300 kv. m. namo interjeras: vizualiai švarios ir lengvos erdvės įspūdis

Dviejų aukštų erdvaus namo interjere pagrindine stilistine linija tapo minimalizmo bruožai – neperkrautos erdvės, saikingos detalės, neutralūs spalviniai deriniai, išgrynintos linijos ir funkcionalumas. „Tyla, tiek vizualinė, tiek emocinė, padeda suskambėti geriausioms idėjoms ir atsiskleisti meniniams akcentams“, – apie šį projektą sako jo autoriai, studijos „Architektūros linija“ architektai.

Nuotraukos – Mona Avik (moona.lt


Objekto dosjė:


Tipas – privatus naujos statybos gyvenamasis namas


Plotas – 300 m²


Projekto autorius – architektai Gintaras Čaikauskas, Simonas Čaikauskas (studija „Architektūros linija“).


Šių namų interjeras buvo kuriamas atsižvelgiant į suprojektuotas pastato erdves. Kadangi kai kurie kambariai yra pailgi, projekto autoriai interjero sprendimais siekė vizualiai juos priartinti prie kvadrato formos. Tokį įspūdį sukurti padėjo baldai, erdvės formuotos sieninėmis spintomis, pavyzdžiui, šeimininkų miegamajame suprojektuota medinė įeinama spinta, vizualiai „trumpinanti“ kambarį. Svarbus elementas namuose – sumaniai išplanuotas apšvietimas, kiekviename kambarių pritaikytos bent dvi skirtingos jo galimybės. Daugiausia apšvietimo variacijų – bendroje virtuvės ir svetainės erdvėje, abi zonos gali būti apšviestos ir ryškiai, ir jaukiau. Virtuvėje įrengtas bendras apšvietimas ir keli atskiri – virš valgomojo stalo, virtuvės salos ir maisto ruošimo zonoje. Svetainėje, virš minkštosios dalies, suprojektuotas platus gipsinis šviestuvas, o panorus intymesnės nuotaikos subtilesnį apšvietimą suteikia palei visas sienas viršuje nutiestos šviesos linijos.300 m² namo interjeras
300 m² namo interjeras
Mona AvikNamo įėjimas pasitinka plačiomis stiklinėmis durimis, virš kurių – dar didesnių durų įspūdį kuriantis langas. Toks sprendimas prieškambariui suteikia papildomos dienos šviesos.


Interjere stengtasi sukurti vizualiai švarios ir lengvos erdvės įspūdį, todėl hole pasirinktas minimalistinis laiptų dizainas – medinės laiptų pakopos tarsi sklendžia ore ir neužstoja šviesos.300 m² namo interjeras
300 m² namo interjeras
Mona Avik nuotr.Namų šeimininkams artimas minimalizmo stilius, jie norėjo gryno ir neperkrauto interjero, kad erdvės galėtų kvėpuoti, o interjero detalės nevargintų akių. Svarbus buvo saikas, kurio paisyta siekiant sukurti šiuolaikišką, lengvą ir kartu jaukią aplinką. Baltų sienų asketiškumą atsveria erdves sušildanti medžio tekstūra, papildomo jaukumo suteikia namų tekstilė ir žema minkštoji dalis svetainėje, o vakarais – intymią nuotaiką kuriantis apšvietimas. Namuose dėmesys skiriamas formų žaismui, kurį išryškina nišos, integruoti baldai, geometriniai elementai ir apšvietimo sprendimai.300 m² namo interjeras
300 m² namo interjeras
Mona Avik nuotr.Interjere nėra nieko nereikalingo, vyrauja balta spalva ir medžio jaukumas. Tokiame švariame fone suskamba juodos natos ir keramikos bei tapybos meniniai akcentai.


Išgrynintas geometrines linijas ir baltas plokštumas vizualiai sušildo jauki šviesaus medžio grindų faktūra.


Įdomi idėja svetainėje – šviesos linija, juosianti televizoriaus sienelę. Toks apšvietimas puikiai tinka kino vakarams, o pabrėždamas keturkampių formų pasikartojimus, suteikia šiai zonai stilingumo.


Bendroje erdvėje įrengtos virtuvės ir svetainės zonos, kurias sujungia spalvinė gama, medžio tekstūra ir juodi akcentai – nuo baldų, šviestuvų iki interjero detalių. Virtuvėje parinktos minimalistinės juodos baro ir valgomojo kėdės, tai ir estetiškas, ir praktiškas sprendimas, o svetainės zonoje – juodas minkštasis kampas, kavos staleliai ir skulptūros. Baldai šiame interjere yra akcentinės detalės, kontrastuodami su šviesiomis sienomis ir grindimis, jie suteikia įvairovės ir dinamikos. Kampinė svetainės sofa ir baro kėdės specialiai parinktos aptakesnių linijų, taip sukurta harmonija su kampuotais kietaisiais baldais ir erdvėje vyraujančiomis griežtomis formomis. Baldai rinkti nesivaikant mados vėjų, jų dizainas – šiuolaikiškas, nepretenzingas ir nepavaldus laikui.


Virtuvės zonoje medžio tekstūra, pereinanti nuo grindų ant korpusinio baldo, apglėbia ir sujungia visą interjerą su baldais ir mažomis detalėmis, tokiu sprendimu sukurta jungtis tarp sienų ir grindų.
300 m² namo interjeras
300 m² namo interjeras
Mona Avik nuotr.Daugiausia apšvietimo variacijų pritaikyta bendroje virtuvės ir svetainės erdvėje, abi zonos gali būti apšviestos ir ryškiai, ir jaukiau. Virtuvėje įrengtas bendras apšvietimas ir keli atskiri – virš valgomojo stalo, virtuvės salos ir maisto ruošimo zonoje.


Šviesiose namų erdvėse išryškėja juodi skulptūriški akcentai – nuo baldų, šviestuvų iki interjero detalių. Virtuvėje pritaikytos minimalistinės juodos baro ir valgomojo kėdės, tai ir estetiškas, ir praktiškas pasirinkimas.
300 m² namo interjeras
300 m² namo interjeras
Mona Avik nuotr.Poilsio kambariuose vyrauja apgalvotas minimalizmas, čia buvo svarbu sukurti atpalaiduojančią atmosferą, komfortą ir išvengti vizualinio triukšmo. Viename miegamųjų baltą sienų ir rusvą grindų spalvas lydi pilki tonai, suteikiantys erdvei ramybės ir kartu subtiliai pagyvinantys koloritą. Greta lovos – minkštas ir jaukus fotelis, kuriame malonu prisėsti su knyga ar puodeliu karšto gėrimo grožintis už lango bundančia gamta. Iš kiekvieno miegamųjų galima patekti į lauko terasą, tad pro didelius jų langus atsiveria gražus vaizdas į apylinkes. Minimalistinis interjeras nekonkuruoja su gamtovaizdžiu ir leidžia gėrėtis kintančiais metų laikų piešiniais.


Viename miegamųjų baltą sienų ir rusvą grindų spalvas lydi pilki tonai, suteikiantys erdvei ramybės ir kartu subtiliai pagyvinantys koloritą. Jaukumą kuria minkšta miegamojo tekstilė ir aptakios linijos.


Minimalistinis miegamojo interjeras ir neutralios spalvos nekonkuruoja su gamtovaizdžiu ir leidžia gėrėtis kintančiais metų laikų piešiniais, atsiveriančiais pro didelius langus.300 m² namo interjeras
300 m² namo interjeras
Mona Avik nuotr.Vonios kambariuose siekta sukurti vizualiai lengvą ir vientisą vaizdą, todėl visi baldai integruoti ir paslėpti po plytelėmis. Papildomo lengvumo suteikia vietoje standartinių dušo kabinų sumontuotos stiklo sienelės nuo grindų iki pat lubų, jos atskiria bendrąją vonios kambario zoną nuo prausimosi. Fizinis atskyrimas pabrėžiamas ir vizualiai – pilkomis plytelėmis įrėminta prausimosi zona kontrastuoja su šviesia erdve ir suteikia vonios kambariui intrigos. Panašus sprendimas pritaikytas ir namuose esančioje pirtyje. Subtilios prabangos įspūdis išgautas neutraliais achromatiniais atspalviais ir švelnia marmuro tekstūra.


Stiklinė dušo sienelė atskiria bendrąją vonios kambario zoną nuo prausimosi. Pilkomis plytelėmis įrėminta prausimosi zona kontrastuoja su šviesia erdve ir suteikia vonios kambariui intrigos.300 m² namo interjeras
300 m² namo interjeras
Mona AvikVonios kambariuose siekta sukurti vizualiai lengvą ir vientisą vaizdą. Minimalistinis stilius išryškintas vyraujančiomis griežtomis linijomis, o subtilios prabangos įspūdis išgautas neutraliais atspalviais ir švelnia marmuro tekstūra.


Peržvelkite visą interjerą nuotraukų galerijoje:Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis