Kaip namus gali pakeisti vintažinis stilius?

Namų tendencijos ypač greitai kinta, todėl kartais būna sudėtinga atrasti pusiausvyrą tarp mados ir turimų daiktų. Vienas iš sprendimų – „Mid–century modern“ interjeras, kuris dažniausiai įvardijamas tiesiog kaip vintažinis stilius.  

Šis stiliaus susikūrimas buvo pastebėtas 1940–1970 metais Didžiojoje Britanijoje. Baldai ir daiktai atstovaujantys šį stilių yra estetiškų linijų ir ryškių spalvų, o patys namai įgyja originalumo. Plačiau apie šio interjero bruožus komentuoja interjero dizaineris Arnas Vilčinskas. 


Shutterstock nuotr.Kokiais bruožais pasižymi „Mid-century modern“ interjeras?


Kiekvienas baldas turi savo istoriją. Tai viena iš svarbiausių šio interjero taisyklių. Baldai ir net smulkiausios namų detalės gali individualiai pasakoti savo istoriją ir nebūtinai derėti tarpusavyje. Tiek naujų baldų siluetai, tiek spalvos gali skirtis nuo jau namuose esančių baldų. Būtent todėl toks interjeras tikrai neasocijuosis su nuobodumu ir pilkumu. 


Shutterstock nuotr.


Suplanuotas neužbaigtumas. Tobulybė dažnai būna pervertinama savybė. Nors išpuoselėtas interjeras – saugus pasirinkimas – vis dėlto, tai nebūtinai yra tai, kas įdomu. „Mid–century modern“ interjeras skatina kūrybinę laisvę, originalumą. Pavyzdžiui, atsibodusią sieną galima perdažyti ir taip namams suteikti naujų spalvų. Net seni daiktai ar baldai gali būti atnaujinami bei pritaikomi pagal šiuolaikinius poreikius. 


Shutterstock nuotr.


Tai, kas pravartu dabar. Ši modernizmo atšaka skatina tiek panaudojimo, tiek kainos atžvilgiu nebūtinai rinktis brangiausią versiją. Juk daiktai ir baldai dažniausiai greitai pabosta, tad kam prisirišti prie jų? Jei mėgstate dažnai keisti namų interjerą, pirkite daiktus pagal šiuos kriterijus: patraukli kaina ir tik po to aukšta kokybė. 


Shutterstock nuotr.


„Gyvi“ namai. Dauguma namų savininkų pritars, kad kiekvieni namai turi savitą nuotaiką. Pasitaiko atvejų, kai, rodos, be jokių pastangų būstas atrodo šiltas ir jaukus. Vis dėlto, daug kas priklauso nuo interjero pasirinkimų. „Mid–century modern“ interjeras pabrėžia, kad kiekvieną kartą įėjus į namus turi būti juntama šventė. Kaip tai padaryti? Nebijokite maišyti stilių ir ieškoti originalių sprendimų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis