Jaukaus 20 kvadratų būsto interjeras: sumaniai įrengtos funkcinės zonos

Vis kylant kainoms ir mažėjant būstų plotui didmiesčiuose, net ir 20 kvadratų gal atrodyti gana komfortiškas (ypač – nuomojamas) variantas, jei tik priimsite tinkamus sprendimus įrengdami tokią mažą erdvę.

Nuotraukos – „Fatastic Frank“ (www.fantasticfrank.com)


Šio nediduko buto plotas suskirstytas į dvi dalis – kambarį ir prieškambario zoną, čia įrengtas ir vonios kambarys. Didžiausias buto privalumas – beveik taisyklingo stačiakampio pagrindinio kambario forma, erdvė ne per siaura ir ne per ilga. Tiesa, kadangi butas įrengtas sename name, tenka taikytis su neįprastomis sienų linijomis: vienas stačiakampio kampas tarsi „nukirstas“, tačiau yra atskiras kambarėlis, dabar tarnaujantis kaip talpi spinta. Dėl stačiakampio formos, tegu ir su nukirstu kampu, patalpoje galima projektuoti patogias funkcines zonas, o didelis, kone visą kambario sieną užimantis langas sukuria erdvės iliuziją ir įleidžia į patalpą daug natūralios dienos šviesos.
20 kv. m. būsto interjeras
20 kv. m. būsto interjeras
„Fatastic Frank“Pagrindinis sėkmingo nedidelės erdvės įrengimo aspektas yra tinkamai suskirstytos funkcinės zonos – planas turi būti aiškus, daiktai ir konkrečios veiklos (poilsis, maisto gamyba, valgymas, daiktų saugojimas) turi turėti savo vietą, kitaip bus sunku palaikyti tvarką ir erdvė atrodys dar mažesnė ir nepatogi. Šiame bute įėjimo į kambarį linija vizualiai atskiria pagrindines funkcines zonas: vienoje jos pusėje suformuota poilsio zona, kita skirta daugiau buitinėms reikmėms – virtuvei ir daiktų saugojimui. Poilsio zonai parinkta vieta su langu – taip ji atrodo erdvesnė ir jaunesnė. O palei įstrižą „nukirsto kampo“ sieną logiškai įkomponuotas nedidelis valgomojo stalas, prireikus naudojamas ir kaip darbo zona. Kompaktiška virtuvė ir atvira lentyna daiktams susidėti komponuojami priešingoje pusėje, atokiau nuo poilsio zonos.


Faktūriški natūralių medžiagų akcentai – pinta kėdžių sėdimoji dalis, rotango suoliukas, odinė sieninė laikraštinė, molinės vazelės, medžio faktūros pakabos prieškambaryje – subtiliai pagyvina achromatinį baltos, pilkos ir juodos spalvos derinį, suteikia erdvei jaukumo bei šilumos pojūtį.


Spalvos. Nedidelėje erdvėje spalvų pasirinkimas turi didelę reikšmę – per daug aktyvus ar margas fonas vizualiai gali ją mažinti ir perkrauti. Tačiau nereikia bijoti tamsių atspalvių – neretai jie kuria gylio iliuziją. Šiam butui parinktas archomatinis baltos, juodos ir pilkos derinys – iš esmės pritaikytos dvi spalvos ir jų mišinys. Toks koloritas neapsunkina erdvės, padeda išsaugoti šviesos pojūtį, tačiau ir neatrodo nuobodus.


Prieškambaris. Siekiant sukurti vientisumo pojūtį, visos nediduko prieškambario sienos, net ir durys, vedančios į vonios kambarį, dekoruotos šiltu pilku atspalviu – tai išskiria šią zoną iš likusios baltai dažytos erdvės ir vizualiai dar labiau atskiria skirtingų zonų ribas. Ankštoje erdvėje išnaudojamas sienų plotas – ant jų komponuojamos žaismingos sieninės kabyklos pasikabinti lauko drabužiams, bei sieninis veidrodis.20 kv. m. būsto interjeras
20 kv. m. būsto interjeras
„Fatastic Frank“Palangė. Mažame bute svarbu praktiškai išnaudoti kiekvieną centimetrą. Plati palangė – vienas iš būdų rasti vietos dažnai naudojamiems daiktams susidėti. Ji tarnauja kaip svetainės spintelė – čia sudėliotos knygos, komponuojamos vazelės, pastatytas stalinis šviestuvas. Tačiau nereiktų palangės perkrauti – per daug daiktų užtamsins erdvę ir ji atrodys nejaukiai, todėl knygas dėliokite horizontaliai, keliomis neaukštomis krūvelėmis, o kelias vazas grupuokite į vieną kompoziciją.20 kv. m. būsto interjeras
20 kv. m. būsto interjeras
„Fatastic Frank“Trasformacijos. Nedidelėje erdvėje praverčia daiktai, kurie gali atlikti keletą funkcijų. Štai kad ir staliukas prie lovos prireikus gali tapti patogiu suoliuku svečiams prisėsti.


Poilsio zona. Kai butas vos 20 m2 ploto, natūralu, jog tenka kažko atsisakyti, o vienas dažniausių klausimų – dėl estetinio vaizdo atsisakyti patogios lovos ar atvirkščiai. Labai pasistengus, galima bent iš dalies suderinti šiuos du dalykus – juk nesinori kasnakt miegoti ant išskleidžiamos sofos, tad rinkitės patogią lovą su minkštu galvūgaliu. O visa kita padarys namų tekstilė: dieną užklokite lovą dailiu apkloti, sudėliokite pagalvėles taip, kad jos primintų minkštą, patogią sofos atkaltę, ir problema bus išspręsta. Dėl praktiškumo lovą rinkitės su patalynės dėže.20 kv. m. būsto interjeras
20 kv. m. būsto interjeras
„Fatastic Frank“Vertikali erdvė. Kai grindų plotas nedidelis, verta išnaudoti vertikaliąją erdvę. Stilinga sieninė laikraštinė – ne tik praktiškas, bet ir dekoratyvus poilsio zonos aksesuaras.


Sienos dekoras. Didelė balta sienos plokštuma, dekoruota įrėmintų nuotraukų ir grafikos darbų su baltais pasportais kompozicija, pagyvina erdvę ritmiškomis formomis ir suteikia poilsio zonai jaukumo. Siekiant išsaugoti interjero spalvinį vientisumą, kompozicijai parinktos nespalvotos nuotraukos grafikos darbai.20 kv. m. būsto interjeras
20 kv. m. būsto interjeras
„Fatastic Frank“Drabužinė. Pagrindinėje buto erdvėje neprireikė montuoti spintų, todėl pavyko išsaugoti atvirumo ir šviesos pojūtį. O visi drabužiai ir kitokie reikalingi daiktai paslėpti nedideliame kambaryje, į kurį veda siauros durys virtuvės zonoje. Jos buvo nudažytos juodai – taip išvengta nuobodžios baltos sienos įspūdžio.


Virtuvė. Kad kompaktiška virtuvė per daug nekristų į akis, jai parinkti balti, vientisi, su sienomis susiliejantys fasadai. Dėl praktiškumo sienelė virš darbastalio išklijuota baltomis keraminėmis plytelėmis, sukuriančiomis grafišką raštą.20 kv. m. būsto interjeras
20 kv. m. būsto interjeras
„Fatastic Frank“


Visą būsto interjerą peržvelkite čia:
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis