80,57 m² namo interjeras: siekis vizualiai padidinti namo erdvę

Projektuojant kompaktiško vienaukščio namo interjerą buvo formuojama moderni ir praktiška erdvė jaunai šeimai, o intrigos suteikė kiekvienoje erdvėje stilistinėmis priemonėmis kuriami skirtingų emocijų niuansai.

Objekto dosjė:


Tipas – individualus vieno aukšto gyvenamasis namas.


Plotas – 80,57 m².


Gyvenamoji erdvė – bendrasis kambarys su svetaine, valgomuoju, virtuve, miegamasis, svečių kambarys, vonia.


Gyventojai – 2 asmenys.


Projekto autorė – dizainerė Donata Skorupskaitė - Liaukevičienė (www.artiste.lt).


Kompaktiškas vienaukštis namas, kuriame įsikūrusi jauna pora, jau buvo iki galo suplanuotas ir įrengtas, tad prieš imantis kurti naują interjerą projekto autorei Donatai Skorupskaitei-Liaukevičienei reikėjo kardinaliai pakeisti funkcinį erdvių išdėstymą, kad interjeras atitiktų gyventojų lūkesčius. Kaip sako dizainerė, tai buvo nemenkas iššūkis, nes teko ne tik pritaikyti planavimą pagal asmeninius šeimininkų poreikius, atsižvelgiant į namo langų išdėstymą bei jų dydį, vaizdą pro juos, saulės judėjimo kryptį ir pan., bet ir sugalvoti, kaip nepažeidžiant name įrengtos šildomųjų grindų sistemos perkelti visas komunikacijas į priešingą patalpos pusę. „Iš esmės pakeitėme viską: kur šiuo metu yra virtuvė, ten buvo numatyta svetainė. Kur dabar svetainė – ten turėjo būti virtuvė. Dabartinio miegamojo vietoje netgi buvo suplanuota pirtis. Tam tikrų pertvarų išgriovimas, durų angų atvėrimas iki pat viršaus ir visi kiti pokyčiai sukūrė naują ir neatpažįstamą šio namuko charakterį“, – sako projekto autorė.



80,57 m² namo interjeras
80,57 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas



„Ne visada reikia atskirą formą akcentuoti kita spalva, tad ir šiuo atveju vertikalūs sienų tašeliai buvo nudažyti ta pačia sienų spalva, taip išryškinant tik jų grafiką.“


„Svetainėje – mano pačios tapytas paveikslas. Jo viziją mačiau nuo pat pradžių ir derinau konkrečiai prie bendro namų interjero. Paveikslo fonas baltas kaip ir namų fonas. Juoda siluetinė linija susišaukia su kitais juodo metalo grafiniais elementais“, – paaiškina projekto autorė.



80,57 m² namo interjeras
80,57 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas



Palei didžiulius svetainės langus pakabintas jaukus pintos faktūros supamasis krėslas padeda kurti atpalaiduojamą namų nuotaiką.


Geltonas akcentas svetainei išrinktas beveik spontaniškai: „Su klientais buvome nusprendę, kad norime ryškaus akcento, bet tikslios spalvos nenumatėme. Blaškėmės tarp žalios, plytų raudonos, ir tik salone besirenkant baldą nuomonė sutapo pamačius šį garstyčių (geltonos) spalvos gobeleną.“ Bendroje erdvėje komponuojama su pilkomis valgomojo kėdėmis, ši spalva puikiai atspindi ir išrinktą 2021 metų spalvų derinį.



80,57 m² namo interjeras
80,57 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas



„Bendra namo dizaino stilistinė kryptis – modernus, šiuolaikiškas interjeras, nes ir pati namo architektūra tokia. Šeimininkai tą klausimą visiškai patikėjo man, tik išsakė norus dėl kasdienių poreikių. Pagrindinis uždavinys buvo į ganėtinai mažą erdvę, jos neapkraunant, sutalpinti daug daiktų. Dėl to visi baldai buvo gaminami pagal individualų užsakymą, taip pat išnaudotas patalpų aukštis bei papildomai įrengta palėpė, – pasakoja projekto autorė. – Siekiant vizualiai padidinti erdvę, buvo pasirinktas baltas foninis koloritas. Tai yra universali ir neutrali spalva, ji asocijuojasi su švara ir gaiva, be to, padeda išryškinti pagrindinius akcentus ir su jais nekonkuruoja.“ Vientisas baltas plokštumas projekto autorė paįvairino pritaikiusi vertikalių tašelių dekorą – šis sprendimas ne tik suteikė dinamiškumo ir įdomumo, bet ir padėjo sukurti aukštesnės erdvės įspūdį, mat sumontavus vėdinimo sistemą lubų aukštis labai sumažėjo.


Žaismingos šviestuvų kompozicijos idėja kilo ieškant sprendimo, kaip suprojektuoti apšvietimą virš nestandartinio dydžio (ilgesnio nei 2 m) valgomojo stalo. „Stalo gabaritai išties nemaži, be to, tai dar ir centrinis bendrosios zonos elementas, ties kuriuo norėjosi sulaikyti žvilgsnį, tad siekiant suteikti dinamikos ir žaismo buvo pasirinkti tos pačios serijos, bet skirtingų formų šviestuvai“, – patikslina Donata.



80,57 m² namo interjeras
80,57 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas



„Virtuvės baldams buvo naudojamas tas pats spalvos kodas, kaip ir sienoms, tam, kad neišryškėtų joks papildomas kitos baltos spalvos atspalvis, o pats baldas susilietų su visuma. Idėja buvo kurti minimalistinę grafiką tik su išfrezuotu moderniu raštu ant virtuvės baldo fasado“, – pasakoja dizainerė.



80,57 m² namo interjeras
80,57 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas



Baltas marmuras – rafinuota ir prabangi detalė, tad nuosaikiame bendrame fone projekto autorei norėjosi pridėti ir šio prieskonio, juolab kad tai itin praktiška apdaila virtuvės zonoje.


Šeimininkų miegamajame buvo išlaikytas tas pats baltas koloritas, kontrastuojantis su tamsiomis eglutės rašto grindimis. Tačiau, pasak dizainerės, čia norėjosi sukurti šiek tiek kitokią nuotaiką nei likusioje namų erdvėje, todėl buvo nuspręsta pritaikyti truputį prislopintų, tamsesnių tonų – baltoje erdvėje išryškėja melsvas lovos aksomas, derantis prie pilkšvų namų tekstilės elementų, o puošnumo ir žvilgesio suteikė subtilūs aukso spalvos niuansai. Kaip ir kitose erdvėse, miegamojo baldai buvo specialiai projektuoti ir gaminti išlaikant vientisumą, t. y. naudojant tą pačią medžiagą (daugiausia dažytą MDF plokštę) ir frezuojant originalius, specialiai šiam projektui kurtus raštus. Geometriniai raštai, atsikartojantys ir svetainės užuolaidose, ir pagalvėlėse, taip pat ir grindyse bei pakabinamo krėslo grafikoje, – yra kaip jungiamasis elementas, sukuriantis vientisą visų namo erdvių įvaizdį.



80,57 m² namo interjeras
80,57 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas



Ant miegamojo sienos įkomponuotas iš metalo pagamintas grafinis paveikslas tarsi atkartoja svetainę puošiančio paveikslo idėją ir tampa įdomia ir akį traukiančia detale. Paveikslą sukūrė studija „Metal Art“.


Praktiškas sprendimas


Vienos spintos durys pagamintos su veidrodžiu – jis atkartoja durų aukštį bei formą ir gerokai padidina erdvę, sukurdamas įspūdį, kad ir toliau yra patalpa, bet, pasak dizainerės, labiausiai jis buvo reikalingas dėl galimybės šioje vietoje įrengti kosmetinį staliuką.


Vonios kambario interjeras nuo likusios erdvės išsiskiria spalvine gama – čia vyrauja pilkas koloritas: sienos ir grindys išklotos didelio formato akmens masės plytelėmis, prie kurių derinami modernūs baldai su medžio apdailos fasadais. „Vonios kambaryje taip pat kūrėme atskirą spalvinę nuotaiką, bet nenutolome nuo bendros interjero koncepcijos ir naudojome didžią dalį atsikartojančių medžiagų. Pavyzdžiui, čia buvo pritaikytos tos pačios marmuro plytelės kaip ir virtuvės zonoje – jomis išklijuota sienelė, dengianti vonią, o baldams pasirinkome medžio apdailą – jo fragmentų yra ir kitų erdvių balduose, – pasakoja projekto autorė. – Medis sukūrė šilumos pojūtį ir puikiai išryškėjo pilko akmens fone, o šių trijų medžiagų kombinacija padėjo išlaikyti stilistinį vientisumą bei pabrėžė vėl kitokią šios erdvės emociją.“



80,57 m² namo interjeras
80,57 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas



Palei langą įkomponuota vonia dekoruota marmuro plytelėmis, gražiai išryškėjančiomis pilko kolorito fone. Po vonia įrengtas apšvietimas šioje erdvėje kuria SPA zonos ramybę.


Išraiškingos medžio faktūros baldai vonios kambaryje kontrastuoja su pilkais akmens plytelių paviršiais, kuria jaukios ir šiltos erdvės įspūdį.



80,57 m² namo interjeras
80,57 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas



Apšvietimas irgi labai svarbus kuriant interjero emociją. Gyvenamojoje erdvėje reikėtų kurti kelis apšvietimo scenarijus. Jų visuma turėtų skleisti šviesą tolygiai po visą erdvę, kad būtų kuo mažiau šešėlių. Valdymo grupėmis būtina suprojektuoti bendrą ryškų kasdienį apšvietimą ir akcentinį vakarinį. Žinoma, reikėtų nepamiršti papildomų apšvietimo taškų specifinėse vietose: virtuvės darbastaliui, darbo stalui, vonios kambaryje prie veidrodžio kosmetinėms procedūroms atlikti.


Šeimininkai iš pradžių norėjo medinių grindų, tačiau nugalėjo praktiškumas dėl dėvėjimosi, įbrėžimų ir šilumos pralaidumo faktorių. Pagal šiuos poreikius būtent vinilo grindys ir buvo tinkamiausios. Kadangi vinilas yra dirbtinė medžiaga, tai prisitaikyti reikiamą spalvą sudėtingiau, nei kad būtų su natūralaus medžio paviršiaus grindimis. Paieškos ratą dar susiaurino ir noras turėti eglutės rašto grindis, tad sprendimą teko priimti koreguojant norus ir renkantis pagal galimus pardavėjo variantus. Ši spalva ir modelis atrodo pakankamai natūraliai. Neretais dažnas net ir suklysta galvodamas, jog čia natūralaus medžio grindys.


Visą namo interjerą peržvelkite nuotraukų galerijoje:




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis