PRIEŠ IR PO: jaukumą susigrąžinusi rąstinio namelio svetainė

Anksčiau Vilniuje gyvenusi šeima išpildė savo svajonę – pasistatė rąstinį namelį užmiestyje, arčiau gamtos. Tačiau erdvią svetainę medinėmis sienomis taip ir paliko apytuštę. Pasirodo, didelė erdvė kartais gali kelti ne mažesnį galvos skausmą nei itin maža: norisi išlaikyti erdvės pojūtį, bet kartu ir sukurti daugiau jaukumo, o kai ja dalinasi didelė šeima su skirtingais poreikiais – nebežinia, nuo ko pradėti. Interjero dizainerė dalinasi patarimais, praversiančiais ir sodyboje, ir dideliam kambariui mieste.

Didelei šeimai – dideli baldai? Nebūtinai


Interjero dizainerė pastebi, kad neretai klystame manydami, jog norint sutalpinti kuo daugiau žmonių – reikia didelių ir masyvių baldų: masyvios sofos, stalo, sekcijos daiktams laikyti. Tačiau dažnu atveju funkcionali elegancija tiek miesto namuose, tiek sodyboje gali būti kur kas pravartesnė.


„Net erdviame kambaryje masyvi sofa ne visada tinkamas pasirinkimas. Ji tarsi padaliną erdvę į kelias dalis, užima daug vietos. Kai nestandartinio išplanavimo kambaryje norisi išlaikyti erdvumo pojūtį, verčiau iš atskirų dalių susimodeliuoti norimą sofos variantą pačiam: pradedant norima užvalkalų spalva ir baigiant sėdimų vietų skaičiumi.


Namelio svetainė prieš pokyčius:


Pertvarkė rąstinio namelio svetainę – idėjos tiks ir sodybai, ir butui
Pertvarkė rąstinio namelio svetainę – idėjos tiks ir sodybai, ir butui
Organizatorių archyvasPasirinkimas gali būti visai nestandartinis – dvi atskiros sofos vietoje vienos sujungtos – taip nepadalinant kambario į kelias dalis, o kaip tik jį atveriant“, - sako pataria IKEA interjero dizainerė Asta Petravičiūtė.


Ji priduria, kad tą patį turėti galvoje reikėtų ir su kitais baldais: jei šeima didelė, valgomojo stalas nebūtinai turi būti didelis ir masyvus. Elegantiškas, ištraukiamasis stalas atliks tą pačią funkciją, tačiau taupys vietą, kai nėra svečių. Daiktams laikyti taip pat nebūtina rinktis masyvios sekcijos – norimą daiktų laikymo derinį galima susimodeliuoti patiems ir net dedikuoti po atskirą jo dalį kiekvienam šeimos nariui.


Šviesa kambaryje ir medinės sienos – suderinama


Rąstiniuose ar sodo nameliuose neretai kambarių sienos ir lubos būna natūralaus medžio. Intensyvi sienų spalva sugeria šviesą, tad viduje būna gana tamsu. Norintiems išlaikyti autentiškumą, interjero dizainerė daugiau šviesos įnešti pataria kitais būdais.


„Kai sienų spalva intensyvi, reikėtų stengtis kitomis interjero detalėmis ją atsverti. Jei pasirinksite ryškių arba tamsių spalvų baldus, kilimus, lovos užtiesalus – kambarys bus dar tamsesnis, spalvos pešis tarpusavyje. Tuo tarpu ryškias sienas „nuramins“ ir šviesos įneš šviesūs baldai, kilimas, užuolaidos ir kitos interjero detalės, derančios tarpusavyje. Na, ir žinoma, vertėtų pagalvoti apie papildomus šviesos šaltinius, pavyzdžiui, grindinį šviestuvą skaitymui, sieninį šviestuvą vaikų žaidimams ar lubinį – prie valgomojo stalo“, - sako interjero dizainerė. Ji priduria, kad jei sodo namelyje nėra kur pakabinti papildomo šviestuvo dėl vienintelio laido apšvietimui lubose, pravers šviestuvai, kurie veikia su baterijomis arba yra įjungiami į elektros lizdą.


Pasižvalgykite į rąstinio namelio pokyčius:

Greitai ir taupiai atnaujinkite namus pavasariop


Namų tekstilė ir aksesuarai suteikia erdvei jaukumo, išbaigtumo. Lengviausias ir taupiausias būdas atsinaujinti namus ar sodybą artėjant šiltajam metų laikui – pakeisti aksesuarus, užuolaidas, pagalvėles, sofos užvalkalus, kilimą.

„Prie baldų deranti tekstilė gali iš esmės atnaujinti kambarį. Net jei už lango grožitės gamtos vaizdais ir nenorite dieninių užuolaidų – pasirinkite prie kitų baldų derančias storas naktines, kurios net atvertos suteiks jaukumo kambariui. Jei sofa su keičiamais užvalkalais – tereikia pasirinkti kitos spalvos užvalkalą: taip ne tik nebeerzins neišplaunamos vaikų paliktos dėmės, bet turėsite naują sofą. O galiausiai pakaks pasirinkti ryškesnes pagalvėles ir prie jų derančius aksesuarus: vazą, augalų stovą, stalo kilimėlius, jaukumo suteikiantį šviestuvą ar kėdžių pagalvėles ir jau jausitės kaip reikiant atsinaujinę“, - sako A. Petravičiūtė.


Ji primena, kad pavasariop galima rinktis šviesesnes ar gaivesnes namų aksesuarų ir tekstilės spalvas, taip į namus atnešant gamtos jausmo, šviesos. Tuo tarpu šaltuoju metų laikų – sodresnes, tamsesnes spalvas.


Norite tvarkos? Vieną kampelį dedikuokite vaikams


Dažnai vaikai iš savo kambario į bendras erdves susineša savo žaislus, knygas ir žaidimus, taip norėdami leisti laiką šalia tėvų. Nėra ką kalbėti, kad greitai įsivyrauja netvarka – po truputį vaikų žaislai nugula visuose kampuose.

„Nemanykite, kad mažiau baldų reiškia daugiau erdvės. Kai margi žaislai nugula grindų pakampėse, erdvės jausmas kambaryje gali greitai išnykti – eksponuojami spalvoti žaislai kuria netvarkos įspūdį, vizualiai sumažina erdvę. Tad vienas ar keli baldai, skirti vaikų žaislams laikyti ir patiems vaikams užsiimti, greičiausiai atrodys kur kas tvarkingiau ir paliks daugiau vietos. Nedidelis kilimėlis vaikams gali tarsi atskirti jų kampelį nuo bendros erdvės. Čia taip pat gali atsidurti stalelis, ant kurio mažieji galės piešti, ir norimo dydžio daiktų laikymo derinys, kur tvarkingai laikys savo žaislus“, - pataria IKEA interjero dizainerė.


Ji primena, kad dėl vaikų ir pačių daiktų saugumo – bendrose erdvėse esančias spinteles ir stalčius galima apsaugoti specialiais fiksatoriais, neleidžiančiais vaikui jų atidaryti. Baldų kampų apsaugos taip pat suteiks saugumo vaikams ir ramybės tėvams, žinant, kad vaikas nesusižeis į aštrius kampus.

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis