29,26 kv. m. būsto interjeras: ribotame plote telpa viskas, kas būtina

Nedidelis butas su įrengta antresole buvo projektuojamas išsaugant autentiškas architektūrines bei apdailos detales ir prie jų derinant ryškius, savito charakterio elementus.

Projekto autorė – dizainerė-architektė Simona Vilutė.


Vos 29,26 m² ploto butą projektavusi dizainerė-architektė Simona Vilutė sako, kad nemažai dalykų teko pakeisti, siekiant sukurti funkciškai patogią gyvenamąją erdvę mažame plote. „Butas buvo pirktas jau su sumontuota antresolės konstrukcija, tad nutarėme jos nejudinti. Antresolėje nusprendėme palikti miegamąją zoną, nes jos plotas geriausiai atitiko šią funkciją. Bet visos kitos būtinos zonos – vonios kambarys, virtuvė, svetainė – buvo projektuojamos iš naujo, pritaikant erdvę šiuolaikiniams standartams. Tokią planinę struktūrą lėmė ir vamzdynų (pavyzdžiui, kanalizacijos stovo) išsidėstymas“, – pasakoja projekto autorė. Pasak jos, buto šeimininkai norėjo ryškaus interjero su išskirtinėmis detalėmis, baldais, kartu paliekant ar atnaujinant jau esamas detales, sena turėjo persipinti su nauja. Todėl į naujai kuriamą žaismingą interjerą įsiliejo bute jau buvusios medinės grindys, masyvios lubų sijos.29,26 kv. m. būsto interjeras
29,26 kv. m. būsto interjeras
Vaidotas Darulis„Pradžia, nuo kurios ėmė dėliotis visa interjero koncepcija, buvo bazinės spalvos – raudona, geltona, mėlyna, atsikartojančios kaip akcentai visame interjere išlaikant šviesią bazę. Tai padėjo suformuoti vizualiai stiprų įvaizdį“, – pabrėžia Simona.


Kompaktiški virtuvės baldai paįvairinti subtiliais raudonos spalvos fragmentais, žaismingumo suteikia ir geltonai dažytas langas į vonios kambarį.29,26 kv. m. būsto interjeras
29,26 kv. m. būsto interjeras
Vaidotas Darulis„Projektuoti mažas erdves – visada iššūkis. Ribotame plote turi sutilpti viskas, kas būtina, todėl tokiais atvejais visuomet reikia kūrybiško sprendimo“, – sako projekto autorė. Šioje erdvėje tokiu sprendimu tapo laiptai į antresolę, kartu atliekantys ir baldų funkciją. Ši konstrukcija vienu metu išsprendė dvi problemas – kaip patekti į miegamojo zoną ir kur susidėti daiktus neperkraunant erdvės. Po laiptų pakopomis sumontuotose spintose telpa integruotas šaldytuvas, ištraukiamas pietų ar darbo staliukas, kituose segmentuose įrengtos kilnojamos lentynos drabužiams, daiktams, stalčiai. Šis elementas tapo centrine patalpos ašimi.


Laiptai tęsiasi nuo pat prieškambario iki svetainės – atsižvelgiant į tai ties kiekviena zona spintų segmentams suteikta konkreti paskirtis: prieškambario zonoje spintose (aukštesnėse) įrengtos drabužinės, ties virtuve po laiptais paslėptas šaldytuvas, o svetainės zonoje, kur segmentai žemiausi, numatyti stalčiai ir spintelės kitiems reikmenims.


Daug kur naudotas integruotas, sklaidantis šviesą LED apšvietimas, nes jis duoda daug tolygios šviesos, o pats šviestuvėlis nedidelis. LED juostomis gražiai apsišviečia akcentinės zonos, pavyzdžiui, laiptai, antresolės linija ar stiklinės stumdomosios durys.


Kadangi antresolė liko nekoreguota, miegamojo zona suprojektuota pagal esamą situaciją. Antresolės ilgis – apie 3,4 m, plotis – 2,2 m, aukštis – 1,1 m. „Nors atsistoti visų ūgiu čia vietos nėra, bet turint mažą plotą svarbus kiekvienas centimetras“, – įsitikinusi projekto autorė.


Praktiškas sprendimas


Stalelis ištraukiamas tik tada, kai jo reikia – valgant ar dirbant, o nenaudojant yra sustumiamas po laiptų pakopa, taip jis neužima papildomos vietos.


Didelis veidrodis padeda vizualiai išplėsti siauro prieškambario erdvę, o mėlyna atvirų lentynų spintelė bei spalvinga kabykla – ne tik funkcionalūs elementai, bet ir interjero koncepciją pabrėžiantys akcentai.


Taupant siauro prieškambario plotą, į vonios kambarį sumontuotos stumdomosios matinio stiklo durys su juodu metaliniu rėmu.


Juodos linijos motyvas, įrėminantis ryškių mėlynos, geltonos spalvų fragmentus, interjere primena modernistinį Mondriano stilių, išpopuliarėjusį praėjusio amžiaus viduryje.29,26 kv. m. būsto interjeras
29,26 kv. m. būsto interjeras
Vaidotas DarulisTarp vonios ir virtuvės buvo sumontuotas langas ir dėl privatumo nudažytas geltonai. Jis sustiprina lengvumo įspūdį vonioje, įleidžia šiek tiek natūralios šviesos, o virtuvės pusėje tampa žaismingu akcentu.


Vonios kambaryje, kaip ir visame interjere, atsikartoja ryškios spalvos, tai patalpai suteikia charakterio, dinamikos.29,26 kv. m. būsto interjeras
29,26 kv. m. būsto interjeras
Vaidotas DarulisDušo zonai parinktos akcentinės tamsios, specialiai nelygios tekstūros plytelės. Nelygus jų paviršius sukuria subtilius šviesos atspindžius, tai padeda vizualiai praplėsti erdvę.


Prie visos vonios kambario kompozicijos derinama kokybiška, išskirtinio dizaino santechnika, šviestuvai.


Visą interjerą peržvelkite nuotraukų galerijoje:
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis