160 kv. m. vieno aukšto namo interjeras: harmonijos oazė

„Projektuodama interjerą daugiausia dėmesio skiriu patogiam būsto erdvių planavimui, baldų išdėstymui ir komfortui. Ir šiuose namuose stengiausi sukurti monochrominę aplinką, naudojau kuo daugiau natūralių medžiagų, įdomių faktūrų ir tekstūrų – toks interjeras niekada neatsibos, neišeis iš mados, jį lengva pagyvinti ryškesnėmis interjero detalėmis“, – įsitikinusi dizainerė Ana Drutel.

Objekto dosjė:


Tipas – vieno aukšto namas.


Plotas – 160 m².


Gyvenamoji erdvė: bendrasis kambarys su svetainės, valgomojo, virtuvės zonomis, holas, miegamasis, vonios kambarys.


Projekto autorė – dizainerė Ana Drutel.


Pro didelius vitrininius erdvaus vienaaukščio namo langus į visas puses atsiveria miškas. Kaip pasakoja dizainerė Ana Drutel, tai paskatino ją sukurti gamtai kuo atviresnį interjerą be sudėtingų spalvinių sprendimų, interjero koloritui pasirenkant vien natūralias gamtos spalvas. „Norėjau, kad namai būtų maksimaliai šviesūs ir neapkrauti, jaukūs ir išskirtiniai. Čia numatyta daug vietų paslėpti daiktams, o dekoro elementai gali būti nesunkiai pačių šeimininkų pakeičiami, atsižvelgiant į jų poreikius ir gyvenimo būdą! Pagal projektą tarp dviejų vitrininių langų buvo numatyta vieta židiniui, todėl čia sumontuota trijų stiklų kapsulė. Židinio zona ir tapo svarbiausia svetainės ašimi, aplink kurią sukasi visas interjeras. Židiniui pasirinkta juodo granito apdaila, virš jo pakabintas specialiai šiems namams nutapytas paveikslas, susiejantis visas interjero spalvas ir tapęs esminiu akcentu“, – pasakoja projekto autorė.


Name įrengtas erdvus holas su keliomis spintomis ir didžiuliu veidrodžiu, iš jo patenkama į bendrąjį kambarį – pagrindinę namų erdvę. Vienoje pusėje suprojektuota didelė ir šviesi svetainė su židiniu, masyvia kampine sofa, televizoriaus zona ir mobiliu foteliu. Šį pagal poreikius galima pasukti ir į židinio, ir į televizoriaus pusę ar pastatyti priešais sofą bendraujant su svečiais. Dešinėje pusėje įrengti valgomasis su dideliu stalu ir originalaus dizaino pertvara atskirta virtuvė.


„Nėra paprasta surasti tokį paveikslą, kuris džiugintų ilgai, todėl jo paieškai skyrėme nemažai dėmesio – juk tai pagrindinis svetainės akcentas. Kartais sąmoningai palieku tuščios erdvės šeimininkų saviraiškai, nes namuose neturi būti viskas tobulai dizainerio suderinta, būtina, kad jame atsispindėtų ir čia gyvenančių žmonių charakteriai“, – įsitikinusi Ana.



Būsto interjeras
Būsto interjeras
Viktorija Zelenkova



Kad į namą patektų kuo daugiau šviesos ir atsivertų vaizdas į jį supantį mišką, svetainėje atsisakyta naktinių užuolaidų: langus dengia tik permatomos lininės, dieną jos gelbsti nuo kaitrios saulės, o vakare suteikia namams jaukumo, kad langai neatrodytų bauginamai tamsūs.


Išraiškingos medžio faktūros plokštės, pasirinktos tiek sieninių spintų durims virtuvėje, tiek svetainės sienai dekoruoti, pagyvina ir sušildo monochrominį interjerą ir susieja jį į harmoningą visumą.


Virtuvė padalinta į dvi dalis, jas skiria trumpa sienutė ir vertikalių ažūrinių metalo juostų konstrukcija. Už jos slepiasi penkios talpios spintos iki lubų (jose įmontuotas ir šaldytuvas). Tai suteikė galimybę prie kitos sienos šalia lango suprojektuoti vizualiai itin lengvą, erdvėje tarsi pranykstantį baltos spalvos korpusinį baldą su virykle, orkaite ir plautuve. Tą lengvumo įspūdį sustiprina ir tai, kad čia atsisakyta pakabinamųjų spintelių. Tik gartraukis paslėptas po juodos spalvos plokšte, kuri pratęsia interjero koncepciją – įspūdį kurti juodos spalvos interjero elementais. Iš tiesų, didelę šviesią erdvę suvaldo juodos grafiškos linijos. Jos išryškina daiktų formas, suteikia jiems apibrėžtumo ir stabilumo. Erdvė tampa įdomesnė ir gyvesnė, bet nenusižengiama ramaus interjero kolorito idėjai. Pilkšvų sienų fone juodos spalvos elementai itin išryškėja, tačiau tas kontrastas yra subtilus, įdomus.


Virtuvės ir valgomojo zonos lubos nudažytos tamsiai ruda spalva. Pasak dizainerės, sprendimas puikiai pasiteisino: ši bendrojo kambario dalis labai kontrastuoja su svetaine, ši atrodo dar didesnė, lengvesnė, elegantiškesnė.


Visame interjere vyrauja ramios spalvos, ryškesnis dekoras neutralizuojamas pilkšvais sienų atspalviais, natūralių medžiagų apdaila. Juodų linijų grafikos žavesį atskleidžia lakoniško stiliaus baldų kojos, ažūrinė virtuvės pertvara, lentynėlės, paveikslo rėmas, šviestuvai ir kiti dizaino objektai.



Būsto interjeras
Būsto interjeras
Viktorija Zelenkova



„Detales stengiuosi parinkti tada, kai šeimininkai jau pagyvena namuose, aiškiau suvokia savo poreikius: ar nori ryškesnio paveikslo, o gal lengvesnių užuolaidų, gal gyvų gėlių ar daugiau jaukios tekstilės“, – patirtimi pasidalija Ana.


Projekto autorė siekė sukurti ramią, universalią aplinką, kurią galima pagyvinti išskirtiniais interjero akcentais, įdomaus dizaino baldais, asmeniniais brangiais daiktais.


Privačioje šeimininkų zonoje – miegamajame – dizainerė nutarė neapsiriboti vien ramiomis spalvomis ir lakonišku dekoru, todėl ieškojo įdomesnių sprendimų. Pasak Anos, taip interjere dažniausiai ir atsiranda unikalių, nestandartinių elementų. Akcentinei miegamojo sienai ji parinko tobulai interjero kolorito temą pratęsiančius ir išskirtinai dekoratyvius tapetus, kurie suteikė erdvei romantiško paslaptingumo ir abiem šeimininkams labai patiko. Ties galvūgaliu sienos plokštumą suskaido ir paįvairina gipskartonio konstrukcija, į kurią įmontuotas apšvietimas.



Būsto interjeras
Būsto interjeras
Viktorija Zelenkova



„Interjero apšvietimo sprendimams skyriau labai daug laiko. Bendrajame kambaryje suprojektavau net penkis apšvietimo scenarijus: pagal poreikį ir nuotaiką galima sukurti ir romantišką aplinką, ir stiprų kokybišką visos erdvės apšvietimą. O svarbiausia tai, kad dekoratyvūs šviestuvai ne tik skleidžia jaukią šviesą, bet ir išsiskiria kaip efektingi ir būtini interjero akcentai“, – pasakoja projekto autorė.


Kad santūraus interjero koncepcija būtų maksimaliai atskleista ir išryškinta, dizainerė virtuvės zonoje bei hole suprojektavo dideles sienines spintas, o miegamajame – drabužinę, tad buitinės paskirties daiktai neapsunkina interjero, netrukdo grožėtis stilingais dekoro sprendimais ir džiaugtis erdvės pojūčiu.


Vonios kambaryje suprojektuotos elegantiškos spintelės – vizualiai lengvi, grindų ploto neužimantys baldai buitinės paskirties patalpai suteikia visam interjerui būdingo ramaus solidumo.




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis