Dizaino idėjos, kaip įrengti mažos kvadratūros vonios kambarį

Kiekvienas žmogus, kurio vonios kambarys yra mažas, ieško būdų jį bent vizualiai praplėsti. Vonios perstatymas ne visuomet yra įmanomas ir daugeliu atvejų būtų labai brangus, visgi yra ir kitų būdų, kuriais pasinaudojus nedidelė vonia atrodys erdvesnė net nesiėmus ypatingo remonto.

Švelni sienų ir grindų spalva


Vienas paprasčiausių būdų vizualiai padidinti vonios kambarį - rinktis šviesias švelnias spalvas.Švelni sienų ir grindų spalva
Švelni sienų ir grindų spalva
Shutterstock nuotr.Kaip akcentai gali būti naudojamos ir ryškios spalvos, tačiau neperspauskite. Itin akį rėžiančios spalvos (oranžinė, rožinė, ypač tamsios: mėlyna, violetinė ir pan.) vonios kambarį vizualiai sumažins.


Kaip ir sienų atveju, šviesi grindų spalva padės vizualiai padidinti erdvę mažoje vonioje. Populiariausios spalvos: gelsvai ruda, šviesiai pilka ir šviesiai mėlyna.


Vizualiniai akcentai


Venkite meninių tapetų-paveikslų arba itin margų, verčiau rinkitės tapetus su subtiliais raštais ir juos klijuokite ne ant visų sienų – vieną palikite šviesios spalvos.


Stovas kriauklei


Dar viena mažos vonios dizaino detalė, galinti vizualiai padidinti erdvę - didelės spintelės su įmontuota kriaukle pakeitimas kriaukle su mažesniu stovu. Tai regimą vonios erdvę padidins dešimt procentų.Stovas kriauklei
Stovas kriauklei
Shutterstock nuotr.Klasikinė įranga


Rinkdamiesi įrangą voniai, prisiminkite, kad ji įkurta mažoje erdvėje, tad ieškokite paprastesnio dizaino su lygiais paviršiais (keramika, marmuras), labiau šviesių neutralių tonų.


Papildoma apšvietimo įranga


Papildomas apšvietimas mažoje vonioje gali visiškai pakeisti erdvės pojūtį. Pagalvokite apie papildomus šviestuvus arba galingesnes lemputes – kas jums labiau tiktų. Vonioje padaugėjus šviesos, atrodys, lyg būtų atsivėrusi erdvė, o sienos nutols viena nuo kitos.Papildoma apšvietimo įranga
Papildoma apšvietimo įranga
Shutterstock nuotr.Mažinkite vonioje esančių daiktų kiekį


Lentynos daiktams, skalbinių pintinė ar dekoratyviniai dalykėliai užima brangią mažos vonios erdvę, o juos pašalinus ir daiktus saugant kitur, vonia atrodys kur kas didesnė.


Daugiau veidrodžių


Papildomi veidrodžiai taip pat padės vizualiai padidini vonios erdvę. Papildomų veidrodžių pakabinimas vonioje padės surinkti visą galimą šviesą ir atspindės ją atgal į patalpą, todėl ji bus šviesesnė. Priešais pakabinti veidrodžiai taip pat padidins patalpos regimąjį erdvumą, nes atrodys, kad sienos yra toliau viena nuo kitos.Daugiau veidrodžių
Daugiau veidrodžių
Shutterstock nuotr.Venkite netvarkos


Kitas būdas padidinti mažos vonios erdvumą – pašalinti bet kokią netvarką ir nereikalingus daiktus. Pavyzdžiui, grožio reikmenis, kai jie nenaudojami, saugokite ne ant spintelės, o spintelėje. Kuo daugiau daiktų matoma mažoje vonioje, tuo labiau apkrauta ir ribota atrodys patalpos erdvė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis