VU Botanikos sodas kviečia į jau 52-ąją rudens mugę „Lietuvos žiedai 2023“

Vilniaus universiteto Botanikos sodas bei Lietuvos gėlininkų sąjunga tęsia kasmetines tradicijas ir kviečia į tradicinę jau 52-ąją rudens mugę „Lietuvos žiedai 2023“.

Rugsėjo 15-17 dienomis VU Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilnius) šurmuliuos iš įvairiausių Lietuvos kampelių suvažiavę gėlių augintojai, sodininkai, ūkininkai, o mugės lankytojai tiesiogiai iš profesionalių augintojų sužinos, kaip prižiūrėti ir puoselėti įsigytus augalus. 


Mugėje bus galima rinktis iš didelio tiek dekoratyviųjų žolinių, tiek sumedėjusių augalų asortimento. Stebins gausus bijūnų, varpinių augalų asortimentas, bus svogūninių augalų – juos laikas įsigyti, jei norite jau pavasarį džiaugtis įvairiaspalviais žiedais.


„Nors rudens mugė vyks jau 52-ąjį kartą, mūsų gėlių augintojai, sodininkai ir ūkininkai kasmet pasiūlo šį tą naujo, netikėto. Be to, visada suteikia profesionalią konsultaciją, kaip prižiūrėti augalus, kad jie gražiai augtų ar derėtų. Mugėje galėsite paragauti įvairių vaisių ir uogų, čia bus galima įsigyti žinomų ir retesnių vaiskrūmių bei vaismedžių. Gediminas Cijūnaitis, sukaupęs įspūdinga vaismedžių kolekciją, pristatys savo išaugintus obuolius ir kriaušes. Rimantas Stankūnas pristatys vieną įspūdingiausių Lietuvoje šermukšnių kolekciją, šių uogų tikrai galėsite paskanauti. Gausybę obuolių ir jų sodinukų net iš Žagarės atsiveš ūkininkai Pamparai. Rudens mugėje taip pat rasite slyvų, medlievų“, – pasakoja VU Botanikos sodo Vingio skyriaus vadovė ir viena mugės „Lietuvos žiedai 2023“ organizatorių dr. Regina Juodkaitė.  


Išpuoselėtus savo rankomis išaugintus augalus į mugę atveš Daiva Gasiūnienė iš Kuršėnų, Darius Gusas iš Kauno, Antanas Dargenis iš Mažeikių, Onutė Čeponienė ir Eglė Gintauskienė iš Vilniaus, Saulius Zaraka iš Utenos ir daugelis kitų. Mugėje taip pat rasite keramikos ir medžio dirbinių, akmens skulptūrų.


Rudens mugė „Lietuvos žiedai 2023“ VU Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilniuje) veiks:


penktadienį (rugsėjo 15 d.) 10.00–19.00 val.; šeštadienį (rugsėjo 16 d.) 08.00–19.00 val.; sekmadienį (rugsėjo 17 d.) 08.00–16.00 val.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis