Išskirtinius interjerus kurianti N. Sabaliauskienė: kiekvieno žmogaus namai turi būti originalūs

Dizainerė Nerija Sabaliauskienė interjerus kuria jau ne pirmą dešimtmetį. Jos kūryba išsiskiria istoriniais elementais, tačiau dizainerė mielai imasi ir modernesnių interjerų. Nerija pastebi, kad kūrybos paslapčių galima išmokti, o estetinį suvokimą – lavinti.

– Kaip prasidėjo Jūsų interjero dizainerės karjera?

– Ji prasidėjo prieš 15 metų. Tuo metu Lietuvoje buvo aktyvus statybų metas ir atsirado poreikis specialistų, kuriančių ne tik eksterjerus, bet ir interjerus. Reikia pripažinti, kad kaip ir bet kurioje veikloje, taip ir interjero srityje, pradedi kurti sau, o po to kažkas patiki tau sukurti savo erdvę. Pirmas mano padėtas sukurti viešos paskirties objektas buvo tuometinis „Karolinos“ viešbučio pokylių salės interjeras.

– Kad galėtum kurti interjerą, turi būti estetas. Kaip manote, stiliaus pojūtis įgimtas ar jo galima išmokti?

– Aš už tai tai, kad visi žmonės būtų estetai, nes tada ne tik nuosava erdvė, bet ir šalis, valstybė bus švaresnė ir gražesnė. Žmogaus galimybės tokios neribotos, jog net jei ir negauname kažko gimdami, galime to išmokti.

Interjero dizainerė Nerija Sabaliauskienė
Interjero dizainerė Nerija Sabaliauskienė
P.Gasiūno nuotr.

– Kodėl žmonėms svarbus interjeras?

– Prieš 20 metų suvokimas apie interjero subtilybes buvo miglotas, bet šiandien galėčiau drąsiai teigti, kad žmonės teikia ypatingą svarbą juos supančiai aplinkai. Tai siečiau su kokybiško gyvenimo poreikiu. Namai – mūsų užuovėja nuo kasdienybės, problemų, tai yra tvirtovė, kurioje galime būti patys su savimi, todėl ir interjeras turėtų būti sukurtas kiekvienam savitas, individualus.

– Kokius interjerus tenka kurti dažniausiai?

– Mano gyvenimo stilius ir kuriami interjerai yra, jei galima būtų taip drąsiai teigti, istoriniai. Mėgstu senus, antikvarinius baldus, paveikslus, gobelenus, skulptūras – viską, kas ateina iš praeities, ir kuo senesnės, tuo didesnis malonumas rasti jiems vietą būsimoje erdvėje.

N. Sabaliauskienės kurtas interjeras
N. Sabaliauskienės kurtas interjeras
P.Gasiūno nuotr.

Interjero dizainerio paslaugos – ne pigus dalykas.

Kiekvienas projektas ypač brangus, jei apsiimu ji padėti sukurti. Bet ne finansiškai, o psichologiškai, nes gyveni juo, bendrauji su žmonėmis, kurie tampa tavo draugais. Jei lygintumėme interjero paslaugų įkainius Lietuvoje ir, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, galima sakyti, kad Lietuvoje jie yra minimalūs.

N. Sabaliauskienės kurtas interjeras
N. Sabaliauskienės kurtas interjeras
P.Gasiūno nuotr.

Kas yra sunkiausia bendraujant su klientais ir kuriant privačius interjerus?

Labai stengiuosi, kad užsakovams ir man būtų lengva kartu dirbti, nes dažniausiai darbas trunka nuo 3 mėnesių iki metų. Jei matau, kad gali kilti bendravimo problemų, neapsiimu padėti. Bet, žinoma, yra ir daug techninių dalykų, kurie nebūtinai sunkūs, tačiau ne itin moteriški ir subtilūs, bet būtini interjero kūrimo eigoje. Tai dalyvavimas statybų procese aplankant objektus, laipiojimas kopėčiomis lietui lyjant ar sningant.

Koks interjero stilius artimiausias Jums?

Man patinka ne tik istoriniai, bet ir modernūs interjerai, mielai ir juos padedu susikurti. Tik šiuos kuriant visada norisi, kad ir juose būtų elementų, baldų, daiktų, atspindinčių tam tikrą laikmetį, periodą, kad istorija egzistuotų.

Darbe nuolat susiduriate su naujais interjero sprendimais, ar nekyla kyla noras dažnai atnaujinti ir savo namus?

Mielai keisčiau savo interjerą dažniau, tik visuomet yra problema, ką daryti su daiktais.

N. Sabaliauskienės kurtas interjeras
N. Sabaliauskienės kurtas interjeras
P.Gasiūno nuotr.

Ką pakanka pakeisti interjere, kad gyvenamoji erdvė greitai atsinaujintų?

Efektyviausias ir greičiausias įspūdžio sukūrimas – sienų išklijavimas tapetais. Bet iš patirties žinau, kad pajudinus vieną tašką, pradeda griūti visas namelis ir tada jau norisi daug pakeitimų daryti.

Kaip pasitelkus interjerą praplėsti mažas erdves?

Didžiausias pagalbininkas norint praplėsti erdves bent jau vizualiai, tai veidrodžių panaudojimas interjere.

Kokie elementai kuria namų jaukumą?

Manau, pats paprasčiausias ir pigiausias būdas susikurti jaukumą – įsigyti žvakių ir pritemdyti šviesas, nes labai ryškus apšvietimas jaukumo nesukuria.

Artėja šventės, kokios puošmenų tendencijos vyrauja šįmet?

Kiekvienas žmogus gali puošti savo namus taip, kaip jam patinka, nes tai yra jo privati erdvė, o skoniai skiriasi. Todėl jei kažkam patinka balta spalva, savo namus gali dekoruoti baltais papuošimais, kam patinka auksas – auksiniais, raudona – raudonais. Šiandien yra toks platus dekoro elementų pasirinkimas, kad kiekvienas gali įgyvendinti savo svajones ir susikurti jaukumą savo namuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis