Sienų spalvos ir jungikliai: kaip sukurti tobulą duetą?

Namų sienos – tarsi mūsų asmeninės erdvės akys, jų dėka norisi kurti tokią aurą, kuri atpalaiduotų pavargus ar įkvėptų stokojant energijos. Šįkart architektė ir interjero dizainerė Justina Garbštė pasakoja, kurie akcentai svarbūs, renkantis sienų spalvas bei kaip sukurti savitą jų individualumą, derinant nedideles, tačiau reikšmingas detales – jungiklius ir kištukinius lizdus.

Lūkesčius pildo kokybiški pasirinkimai


Dizainerė akcentuoja, jog vienoje erdvėje pasirinkta ta pati sienų spalva niekuomet neatrodys vienodai, mat jos „chameoliškumą“ lemia daugybė faktorių: natūralios šviesos kiekis, langų geografinė orientacija, medžių ar pastatų metami šešėliai pro juos, taip pat ir dirbtinės šviesos išdėstymas viduje.


„Naujakuriai turėtų iš anksto apsispręsti, ar tikisi šviesesnių namų, ar nori kurti teatrinės prieblandos nuotaiką. Vis dėlto, praktika rodo, jog tautiečiai didžiąja dalimi pageidauja kuo daugiau šviesos. Tik čia yra taisyklė: jei viskas, įskaitant sienų spalvas, baldų paviršius ir kitas detales, bus balta, vietoj šviesos efekto gausite akinantį pojūtį – panašiai kaip žiemą, saulei tvieskiant į sniegą. Taip prasideda tonų ir pustonių paieška – juk ir baltos galima rasti daugybę atspalvių“, – primena dizainerė.Jungiklis JUNG LS 990 Les Couleurs Le Corbusier32121 terre sienne brique_Sienos spalva Tikkurila Harmony Care S484
Jungiklis JUNG LS 990 Les Couleurs Le Corbusier32121 terre sienne brique_Sienos spalva Tikkurila Harmony Care S484
Organizatorių archyvasJ. Garbštės teigimu, neretai sienų aukštis taip pat turi įtakos būsimai spalvai. Klaidinga manyti, kad vizualiai erdvės pojūtį kuria tik šviesūs atspalviai – tą patį gali ir kitos spalvos. Esminė gudrybė yra neatskirti nuo sienų lubų ir grindų, viską dažant tuo pačiu tonu. Net juodos spalvos pasirinkimas gali kurti begalybės pojūtį, jeigu laikomasi vientisumo.


Bene svarbiausia sienų misija, anot ekspertės, yra kokybiškas spalvos atspindėjimas – parinkti dažai turi atliepti būsimą viziją.


„Savo namuose sienas dažėme patys, tad mums svarbiausi kriterijai buvo lengvas padengimas, greitas džiūvimas ir, prireikus, greitas nuplovimo procesas. Rinkomės „Tikkurila“ prekių ženklą, kurių visiškai matiniai „Harmony Care“ dažai pasižymi padidinta dengiamąja geba, paslepiančia paviršiaus trūkumus. Be to, esu alergiškas žmogus, tad šie dažai nustebino neutraliu kvapu – ne veltui jiems suteiktas ir ekologinis ženklas. Sužavėjo gausus spalvų pasirinkimas, kuris pilnai atitiko vizualinius ir vertybinius mūsų dizaino lūkesčius.“Jungiklis JUNG LS 1912 žalvaris. Sienos spalva Tikkurila Harmony Care S447
Jungiklis JUNG LS 1912 žalvaris. Sienos spalva Tikkurila Harmony Care S447
Organizatorių archyvasJungiklis – ir sienų dekoro, ir minimalizmo partneris


Prakalbinti sienas, anot dizainerės, gali ne tik sienų spalva, bet ir jose derinami akcentai, kuriais gali tapti tie patys elektros instaliacijos elementai.


„Ant sienų esantys jungikliai ir kištukiniai lizdai turi savitą magiją: jie gali kurti nuotaiką ir suteikti interjerui kone juvelyrinės estetikos. Kita vertus, interjere siekiant vientisumo ir minimalizmo, šias detales galima atitaikyti pagal sienų spalvą ir padaryti vos matomomis, tad viskas priklauso nuo kuriamo dizaino vizijos“.Jungiklis JUNG LS 990 LesCouleurs Le Corbusier 32131 omble brûlée claire. Sienos spalva Tikkurila Harmony Care K484
Jungiklis JUNG LS 990 LesCouleurs Le Corbusier 32131 omble brûlée claire. Sienos spalva Tikkurila Harmony Care K484
Organizatorių archyvasSubtilus minimalizmas, pavyzdžiui, užkoduotas vokiško prekių ženklo „JUNG“ jungikliuose, anot J. Garbštės, nėra nepastebimas, kai jame dominuoja kokybė.


„Net ir matinė balta ir juoda spalvos jungikliuose bei kištukiniuose lizduose gali dvelkti prabanga. Be to, standartinis kvadratas taip pat turi savo vaidmenį, tereikia išsirinkti, ko prašosi jūsų sienos. Ne mažiau svarbi kokybiška medžiaga – juk daug kartų liečiami šių elementų paviršiai turi būti patvarūs ir malonūs liesti. Visus šiuos kriterijus rinkoje puikiai atliepia jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“, tad kurdama savo naujų namų minimalistinį interjerą, likau sužavėta asortimento ir kokybės sinergija“, – pasakoja dizainerė.
Užsakymo nr.: PT_74958

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis