90 m² butas: erdvė, paskaninta skaniais ryškių spalvų akcentais

Tai gyvybe pulsuojantys namai, kurių interjerą įkvėpė jaunos, veržlios ir kūrybingos šeimos pomėgiai – muzika, bendravimas, aktyvus gyvenimo būdas. Juos projektuojant nevengta išraiškingų, charizmatiškų detalių, erdvė sušildyta medaus atspalviais bei paskaninta skaniais ryškių spalvų akcentais, o svetainėje puikuojasi ryškūs geltoni būgnai.

Objekto dosjė:


Tipas – butas naujos statybos name.


Plotas – 90 m².


Gyvenamoji erdvė – svetainė, virtuvė ir valgomasis, vaiko kambarys, miegamasis.


Gyventojai – jauna trijų asmenų šeima.


Projekto autorė – architektė-dizainerė Ieva Prunskaitė.


Vienas ryškiausių šių namų akcentų – geltoni būgnai svetainėje. Kadangi interjero atspirties tašku tapo monolitinės lubos, loftinei stilistikai sušvelninti pasirinktos spalvingos detalės ir natūralaus ąžuolo grindys.


Šie nuotaikingi namai išsiskiria žaismės ir modernaus loftinio stiliaus deriniu, tokią interjero idėją pamėtėjo čia buvusios monolitinės lubos, būdingos industriniams pastatams. Lubos, butą juosianti terasa ir pro didelius langus atsiveriantis gražus kraštovaizdis tapo esminiais projekto elementais, todėl lubas nuspręsta palikti atidengtas, o iš visų kambarių suprojektuoti patogius išėjimus į terasą. Pradinį funkcinį buto išplanavimą teko perdėlioti: vietoje buvusios mažos svetainės sukurta erdvesnė, pakeista virtuvės vieta, o miegamajame įrengtas papildomas vonios kambarys. Šeimininkai norėjo, kad bendrojoje erdvėje atsirastų pakankamai vietos įvairioms veikloms, todėl suformuota svetainė, kurioje esančius baldus lengva perstumti ir keisti jų pozicijas pagal poreikį. Kadangi kūrybinės atspirties tašku tapo monolitinės lubos, loftinei stilistikai sušvelninti parinkti šiltesni medaus atspalviai ir eglute išdėliotos natūralaus ąžuolo grindys.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Leonas GarbačauskasJungiamoji stilistinė detalė skirtingose erdvėse – juodi interjero elementai, nuo šviestuvų, rėmelių, dekoracijų iki vonios kambarį skiriančios pertvaros rėmo.


Prie svetainės sienų pritvirtinti du savitumo erdvei suteikiantys gervės tipo kryptiniai šviestuvai, kuriuos patogu reguliuoti kaip tik norisi.


Šviesios interjero detalės atsveria ramią nuotaiką kuriančius pilkšvus atspalvius, o natūralus medis suteikia interjerui šilumos.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Leonas GarbačauskasŠeimininkai norėjo, kad bendrojoje erdvėje atsirastų pakankamai vietos įvairioms veikloms, todėl suformuota svetainė, kurioje esančius baldus lengva perstumti ir keisti jų pozicijas pagal poreikį.


Atokiau esančios virtuvės dizainą siekta susieti su svetainės, kad tarp abiejų zonų atsirastų aiškus ryšys. Dėl to tarp virtuvės ir svetainės įsiterpė vonios kambarys suapvalintomis sienomis, tai padėjo optiškai pabrėžti abiejų zonų erdvinę jungtį. Įrengti tiesioginio lango vonios kambaryje galimybės nebuvo, tad kaip alternatyva sukonstruota rievėto stiklo pertvara su metaliniais rėmais. Šis sprendimas leido vonios kambariui suteikti dienos šviesos, intymaus jaukumo ir vizualiai padidinti jo erdvę. Virtuvėje suprojektuotas metalo tinklo fasadas, už kurio slepiasi šaldytuvas ir talpios spintos. Toks fasadas – kitose erdvėse vyraujančio loftinio stiliaus tąsa, tai ne tik grafiškai stiprus, bet ir praktiškas interjero elementas, nes metalo tinklas yra atsparus įbrėžimams ir ilgaamžis.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Leonas GarbačauskasLakoniško dizaino balti virtuvės fasadai tarsi pratęsia šviesias buto sienas ir optiškai ištirpdami sukuria vientisos erdvės įspūdį.


Kad nedidelėje virtuvės zonoje nebūtų varžomas judėjimas, vietoje valgomojo stalo pasirinktas salos tipo baras, tačiau palikta galimybė stalą pastatyti svetainėje.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Leonas GarbačauskasĮrengti tiesioginio lango vonios kambaryje nebuvo galima, todėl suprojektuota stiklo pertvara su metaliniais rėmais. Dėl tokio sprendimo į vonios kambarį patenka dienos šviesos.


Kad būtų išsaugotos monolitinės lubos, nuspręsta šviestuvų laidus vedžioti paviršiniu būdu ir paversti juos grafiškais lubų elementais. Tam specialiai pasirinkti dekoratyvesni tekstiliniai laidai.


Viena sudėtingesnių užduočių tapo šeimininkų noras greta miegamojo turėti privatų vonios kambarį. Pradiniame projekto plane reikiamoje vietoje kanalizacijos išvadų nebuvo, tačiau atlikus reikiamus darbus greta miegamojo įkomponuotas kompaktiškas vonios kambarys, kuriame tilpo ir dušas. Šį mažutį vonios kambarį nuo miegamojo skiria sienoje integruotos slankiojančios durys, padėjusios sutaupyti erdvės.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Leonas GarbačauskasMiegamajame vietos tik tiek, kiek reikia būtiniausiems baldams: patogiai lovai, naktiniams staleliams, drabužių spintai ir sieninei spintelei, tačiau tinkamai parinktos spalvos ir baldų išdėstymas padėjo sukurti didesnio kambario įspūdį. Poilsio zonai švelnumo ir romantikos suteikia rausvų atspalvių tekstilė, suapvalintos formos ir palubėje kabantis didelis pūkų šviestuvas.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Leonas GarbačauskasMiegamajame vietos tik tiek, kiek reikia būtiniausioms reikmėms, tačiau tinkamai parinktos spalvos ir baldų išdėstymas padėjo sukurti didesnio kambario įspūdį.


Namuose esantys rausvi akcentai tapo šaltesnės lofto stilistikos atsvara, o miegamajam jie suteikia daugiau švelnumo ir romantikos.


Netaisyklingos formos miegamojo kambaryje idealiai pritiko nedidelė, tačiau patogi sieninė spintelė suapvalintais šonais.


Vaiko kambarys nėra didelis, todėl papildomo erdvumo siekta parinkus vyraujančią baltą spalvą ir subtilius grafinius motyvus. Žaismingumą kuria linijiniais gyvūnų piešiniais marginti plaunami tapetai – tai ir smagus, ir vaiko fantaziją lavinantis akcentas, o gyvybingumo suteikia sieniniai šviestuvai, imituojantys dviračio ratus ir simbolizuojantys nuolatinį judėjimą. Panaši rami nuotaika, paįvairinta išraiškingesnėmis detalėmis, vyrauja ir didžiajame vonios kambaryje, jo dizainas – tarsi harmoninga bendrojo interjero tąsa. Čia panaudotas betonas ir metalą imituojančios plytelės suderinti su šiltos stilistikos medžio elementais. Abiejuose vonios kambariuose buvo siekiama sukurti atpalaiduojančią ir raminančią nuotaiką, kuri padėtų pasijusti tarsi namų SPA.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Leonas GarbačauskasŽaismingumo vaiko kambariui suteikia grafiniais gyvūnų piešiniais marginti plaunami tapetai. Tai ir smagus, ir vaiko fantaziją lavinantis akcentas.


Nors vaiko kambarys nėra didelis, vyraujanti balta spalva čia sukuria didesnės erdvės įspūdį, o grafiniai elementai pagyvina erdvę jos neapsunkindami.


Vaiko kambaryje parinkti sieniniai šviestuvai, imituojantys dviračio ratus ir simbolizuojantys nuolatinį judėjimą. Tinkamai juos sukomponavus atrodo, kad baltoje sienoje rieda dviratis dideliais ratais.


Vonios kambaryje esantis betonas ir metalą imituojančios plytelės suderinti su šiltos stilistikos medžio elementais. Čia buvo siekiama sukurti raminančią nuotaiką, kuri padėtų pasijusti tarsi namų SPA.


Daugiau kadrų išvyskite nuotraukų galerijoje:

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis