200 kv. m. gyvenamojo namo Vilniuje interjeras: šilta žaluma alsuojantys namai

Išraiškingas ir drąsus, kontrastingas, bet kartu darnus ir vientisas – taip galima apibūdinti šio namo interjerą. Jaunai šeimai suprojektuotas būstas jau iš pirmo žvilgsnio pasirodo jaukus ir glostantis akį besikartojančia žalsvų spalvų gama. Siekiant sukurti harmoningą įvaizdį, patalpose pritaikyti žalumos atspalvių tonai, tarsi bangelės nuvilnijantys nuo tamsesnių iki šviesesnių.

Objekto dosjė:


Tipas – individualus gyvenamasis namas.


Plotas – 200 m².


Gyvenamoji erdvė – svetainė, virtuvė, valgomojo zona, miegamasis su atskira drabužine, bendras dviejų vaikų kambarys, svečių kambarys, du vonios kambariai.


Gyventojai – 4 asmenys.


Projekto autoriai – Ieva Prunskaitė ir Rokas Puzinas (architektūros ir interjero studija „Prusta“).


Interjere buvo siekiama sukurti erdvią svetainę aukštomis lubomis ir dideliais vitrininiais langais, kurie atsivertų į mišką. Greta įkomponuota patogi virtuvė su paslėptu sandėliuku bei stilinga valgomojo zona.



200 kv. m. būsto interjeras
200 kv. m. būsto interjeras
Leonas Garbačauskas



Erdvus dviejų aukštų 200 m² gyvenamasis namas jaunai keturių asmenų šeimai suprojektuotas Vilniaus mieste, visai netoli centro. Studijos „Prusta“ architektai projektavo tiek patį namą, tiek ir jo interjerą, todėl buvo pasiektas vientisas bei darnus galutinis rezultatas. Pirminė vizija buvo suprojektuoti kompaktišką, patogų gyventi, vizualiai erdvų bei prabangų namą, neišleidžiant didelių sumų. Kuriant interjerą buvo pasitelkiamos pirminės projektuojamo namo idėjos. Spalvinė namo istorija prasidėjo svetainės zonai parinkus išskirtinio rašto, gilių, žalių atspalvių natūralų akmenį. Būtent prie jo buvo derinami žalsvų atspalvių elementai, panaudoti įvairiose namų erdvėse – šilta žaluma alsuojanti sofa, šaltas ir sodrus koridoriaus sienų žalsvumas, šviesiai žalsvos turėklų vertikalės. Visai šiai spalvų simfonijai suvaldyti pritaikyti dramatiški griežti juodi spalviniai elementai, įrėminantys bei įžeminantys šį jaukų interjerą.



200 kv. m. būsto interjeras
200 kv. m. būsto interjeras
Leonas Garbačauskas



Svetainės zonoje, norint sukurti erdvės įspūdį, buvo suprojektuotos aukštos šlaitinės lubos. Interjero kūrimo procese lubos buvo nudažytos juoda spalva, taip suteikiant joms dar daugiau gylio ir reikšmingumo svetainės erdvėje.


Dideli vitrininiai langai, atsiveriantys į žaliuojantį kiemą, nėra dažnas pasirinkimas tankiai užstatytoje gyvenamųjų namų teritorijoje. Vis dėlto šis pasirinkimas ne tik vizualiai praplečia erdvę ir suteikia jai šviesos, bet ir paverčia svetainę ypatinga šio namo vieta.



200 kv. m. būsto interjeras
200 kv. m. būsto interjeras
Leonas Garbačauskas



Harmoninga erdvė ir natūrali saulės šviesa, patenkanti į patalpą, yra vienos svarbiausių interjero elementų. Projektuojant svetainės erdvę, buvo kruopščiai apgalvotos svetainės proporcijos, išanalizuotas langų bei sienos santykis.


Pirmas objektas, pasitinkantis į namą užėjusius svečius, yra įėjimo į pirmo aukšto drabužinę durys. Jų dizainas išskirtinis – durų fasadui panaudota rombiniais raštais susiūta faneruotė, pagyvinta pilkais atspalviais. Žengiant toliau, į svetainės zoną, pasitinka didelė patalpa aukštomis lubomis.



200 kv. m. būsto interjeras
200 kv. m. būsto interjeras
Leonas Garbačauskas




Svetainėje, siekiant sukurti erdviškumo efektą, buvo suprojektuotos aukštos šlaitinės lubos, o štai virtuvės zonoje įrengtos kur kas žemesnės lubos. Grindys ir lubos virtuvės zonoje buvo nudažytos baltai, taip siekiant vizualiai paaukštinti erdvę. Vienas labiausiai pasiteisinusių sprendimų virtuvėje – virtuvės sala, kuri ant skaidraus stiklo atramų kybo tarsi ore. Savo tūriu ši kompozicija labiau primena skulptūrą nei standartinę virtuvės salą, tačiau savo funkciją šis baldas atlieka puikiai. Medžio elementas vyrauja tiek svetainės, tiek virtuvės zonoje – virtuvės salos paviršius, į kurį namų gyventojai remiasi rankomis, pagamintas iš natūralaus medžio, kad būtų jauku ir malonu jį liesti. Stilingoje valgomojo zonoje pagrindiniu akcentu tampa netikėto, avangardinio dizaino Moooi šviestuvas virš valgomojo stalo, pro kurį kaip pro voratinklį galima žvelgti į šiek tiek teatrališkumo turinčią svetainės erdvę.


Spalviškai svetainėje ir virtuvėje viskas buvo derinama prie natūralaus žalio atspalvio marmuro, kuriuo dekoruota siena valgomojo zonoje. Šis akmuo turi daugybę įvairiausių atspalvių, tad buvo galima nesunkiai pasisemti įkvėpimo spalviniam interjero kodui.



200 kv. m. būsto interjeras
200 kv. m. būsto interjeras
Leonas Garbačauskas



Valgomojo stalo dizainą projektavo patys interjero kūrėjai. Kadangi stalas yra gana didelis, norėjosi jo stalviršyje sujungti skirtingus raštus ir spalvas, tokiu būdu stalui suteikiant žaismingumo bei grafiškumo. Projektuojant stalviršį panaudota išskirtinio rašto, natūralaus medžio faneruotė, derinama su paprastesne, juodai beicuoto uosio faneruote.


Virtuvės baldų fasadams norėta rasti medžiagą, kuri būtų praktiška, bet kartu netradicinė bei išraiškinga. Šiai vizijai išpildyti buvo pasirinkta dirbtinė oda. Ji puikiai tarnauja, ant jos nesimato dėmių ar įbrėžimų, be to, suteikia jaukumo virtuvės baldams.


Virtuvės zonoje, už tamsių, faneruotų ir sufrezuotų siauromis juostelėmis fasadų, slepiasi durys į sandėliuką. Tai praktiškas sprendimas – sandėliuke galima susidėti visus virtuvės reikmenis, kurių nesinori laikyti ant virtuvės stalviršio.



200 kv. m. būsto interjeras
200 kv. m. būsto interjeras
Leonas Garbačauskas



Kuriant šį interjerą nemažai dėmesio buvo skirta ir laiptų zonos projektavimui. Kadangi laiptai įsiterpia į bendrą virtuvės erdvę, kuriant jų dizainą buvo siekta padaryti juos kuo skulptūriškesnius. Tad kiekviena laiptų detalė buvo apgalvota tiek medžiagiškumo, tiek spalviškumo aspektais. Kylant laiptais į antrąjį aukštą, galima stebėti ant sienos gamtiniais džiunglių motyvais atgyjančius tapetus, kurie puikiai dera su marmuro žalumu ir su juodais svetainės bei virtuvės zonoje išryškėjančiais elementais. Juodos spalvos detalės pasikartoja visuose namų kambariuose. ,,Mūsų nuomone, vientisas ir harmoningas interjeras yra vertingesnis bei suteikia daugiau ramybės žmogui. Kurdami šį interjerą, stengėmės panaudoti tas pačias medžiagas ar spalvinius sprendimus skirtingose namo erdvėse“, – teigia viena iš interjero kūrėjų Ieva Prunskaitė. Juoda spalvinė gama atsikartoja ir tėvų miegamajame, kuriame išsiskiria tamsios spalvos siena, taip pat durys, vedančios į vonios kambarį bei kelios interjero detalės.


Juoda miegamojo siena parinkta kaip optiškai šios erdvės aukštį didinantis elementas. Be to, ji, kaip ir siena pirmajame aukšte, slepia duris į drabužinę. Šios juodos sienos fone ir televizorius tampa kur kas mažiau pastebimas.


Miegamojo zona nėra didelė, tad, norint ją optiškai praplatinti, buvo pasirinktos stiklinės durys į vonios kambarį. Taip patalpa ne tik tapo erdvesnė, bet į ją patenka ir daugiau natūralios saulės šviesos.



200 kv. m. būsto interjeras
200 kv. m. būsto interjeras
Leonas Garbačauskas



Įrengiant tėvų vonios kambarį, pagrindiniu akcentu tapo didelio gabarito akmens masės plytelės, imituojančios natūralų akmenį. Tokiu būdu buvo pratęsta svetainės stilistinė vizija. Šiame vonios kambaryje pagrindinis dėmesys buvo sutelktas į patogų ir erdvų dušą, taip pat laisvai pastatomą, grakščios formos vonią. Tik viena iš sienų pasirinkta kaip akcentinė – kitos sienos yra baltos spalvos. Šio sprendimo ieškota dėl to, kad šis kambarys labiau primintų ne vonios erdvę, kurioje atliekami prausimosi ritualai, o tarsi atskirą, privatų kambarį, kuriame būtų malonu pailsėti, atsipalaiduoti po ilgų dienos darbų. Na, o kur kas mažesniame vaikų vonios kambaryje akcentinėms sienoms dekoruoti buvo panaudotos mažesnio gabarito plytelės. Šios plytelės išsiskiria kokybe bei estetika, taip pat padeda vizualiai praplėsti nedidelę erdvę.


Tėvų vonios kambario interjere siekta išlaikyti funkcionalumą ir minimalistinį dizainą. Dušas su permatoma sienele sukuria maksimalų šviesos bei erdvės įspūdį. Erdviškumą sustiprina ir apskritos formos veidrodis, vizualiai platinantis patalpą.



Akmens masės plytelės, imituojančios natūralų akmenį, suteikia erdvei solidumo ir kartu vizualiai praplečia erdvę. Grakštumu patalpą papildo laisvai pastatoma vonia, pastatyta tiesiai priešais langą, pro kurį žvelgiant galima mėgautis gamtos vaizdais.



200 kv. m. būsto interjeras
200 kv. m. būsto interjeras
Leonas Garbačauskas



Nors erdviame name buvo galimybė įrengti du vaikų kambarius, pasirinkta abu panašaus amžiaus vaikus apgyvendinti viename kambaryje. Toks sprendimas buvo geriausias todėl, kad norėta paskatinti vaikų socializaciją: gyvendami viename kambaryje jie gali daugiau laiko praleisti drauge, kartu mokytis, ugdyti bendravimo įgūdžius, išmokti dalintis. Vienas iš pagrindinių akcentų vaikų kambaryje – didžiulė sieninė spinta, kurioje telpa tiek vaikų žaislai, tiek drabužiai bei kiti daiktai. Visa tai leidžia kambario erdvę palaikyti tvarkingą bei neapkrautą daiktais. Taip pat specialiai šiai erdvei buvo suprojektuota minimalistinio dizaino dviaukštė lova. Lovos karkasas pagamintas iš metalo, todėl tai tvirtas ir saugus baldas, o lovos dizainas – paprastas ir neįnoringas, todėl neužgožia erdvės detalėmis. Kad aplinka neatrodytų nuobodi, viena iš kambario sienų buvo dekoruota spalvingais tapetais.


Dviaukštė lova vaikų kambaryje – ne tik praktiškas baldas, bet ir savitas kambario dizaino akcentas. Šį akcentą papildo grafinių raštų tapetai prie lovos, kurie erdvei suteikia išraiškingumo, gyvybingumo.


Žaismingas tapetų raštas atsikartoja drabužių spintos fasado plokštėse. Ši spinta – itin funkcionali ir talpi, o tai leidžia įprastai apkrautą įvairiais daiktais vaikų erdvę palaikyti tvarkingą.


Funkcionaliai suplanuotoje erdvėje savo vietą rado ir minimalistinio dizaino darbo stalas, įkomponuotas prie lango. Mokydamiesi ar vartydami knygą vaikai akis gali pailsinti žvelgdami į medžių viršūnes.



200 kv. m. būsto interjeras
200 kv. m. būsto interjeras
Leonas Garbačauskas



Kaip ir tėvų vonios kambaryje, taip ir vaikų vonios kambaryje siekta įrengti komfortišką ir bereikšmėmis detalėmis neapkrautą erdvę. Vaikų vonios kambaryje suprojektuota itin patogi dušo kabina. Tiesa, vaikų vonios kambarys nuo suaugusiųjų vonios kambario šiek tiek skiriasi savo dizainu. Jame buvo parinkti žaismingesni, labiau vaikų poreikiams pritaikyti, ryškesnių atspalvių baldai bei praustuvas. Kaip ir kitos erdvės, esančios namuose, vaikų vonios kambarys pagyvintas augalais, kurie pratęsia visame name besikartojančią žalsvos spalvos gamą. Prie dušo taip pat įmontuotas nedidelis langelis, pro kurį žvelgiant matyti žaliuojantys medžiai. Tokiu būdu į nedidelį vonios kambarį pro langą patenka natūralios šviesos srautas, patalpa tampa itin jauki.


Tėvų ir vaikų miegamajame kambaryje besikartojantis melsvo atspalvio motyvas keliasi ir į vaikų vonios kambarį, kuriame parinkti šviesiai melsvos spalvos baldai bei praustuvas. Ši spalva vonios kambariui suteikia harmoningumo ir nuteikia atpalaiduojančiai.




200 kv. m. būsto interjeras
200 kv. m. būsto interjeras
Leonas Garbačauskas




Perregima dušo kabina iš stiklo suteikia švaros ir estetikos pojūtį visam vonios kambariui. Toks dizaino sprendimas neužgožia patalpos ir išsaugo jos lengvumą, laisvumą.


Didelio gabarito akmens masės plytelės, imituojančios natūralų akmenį, pratęsia svetainės dizaino viziją, erdvė įgauna didingumo. Tvarka spindinčiam vonios kambariui žaismės suteikia tokios detalės kaip originalaus dizaino stalelis su beždžione ir žaliuojantys augalai.


Peržvelkite visą interjerą nuotraukų galerijoje:




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis