PRIEŠ ir PO: neįtikėtina pamirštos verandos transformacija į pomėgiui skirtą erdvę

Galimybė netrukdomai namuose užsiimti savo pomėgiais ir turėti jiems dedikuotą vietą pandemijos laikotarpiu daugeliui tapo itin svarbi*. Tačiau ne visi namuose turime tam skirtą, patogią erdvę, ką jau kalbėti, jei namais dalijasi didelė šeima. Be galo mėgstančiai siūti 4 vaikų mamai savo siuvimo kambarį teko perleisti vienam iš vaikų. Tačiau šiam jos pomėgiui buvo prikelta pamiršta veranda.

Keturis vaikus auginanti moteris, atsisveikinusi su savo siuvimo kambariu, svajojo tam pritaikyti verandą. Mat siuvimas jai – ne tik mylimiausias pomėgis, bet ir galimybė pabūti su savo mintimis, atsipalaiduoti. Tačiau veranda ne tik nestandartinė vieta įkurti pomėgių erdvei, bet ir iki šiol buvo ganėtinai pamiršta. Be to, čia dar reikėjo rasti vietos laikyti visų šeimos narių batams, kurių, kaip galima įsivaizduoti, galybė.


„Kai namais dalinasi didelė šeima – kiekvienas namų kampelis yra vertingas. Veranda, tamsus kambarėlis, balkonas ar palėpė – dažnai pamirštos ir neišnaudotos erdvės, tačiau jas neretai galima pritaikyti įvairiems pomėgiams ir susikurti privatų kampelį tik sau“, - sako šeimos verandą transformavusi IKEA interjero dizainerė Alantė Zubrytė.


Jai teko iššūkis sutalpinti prieškambario ir mamos siuvyklėlės funkcijas gana mažoje patalpoje. Užduotį apsunkino ir tai, kad verandoje net trys sienos iš keturių yra su langais, tad prie jų nelabai galima statyti didesnių baldų.Veranda prieš pokyčius
Veranda prieš pokyčius
Organizatorių archyvasVeranda prieš pokyčius
Veranda prieš pokyčius
Shutterstock nuotr.Svarbiausia – ne tik darbo stalas


Kokiu pomėgiu beužsiimtume, svarbu ne tik patogi darbo erdvė, bet ir turėti, kur patogiai laikyti pomėgiui skirtus reikmenis. Tiek didesnės, tiek smulkios priemonės, atsarginės dalys ir kiti reikmenys turi turėti savo vietą – taip bus lengva kaskart susitvarkyti ir tą tvarką palaikyti. Juo labiau, jei kampelis pomėgiams įrengtas bendroje erdvėje, kuria naudojasi ir kiti šeimos nariai.


„Esantiems panašiose situacijose pirmiausia raginčiau neskubėti apsidėlioti ne visai funkcionaliais baldais ir pirmiausia rasti išeitį, kaip išgauti kuo daugiau vietos laikyti daiktams, neatsisakant erdvumo. Tam reikia rasti kuo patogesnį sprendimą būtent jums ir konkrečiai jūsų namų erdvei“, - sako A. Zubrytė.


Siuvimui interjero dizainerė pritaikė stalą su ratukais. Toks pasirinkimas yra patogus, kai dirbama su didelėmis medžiagomis ir tenka judėti aplink daro stalą – jį galima pasistatyti vidury erdvės ir apeiti iš visų pusių.
Veranda po pokyčių
Veranda po pokyčių
Organizatorių archyvasTuo tarpu daiktams tvarkingai laikyti specialistė, pagal šios erdvės išplanavimą, sukomplektavo natūralios medienos spintą. Toks universalus pasirinkimas, dėl natūralios išvaizdos ir galimybės susimodeliuoti jį pagal konkrečius poreikius tiks tiek sandėliuke, prieškambaryje ar garaže tiek svetainėje ar namų biure. Be to, ją galima paversti itin originaliu baldu – natūralią medieną lengva nubeicuoti arba perdažyti.


„Kadangi spintą komplektavau pati, uždaras lentynas ir stalčius batams bei daiktams paslėpti derinau su atviromis lentynomis, kuriose galima laikyti dailias dėžutes daiktams ar aksesuarus. Tokia kombinacija ne tik patogi – bet ir estetiška. Spinta nėra gili, tad palieka pakankamai vietos darbo erdvei. Tuo tarpu spalvų ir gyvumo į šios kūrybinės erdvės interjerą įnešiau perdažydama kai kurių spintelių ir stalčių dureles, medines dėžes“, - sako A. Zubrytė.Veranda po pokyčių
Veranda po pokyčių
Shutterstock nuotr.Ji priduria, kad namai, o ypač jų erdvė, kurioje užsiimame kūryba, turi mus įkvėpti. Todėl svarbu ne tik patogumas, bet ir estetika. Natūrali mediena, pinti šviestuvo gaubtai, užuolaidos ir kilimas suteikia verandai jaukumo ir šilumos. O vyraujantis pastelinių spalvų koloritas – tarsi atspindi kūrybišką ir švelnią pačios savininkės asmenybę.Veranda po pokyčių
Veranda po pokyčių
Organizatorių archyvasVeranda po pokyčių
Veranda po pokyčių
Organizatorių archyvasAtsirado ir prieškambaris


Kadangi šeimos veranda, pirmiausia, turi atlikti ir prieškambario funkciją, bei sutalpinti kalną visų šeimos narių batų, interjero dizainerė dalį verandos skyrė būtent tam. Dvi skirtingoms veikloms dedikuotas erdves ji atskyrė itin sumaniu būdu – širma, sukurta iš paprasčiausios stumdomos drabužių kabyklos su dirbtiniais augalais.


„Ant tokios kabyklos galima kabinti ir gyvus augalus, taip sukuriant tarsi vertikalų sodą. Jos apačioje galima pastatyti vijoklines kambarines gėles ir leisti joms vyniotis į viršų“, - idėja dalinasi interjero specialistė.
Svarbiausi atributai prieškambaryje yra vieta laikyti batams, suoliukas prisėsti aunantis batus, veidrodis, kabykla ir lentynėlė ar kabliukai raktams bei kitoms smulkmenoms. 


„Kai vietos nedaug, verta rinktis baldus, atliekančius kelias skirtingas funkcijas. Šiuo atveju batų spintelė atstoja ir suoliuką. Na, o norint sukurti lengvai palaikomą tvarkos įspūdį, geriausia rinktis uždaras spinteles, kuriose batų nesimatys“, - pataria interjero dizainerė.


Na, o norintiems pavasariui atėjus į savo prieškambarius įnešti daugiau tvarkos, ji primena apie didelius pokyčius atnešančius mažus sprendimus. Prie sienos tvirtinamos kabyklos, lentynėlės ir kabliukai yra prieinami ir greiti sprendimai, kurie nereikalauja papildomos vietos. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis