45 kv. m. butas Vilniuje: daugiafunkcis kubas, kuriame sutalpinta visa buto „buitis“

Nepatogus planavimas naujos statybos bute su vienu miegamuoju buvo pakeistas praktiška konstrukcija – dizainerė Neringa Vorevičiūtė-Preissl suprojektavo daugiafunkcį kubą, kuriame sutalpino visą buto „buitį“, o ant jo viršaus, po stoglangiu, įrengė miegamąjį.

Objekto dosjė:


Tipas – naujos statybos vieno miegamojo butas Vilniaus senamiestyje.


Plotas – 45 m².


Gyvenamoji erdvė: bendrasis kambarys su svetainės, virtuvės ir valgomojo zonomis, miegamasis antresolėje, vonios kambarys


Gyventojai – 2 asmenų šeima


Projekto autorė – interjero dizainerė Neringa Vorevičiūtė-Preissl (www.neringainteriors.com).


Nuotraukos – Enrikos Samulionytės


Austrijos sostinėje Vienoje su vyru įsikūrusi dizainerė Neringa Vorevičiūtė-Preissl Vilniuje ieškojo nedidelio buto, kuriame galėtų apsistoti grįžusi į Lietuvą. Butas senamiestyje, naujos statybos daugiabučio viršutiniame aukšte, ją sužavėjo dėl aukštų lubų ir pro langus matomų Vilniaus stogų. Tačiau jo planavimas dizainerei iš karto pasirodė nepatogus: butą į dvi ilgas patalpas per visą ilgį skyrė pertvara: vienoje jos pusėje buvo numatyta svetainė su mini virtuve, kitoje – miegamasis ir drabužinė. Tad pirmiausia dizainerė ėmėsi erdvių planavimo darbų – jai norėjosi rasti daugiau vietos didelei virtuvei, visavertei svetainės poilsio zonai, racionaliai išnaudoti aukštą buto erdvę ir atskleisti nestandartinės erdvės privalumus.


Funkcionalus ąžuolinis staliukas svetainėje projektuotas pačios Neringos. Mėlynas plokštes galima stumdyti pagal poreikius, po jomis patogu slėpti neišvaizdžius daiktus, o prireikus jas galima nuimti ir naudoti kaip padėklus.


Išgriovus butą per pusę skiriančią pertvarą, buvo suprojektuotas naujas statinys – kubo formos konstrukcija. Ant jos viršaus dizainerė numatė vietą miegamojo zonai – taip 45 m² buto plotas padidėjo dar keletu kvadratų. Kubas padėjo tinkamai išdėlioti ir likusias namų zonas – suformavo į bendrąjį kambarį vedantį koridorių, sukūrė atvirą erdvę svetainės zonai, numatytai palei didelius buto langus.


Stengdamasi, kad nedidelio ploto bute kiekvienas centimetras turėtų savo paskirtį, dizainerė naujojoje konstrukcijoje paslėpė saugojimo vietas. Iš svetainės pusės įrengta spinta, iš prieškambario – drabužinė, o palei koridoriaus sieną priešais virtuvę suformuotos spintos virtuvės buities technikai ir papildomos spintelės daiktams susidėti. Tačiau visa tai liko nematoma – dizainerė kubo sienas dekoravo tamsiomis plokštėmis su pašviesintomis briaunomis – už jų slepiasi be rankenėlių įrengtos durys, o geometrinių formų žaismas erdvei suteikia tam tikros ritmikos pojūtį. Kitoje patalpos pusėje palei ilgąją sieną dizainerė suprojektavo didelę virtuvę su baro tipo stalu vietoj valgomojo – jai buvo ypač svarbu rasti vietos plačiam stalviršiui, kad čia būtų patogu ir pietauti, ir dirbti.


Norėdama suteikti erdvei šilumos pojūčio, dizainerė į interjero kompoziciją įterpė ir medžio faktūros, ji gražiai išryškėja derinama su juodo granito stalviršiu, tamsintu veidrodžio paviršiumi, juodais virtuvės ir kubo konstrukcijos fasadais.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Enrika SamulionytėInterjero projekto autorei ir buto savininkei Neringai Vorevičiūtei-Preissl buvo labai svarbu rasti vietos dideliam stalviršiui, prie kurio būtų patogu dirbti.


Į antrąjį aukštą veda laiptai, įrengti palei vieną kubo sieną iš svetainės pusės. Neringa pasakoja, kad juos projektuojant ir įrengiant teko viską tiksliai apskaičiuoti, nes laiptai iš svetainės pusės – dar ir lentynos dekoratyviems daiktams eksponuoti.


Kad virtuvė kuo mažiau primintų buitinę zoną, buvo atsisakyta pakabinamųjų spintelių ir įrengtos lentynėlės, o siena virš darbastalio dekoruota tamsintu veidrodžiu – jis padėjo užmaskuoti dėl ventiliacinių angų nelogiškai išsikišusį kampą. Tokį sprendimą leido įgyvendinti ir parinktas modernus gartraukis, montuojamas ne virš viryklės, o greta jos – ant stalviršio.


Laiptais, tuo pačiu metu atliekančiais ir svetainės lentynų funkciją, galima patekti į „antrąjį“ buto aukštą. Čia ant kubo konstrukcijos užkeltame miegamajame liko pakankamai aukščio, kad visu ūgiu galėtų atsistoti suaugęs žmogus. Visa miegamojo zona apjuosta minimalistiniu juodu turėklu kaip ir laiptai, tačiau iš dviejų pusių dizainerė suprojektavo platesnes turėklų plokštumas, kad ant jų būtų galima išdėlioti dekoratyvinius ar prie lovos naudojamus daiktus. Dizainerė ypač džiaugiasi, kad pavyko puikiai apskaičiuoti lovos vietą – ji pastatyta tiesiai po stoglangiu, tad joje gulint giedrą naktį galima matyti žvaigždes.Neringa Vorevičiūtė-Preissl
Neringa Vorevičiūtė-Preissl
Enrika SamulionytėMažiausiai pertvarkų paliesta erdve liko vonios kambarys. Jos dydis ir vieta nesikeitė nuo pirminio plano, tačiau Neringai ir čia norėjosi sukurti estetišką, derančią prie viso interjero koncepcijos erdvę. Palei galinę sieną įrengta stilinga praustuvo zona, dekoruota kontrastingomis juodų ir baltų raštų plytelėmis. Kitoms sienoms dizainerė parinko tos pačios kolekcijos neįprastos formos plyteles, suteikiančias erdvei išskirtinės ritmikos įvaizdį.


Nusižiūrėk idėją!


Prieškambaryje Neringa rado vietą pačios sukurtai ir pagamintai priminimų lentai. Paprasta reikiamo dydžio MDF plokštė buvo nudažyta specialiais magnetiniais dažais, tad priminimus, dekoratyvius atvirukus ar kitokias smulkmenas prie jos galima prispausti magnetukais. Ant sienos lentai pakabinti dizainerė panaudojo paprastą metalinę grandinę, prieš tai nudažiusi ją juodai.


Prieškambaryje lengvai spustelėjus vieną plokštę, atsidaro durys, už kurių slepiasi erdvi ir patogi drabužinė. Kita tokia pati suprojektuota iš svetainės pusės.


Priešais praustuvo zoną įrengta dušo kabina – juodomis juostomis puoštos briaunos, originalus durų mechanizmas leido tobulai pritaikyti ją prie kuriamo interjero stiliaus.


Siekiant sukurti estetišką nedidelio vonios kambario įvaizdį, buvo atsisakyta čia statyti skalbyklę – jį įrengta virtuvėje ir paslėpta už fasado durelių.
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis