115 kv. m būsto su vaizdu į Gedimino pilį interjeras: stilinga prabanga galima ir gyvenant su vaikais

Naujai pastatytame name esantis šviesus ir erdvus butas, pro kurio langus atsiveria vaizdas į Gedimino pilį, dvelkia stilinga klasika. Interjero dizainerė Dovilė Mikaliūnaitė pasakoja, kad šeimininkų išsakytas vienas pirmųjų ir esminių pageidavimų buvo padėti sukurti išraiškingus namus, todėl šis noras virto būsto projekto atskaitos tašku.

Objekto dosjė


Tipas – butas naujos statybos name.

Plotas – 115 m2.

Gyvenamoji erdvė – svetainė su virtuve, trys miegamieji kambariai, drabužinė ir du vonios kambariai.

Gyventojai – 4 asmenų šeima.

Projekto autorė – interjero dizainerė Dovilė Mikaliūnaitė (studija „NOI“).


Minkštas kampas poilsio zonoje masyvus ir patogus – jam nereikėjo taupyti erdvės, todėl čia patogiai ilsėtis gali visa šeima. Tapytame paveiksle virš sofos vaizduojama šeimininkų šeima. „Labai džiaugiuosi sieniniu paveikslo apšvietimu – statybininkai formavo suprojektuotas gipso kombinacijas, o tarp jų įleidome bronzinius veidrodžius ir LED juostas. Buvo svarbu, kad veidrodžiuose neatsispindėtų pačios juostos“, – paaiškina projekto autorė.

115 kv. m. būsto interjeras
115 kv. m. būsto interjeras
Lina ADi Photography

Pulteliu valdomas biožidinys namuose kuria jaukumo jausmą. Svetainės lubas juosiantis kvadratas iš tiesų yra interjero dizainerės suprojektuota ir statybininkų suformuota niša. Juoda spalva ir pritaikyti aukso spalvos šviestuvai kuria netikėtą vizualinį efektą.

115 kv. m. būsto interjeras
115 kv. m. būsto interjeras
Lina ADi Photography

Prieškambario, svetainės ir virtuvės erdvėje žvilgsnį prikausto blizgios itališkos didžiaformatės plytelės, dengiančios dalį sienų ir grindis. Dovilė Mikaliūnaitė patikslina, kad matinių plytelių buvo atsisakyta, nes blizgios suteikia prabangos įspūdį.


Netipiškas sprendimas – svetainės luboms panaudotas dengtas bronza facetuotas veidrodis. Interjero dizainerė atvira: dėl šio sprendimo dvejojo, tarėsi su užsakovais. Vis dėlto buvo išgryninta ir priimta veidrodžio idėja, nes buto šeimininkai yra tikri estetai, jiems namuose svarbu ir vizualinis erdvės išplėtimas, ir prabangos jausmą kuriantys atspindžiai. Galiausiai sprendimas pasiteisino: „Veidrodyje atsispindi stikliniai svetainės šviestuvo lašeliai, jis vizualiai praplečia ir paaukština erdves, bronza padengtas paviršius jas ir sušildo – tai ypač aktualu gyvenant Lietuvoje, kur dominuoja pilkas dangus“, – projekto kūrimo niuansus atskleidžia dizainerė.

115 kv. m. būsto interjeras
115 kv. m. būsto interjeras
Lina ADi Photography

Prieškambario siena kurta iš facetuotų veidrodžio fragmentų – tam, kad juos sujungtų, veidrodininkai turėjo gerokai paplušėti, sako projekto autorė. „Ąžuolo parketas įrėmintas onikso imitacijos plytelėmis, jas skiria marmuro plytelių juostelės. Sunkiausia užduotis buvo šią viziją įgyvendinti, nes buvo nelengva rasti su plytelėmis derančių juostelių, o onikso plytelių gamintojai neturėjo akcentinių plytelių juostų“, – kuriant buto projektą kilusius iššūkius vardija interjero dizainerė.

115 kv. m. būsto interjeras
115 kv. m. būsto interjeras
Lina ADi Photography

Užsakovams virtuvė nebuvo svarbiausia patalpa, todėl ji nėra itin erdvi. Jai skirti baldai buvo specialiai suprojektuoti, išskyrus valgomojo stalą. Erdvei apšviesti naudoti tie patys elementai, kaip ir svetainėje bei koridoriuje, taip pat sukurtas papildomas apšvietimas po virtuvės spintelėmis.

115 kv. m. būsto interjeras
115 kv. m. būsto interjeras
Lina ADi Photography

Virtuvės erdvėje spalvos nuosaikios, žemiškos, marmuro motyvas atkartojamas stalviršyje ir galinėje sienelėje, o virtuvės fasadui parinktas bronza dengtas veidrodis veidrodis, kaip ir svetainės luboms. Gartraukis paslėptas spintelėje, nes projekto autorė gana kompaktiškoje virtuvėje norėjo išsaugoti vientisumą.

115 kv. m. būsto interjeras
115 kv. m. būsto interjeras
Lina ADi Photography

Marmurinės grindų plytelės namams suteikia niekada iš mados neišeinančios elegancijos. Tačiau tai šalta medžiaga, o jas uždengus būtų prarastas autentiškumas, todėl visuose namuose (išskyrus tėvų miegamąjį) buvo atsisakyta kilimų, o po grindų plytelėmis buvo išvedžiotas grindinis šildymas.


Tėvų miegamasis išklotas kilimine danga, kad atsikėlus rytais būtų jauku vaikščioti basomis. Miegamajame, koreguojant erdvę, buvo panaikinta drabužinė, nes šeimininkai pageidavo erdvesnio kambario. Svetainės grindys išklotos ąžuolo parketu, tos pačios medžiagos akcentai atsikartoja ir dalyje virtuvės spintelių, vonios bei naktinėse spintelėse tėvų miegamajame.


Sienų paviršius visame bute dekoruotas gipso dekoro juostelėmis. Galimybė įgyvendinti reljefiško klasikinio dekoro sprendimus Dovilę itin džiugina: „Juostelėmis dekoravome ir nematomas duris miegamajame, taip paversdami jas ir nematomomis, ir klasikinėmis, suvienijome visišką moderną su klasika.“ Preciziškas meistras sujungė juosteles ir jų kampus. Juostelės vyrauja visame bute.

115 kv. m. būsto interjeras
115 kv. m. būsto interjeras
Lina ADi Photography

Šeimininkų miegamajame gausu detalių, dinamiškai atkartojančių kitose buto vietose esančias spalvas ir formas, išlaikant interjero vientisumą: naktiniai staliukai derinti prie virtuvės ir vonios baldų, atsikartoja bronza padengto veidrodžiai ir dekoratyvios gipsinės sienų juostelės. Lubų nišoje paslėptas papildomas apšvietimas, o centrinis šviestuvas giminingas svetainės šviestuvui.

115 kv. m. būsto interjeras
115 kv. m. būsto interjeras
Lina ADi Photography

„Kosmetinis staliukas išskirtinis, jis tarsi kabo ant žalvarinių vamzdelių, kurie vizualiai atskiria miegamojo zoną su išėjimu į terasą“, – pasakoja Dovilė. Staliuko veidrodis įrėmintas žalvario profiliais, o šoninėse jo detalėse įmontuotos LED juostos, kad būtų tinkamas apšvietimas darantis makiažą.


„Voniai naudotos kitokios plytelės nei bendroje erdvėje, jos tik spalviškai artimos svetainės ir miegamojo spalviniam sprendimui. Sieninė vonios spintelė kompensuoja unitazo rėmo apsiuvimo išlyginimą ir slepia jo apsiuvimą. Praustuvai čia taip pat formuoti iš marmuro.“

115 kv. m. būsto interjeras
115 kv. m. būsto interjeras
Lina ADi Photography

„Iš čia patenkama į tėvų vonios kambarį, įėjimas „užmaskuotas“ miegamojo spintoje. Pagal pradinį buto išplanavimą čia turėjo būti drabužinė, bet jos atsisakėme didindami miegamąjį“, – paaiškina projekto autorė.


Vaikų kambariuose skleidžiasi pastelinis vaikystės pasaulis. Čia gipso dekoro juostelėmis įrėminti tapetai, nes šeimininkai, anot dizainerės, norėjo tapetuotų, jaukesnių vaikų kambarių, drauge puoselėjant vientisumo įspūdį su kitomis erdvėmis. Mergaitės ir berniuko kambariuose eglute išklotas šviesesnis parketas išlaiko švelnumo pojūtį, be to, šviesios grindys vizualiai didina erdvę.


„Šviestuvai kambariams parinkti neutralūs, išdėstyti tolygiai po visą kambarių plotą, kad visur būtų pakankamai šviesu ir negestų akys. Spintos buvo projektuotos panašios į prieškambario spintą, tik su nišomis knygoms ir žaislams. Berniuko kambaryje pro spintos duris įeinama į drabužinę. Abu kambariai išklijuoti tapetais, šitaip jiems suteikiant nuotaikos ir jaukumo“, – pasakoja projekto autorė, pridurdama, kad, atsižvelgusi į mergaitės lovos dizainą, suprojektavo jai skirtą rašomąjį stalą su lentyna nameliu. Vaikų vonios kambaryje detalės spindi žalvario, onikso ir marmuro imitacijos blizgaus paviršiaus plytelių spalvomis ir raštais, o bronza padengto veidrodžio motyvai, subtiliai keliaujantys iš kambario į kambarį, nepaliauja kurti šilumos ir prabangos jausmo.

115 kv. m. būsto interjeras
115 kv. m. būsto interjeras
Lina ADi Photography

Abiejų vaikų kambariuose gausu vietos žaidimams, o kilimų buvo atsisakyta drauge su šeimininkais nutarus, kad tai praktiškesnis sprendimas.


Namelio formos mergaitės lovą užsakovai jau turėjo, interjero dizainerei liko priderinti žaismingus akcentus – pompom formos šviestuvus, pastelinės rausvos spalvos užuolaidas ir papildomas detales. Berniuko kambaryje taip pat išlaikyta pastelinių spalvinių akcentų dermė.

115 kv. m. būsto interjeras
115 kv. m. būsto interjeras
Lina ADi Photography

„Vaikų vonios kambaryje plytelės buvo derintos prie bendrųjų patalpų plytelių – tai oniksas, o galinė sienelė – prie žalios valgomojo kėdžių ir sofos pagalvėlių spalvos, kad būtų išlaikytas spalvinis vientisumas“, – sako projekto autorė.


Veidrodis kuria nutįsusių lašų įspūdį, jį sudaro įprasti ir bronziniai veidrodžiai (pirmieji skirti pamatyti save, o antrieji kuria stiliaus bendrumo įspūdį), be to, veidrodžiai įmontuoti į žalvario juostelę, kuri taip pat leidžia kurti harmoningą interjerą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis