliuminatorius“ tapo aliuzija į jūroje plaukiojantį laivą.


Svetainėje įkomponuoti lakoniško dizaino, bet itin patogūs ir funkcionalūs minkštieji baldai pabrėžia interjero koncepciją – praktiška, patogu, stilinga.


Projektuojant interjerą šeimininkų turimiems paveikslams specialiai buvo renkama vieta – atsitiktinai ar ne, bet jų spalvos bei turinys idealiai atitinka interjero dekoro idėjos – smėlėtos pakrantės – įvaizdį.


Bendrajame kambaryje, kuriam po rekonstrukcijos atiteko abu buto langai, palei vieną sieną įrengta virtuvės zona, o kitoje pusėje – svetainė. Šias dvi zonas vizualiai atskiria (arba jungia) apskritas valgomojo stalas. Nedidelės bendrojo kambario erdvės dizainerė nenorėjo apkrauti masyviais baldais – interjeras turėjo išlikti ramus, estetiškas ir praktiškas. Svetainės zonoje palei galinę sieną buvo suprojektuotas funkcionalus, tačiau gana lakoniškas baldas, kuriame sutilpo ir TV zona, ir krosnelė, ir net vieta malkoms susidėti.


Jo formas ir spalvinius sprendimus atkartoja palei priešingą sieną sumontuoti virtuvės baldai, išties mažai primenantys virtuvę. Dizainerė pasakoja, kad tokį įspūdį pavyko pasiekti atsisakius gartraukio – mažai namie gaminantiems šeimininkams tai pasirodė nereikalingas įtaisas. Todėl atsirado galimybė įrengti atvirų lentynų konstrukciją, savo dizainu primenančią svetainės baldus. Apgalvotos smulkmenos ir praktiškumas nedidelėje erdvėje – būtinas dizaino elementas, tad Laura dar suprojektavo stumdomąją plokštę, kurią galimą stumdyti pagal poreikius ir paslėpti ne itin išvaizdžias detales, taip išsaugant estetišką virtuvės vaizdą.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Norbertas TukajNenorėdama žeminti buto lubų, vietoj įprasto apšvietimo dizainerė parinko funkcionalius sieninius gamintojo „Flos“ šviestuvus ilgais kotais – praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje sukurti šviestuvai suteikia interjerui subtilios retro dvasios.


Atskiram miegamajam liko vos 10 m², tačiau dėl didžiulio apskrito lango erdvė atrodo didesnė. Beje, dizainerė paaiškina, kad sumontuoti tokį langą nebuvo paprasta – teko apskaičiuoti net tai, kokio dydžio turi būti stiklas, kad jį pavyktų saugiai atnešti į butą per daugiabučio laiptinę, o ir meistrams, apsiėmusiems įgyvendinti šį projektą, apskrito lango montavimas gipskartonio sienoje buvo tikras iššūkis. Nedideliame miegamajame dizainerei pavyko sutalpinti ne tik patogią dvigulę lovą, bet ir didelę drabužių spintą, nusitęsiančią per visą galinę kambario sieną.


Kad masyvus baldas negožtų nedidelės erdvės, jam buvo parinkti paprasti vientisi balti fasadai, baltai nudažytos ir visos kambario sienos – tai padėjo sukurti šviesesnės erdvės įspūdį ir neperkrauti jos nereikalingomis detalėmis. Lakoniško dizaino miegamajam dekoratyvumo suteikia viena detalė – palei lubas per visą perimetrą nusitęsianti subtiliu raštu dekoruota juosta, pereinanti ir į svetainės zoną. Laura pasakoja, kad šis elementas atsirado iš poreikio išsaugoti esamą lubų aukštį jų nežeminant – rekuperacijos vamzdžiai buvo paslėpti dėžutėse palei sieną, o jos papuoštos dekoratyvia juosta, suteikiančia interjerui ritmikos pojūtį.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Norbertas TukajPrie apskrito miegamojo lango pakabintos lengvos baltos užuolaidos, kad prireikus būtų galima paslėpti šią privačią erdvę.


Uždegus šviesą miegamajame, apskritas langas vakarais tampa išskirtiniu šviesos šaltiniu, sukuriančiu svetainėje jaukią, ypatingą nuotaiką.


Pro apskritą langą miegamojo sienoje į šią erdvę patenka natūralios dienos šviesos, o oro grynumą užtikrina šiuolaikiška rekuperacinė sistema.


Vonios kambaryje įrengtoje praustuvo zonoje sumontuotas didelis apskritas veidrodis su paslėptu apšvietimu atkartoja miegamojo „iliuminatoriaus“ idėją ir padeda susieti interjerą į darnią visumą.
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis