150 kv. m. namo interjeras: prabanga, keliaujanti koja kojon su subtilumu

Interjerą naujos statybos gyvenamajame name kūrusioms dizainerėms Alionai Maliutai ir Anastasijai Žuk pavyko sėkmingai įgyvendinti šeimininkų viziją ir sukurti interjere subtilios prabangos pojūtį, pritaikius charakteringus klasikinių elementų derinius, elegancijos įspūdį kuriančias medžiagas ir spalvinius sprendimus. 

Tipas – naujos statybos gyvenamasis namas.


Plotas – 150 m².


Gyvenamoji erdvė – svetainė, virtuvė kartu su valgomuoju, trys miegamieji, du vonios kambariai.


Projekto autorės – interjero dizainerės Aliona Maliuta ir Anastasija Žuk.


Kuriant interjerą buvo naudojama klasikinė interjero spalvų gama – dvi bazinės spalvos (šviesiai smėlinė bei šviesiai pilka) ir trys papildomos spalvos (žalia, ruda bei juoda). Pagrindinis svetainės zonos spalvinis akcentas – smaragdinio atspalvio sofa bei pufas, pagaminti iš švelnaus aksominio audinio.150 kv. m. namo interjeras
150 kv. m. namo interjeras
Anastasija ŽukNamo interjeras buvo kuriamas su subtilios prabangos prieskoniu – interjero dizainerės Aliona Maliuta ir Anastasija Žuk pavyko sėkmingai išpildyti namo šeimininkų pageidavimus, ypač turint omenyje tai, kad didelė dalis interjero kūrimo darbų vyko nuotoliniu būdu. Vyraujantis baltos spalvos koloritas ir modernios formos pirmojo aukšto interjere papildytos klasikiniais elementais, tarsi iš naujo kuriančiais savitas formas: baldais, šviestuvais, dekoro detalėmis. Prabanga namuose keliauja koja kojon su subtilumu – čia puikiai dera natūralios medžiagos – marmuras, perforuotas metalas, medis. Interjerą kūrusių dizainerių teigimu, kuriant šiuos namus ypatingas dėmesys buvo skiriamas aukštos kokybės medžiagoms, funkcionalumui ir interjero stilistinio bei spalvinio vientisumo išsaugojimui. Interjero spalvinę gamą padiktavo aplinka, kurioje stovi šis namas. Tai gražios gamtos apsupta vieta, kurioje vyrauja ramybė. Tokiam jausmui perkelti į namų vidų buvo parinkta rami spalvų gama. Interjere vyrauja šviesūs, žemiški tonai, paskaninami ryškesnių spalvų kontrastais – tai pagyvina bendrą namų atmosferą ir padeda išvengti spalvinės monotonijos.


Nors dideli svetainės langai būtų leidę interjero dizainerėms taikyti tamsesnio tono sienų spalvą, buvo pasirinkta šviesiai pilka spalva, kuri dera prie daugelio kitų spalvų ir atrodo moderniai. Žalsvos spalvos elementai svetainėje buvo perkelti iš eksterjero, nes pro langus atsiveria žaliuojančio pušyno grožis. Juodos spalvos akcentų pasirinkimą nulėmė siekis suteikti interjerui spalvų balansą.150 kv. m. namo interjeras
150 kv. m. namo interjeras
Anastasija ŽukSvetainės galinės sienos dekoras – stiklinės durys, atliekančios lango funkciją, jos palaiko bendrą interjero stilistiką ir kartu suteikia erdvei išskirtinumo. Sumaniai parinktas stiklinis erdvės akcentas tik dar labiau sustiprina elegancijos pojūtį, juntamą kiekviename namų kampelyje.


Tik įėjus į namą akį patraukia koridoriuje įrengtas veidrodis su įstrižomis auksinėmis linijomis. Toks dekoro elementas tiko norint pabrėžti laiptų konstrukciją bei išlaikyti aukso atspalvio detalių vientisumą erdvėse. Svetainės ir valgomojo erdves skiriantis židinys – svetainės zonos akcentinis traukos taškas. Nuspręsta pasirinkti natūralaus marmuro židinio apdailą, kuri, kaip akcentas, pasikartoja kituose namų kambariuose.


Namo šeimininkai – jauni žmonės, vertinantys solidų stilių. Jie neliko abejingi interjero dizainerių pasiūlymui valgomojo zonoje pritaikyti apskritos formos stalą iš natūralaus marmuro. Šiandien prie šio elegantiško ir rafinuotumu alsuojančio stalo vakarais susėda namuose gyvenanti pora ir dalinasi prabėgusios dienos įspūdžiais.


Virtuvėje ir valgomajame pratęsiama dizainerių koncepcija įspūdį kurti juodos spalvos interjero elementais. Šviesią virtuvės erdvę lengvai suvaldo juodi akcentai: jie išryškina daiktų formas, suteikia jiems apibrėžtumo ir stabilumo. Virtuvės bei valgomojo zona, kaip ir kitos namų erdvės, puošiama gražiomis, išskirtinėmis detalėmis: nuo lubų besileidžiančiais šviestuvais, grakščios formos baldais bei spindesio turinčiais dekoro aksesuarais.150 kv. m. namo interjeras
150 kv. m. namo interjeras
Anastasija ŽukBaldai ir kiti interjero puošybos elementai išsiskiria subtilia prabanga ir elegancija, tad nuosekliai tęsia namo interjero stilistinę koncepciją. Siekiant sukurti lengvumo įspūdį, virtuvės zona neperkrauta buityje naudojamais daiktais – priešingai, jie paslėpti funkcionaliose spintose, siekiančiose lubas. Aukštos virtuvės spintelės ne tik puikiai paslepia įvairius daiktus, bet ir vizualiai suteikia erdvei daugiau aukščio. Virtuvėje taip įrengta virtuvės sala, kuri palengvina maisto gaminimą, kai tuo nori užsiimti vienu metu keli žmonės. Ji pasitarnauja kaip didelis darbastalis, todėl padeda neapkrauti kitų virtuvės paviršių. Taip pat juodo atspalvio virtuvės sala gali būti išnaudojama kaip švediškas stalas vakarėlio metu ar vieta bendrauti netikėtai sulaukus svečių.


Dekoro sprendimas


Iš virtuvės zonos į antrąjį aukštą vedantys laiptai – be turėklų, kaip dažniausiai įprasta. Toks sprendimas buvo pasirinktas todėl, jog nuspręsta neužgožti erdvės papildomais elementais. Norėta, kad laiptai ne tik atliktų savo funkciją, bet ir taptų bendra interjero stiliaus dalimi. Laiptų gamybai panaudotas medis vizualiai sušildo, suteikia interjerui savito charakterio, jaukumo.150 kv. m. namo interjeras
150 kv. m. namo interjeras
Anastasija ŽukVirtuvės baldų fasadai – nerėžiančios akies, šiltos smėlio spalvos. Juodos spalvos baldų stalviršiai ne tik dera su kitose erdvėse esančiais elementais, bet ir išryškina spalvų kontrastą, o šis kuria dramatišką ir rafinuotą intrigą. Valgomojoje zonoje visas dėmesys tenka išskirtinio dizaino šviestuvui, nuleistam virš valgomojo stalo ir bendrojo kambario erdvėje kuriančiam jaukiai prabangią nuotaiką.Sprendžiant erdvių zonavimo klausimą pirmajame namo aukšte, nuspręsta neskirstyti erdvės į mažesnes. Tam, kad erdvė optiškai dar labiau išsiplėstų, koridoriuje buvo įrengtas didžiulis veidrodis, kuris taip pat pasitarnavo kaip prašmatniai atrodanti dekoro detalė.


Miegamajame, kaip ir visame name, vyrauja subtili prabanga: prašmatniai atrodanti klasikinių motyvų lovos atkaltė, siekianti lubas, švelnūs, minkšti audiniai ir aukso spalvos detalės, nuo interjero aksesuarų iki baldų rankenėlių. Šeimininkų miegamajame interjero dizainerės nutarė neapsiriboti vien ramiomis spalvomis ir lakonišku dekoru, todėl ieškojo įdomesnių sprendimų. „Namo savininkei labai imponavo vienas iš mūsų su Anastasija kurtų miegamojo interjerų – tad naujame miegamojo projekte stengėmės išlaikyti panašią stilistiką, bet įterpti originalių, nematytų akcentų“, – pasakoja interjero dizainerės. Akcentinei miegamojo sienai interjero dizainerės parinko tobulai interjero kolorito temą pratęsiančius ir išskirtinai dekoratyvius tapetus, kurie suteikia erdvei romantiško paslaptingumo. Kambario vizualiniu akcentu tapo didelė, smaragdinio atspalvio lova su galvūgaliu. Tai ne tik ryški kambario detalė, bet ir labai komfortiškas baldas – atsirėmus į minkštą, per visą sieną besitęsiantį galvūgalį galima vakarais ilsėtis skaitant knygą arba rytais mėgautis nuostabiais gamtos vaizdais pro langą.150 kv. m. namo interjeras
150 kv. m. namo interjeras
Anastasija ŽukBesikartojanti žalsvos spalvos linija prasitęsė ir miegamajame, kuriame buvo pasirinkta smaragdinio atspalvio lova su minkštu, iki lubų kylančiu geometrinių dalių galvūgaliu. Tokio tipo galvūgalis atrodo solidžiai, o kartu ir jaukiai.


Namams subtilios prabangos suteikia aukso spalvos detalės, kurias galima išvysti net ant kambarių sienų. Vieną iš miegamojo sienų buvo nuspręsta dekoruoti melsvais tapetais su auksinės spalvos ornamentais.150 kv. m. namo interjeras
150 kv. m. namo interjeras
Anastasija ŽukAbiem vonios kambariams dekoruoti buvo pasirinktas natūralus ir niekada nesenstantis marmuras, kuris puikiai dera prie interjere kuriamos modernaus klasikinio stiliaus koncepcijos, sustiprina švaros įspūdį bei atskleidžia klasikinio ir modernaus dekoro dermės žavesį. Šviesių ir tamsių spalvų kontrastais žaidžiama ne tik pagrindinėse namų erdvėse, bet ir svečių vonios kambaryje – jame išryškėja baltos ir rudos spalvos kontrastas. Šeimininkų vonios kambaryje pagrindiniu akcentu pasirinkta siena, dekoruota plytelėmis, suteikiančiomis monochrominiam kambariui žaismės. Visų vonios kambarių erdvės pagyvintos aukso spalvos detalėmis, kurių grožis išryškėja šviesiame kolorite.


Šeimininkų vonios kambaryje esanti vonia alsuoja elegancija. Rafinuotumo įspūdį dar labiau sustiprina išskirtinio dizaino pilkšvai baltos plytelės, dengiančios vonios plotą. Tokiu būdu vonia išskiriama kaip atskiras dizaino elementas.150 kv. m. namo interjeras
150 kv. m. namo interjeras
Anastasija ŽukVieninteliai spalvos prisilietimai vonios erdvėje yra aukso spalva. Ši spalva atsikartoja visame interjere – iki tokių smulkmenų kaip baldų rankenėlės. Tai užtikrina minimalią ir švarią erdvę, kuri puikiai tinka neperkrauto spalvomis dizaino mėgėjams.


Šeimininkų vonioje parinktos natūralaus marmuro grindų plytelės namams suteikia niekada iš mados neišeinančios elegancijos jausmo, be to, sustiprina prabangos pojūtį, juntamą visose namų erdvėse.


Marmuro motyvas keliasi ir į dušo kabiną, tik šį kartą spalvinė gama pagyvinama rudais atspalviais. Baltos ir rudos spalvos kontrastas sukelia vizualinį susidomėjimą, be to, daro erdvę ne tokią monotonišką.150 kv. m. namo interjeras
150 kv. m. namo interjeras
Anastasija ŽukSvečių vonios kambaryje panaudotas baltos ir rudos spalvos marmuro raštų žaismas. Vonios kambaryje suprojektuotos grakščios spintelės – grindų ploto neužimantys vizualiai lengvi baldai pabrėžia tvyrančią eleganciją.


Pasižvalgykite po interjerą:
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis