160 m² buto Paryžiuje interjeras: kūrybingai įrengtas butas - tarsi muziejus

Didingas, įkvepiantis ir kupinas unikalių objektų – šis kūrybingai įrengtas butas yra tarsi muziejus, kuriame susitinka ilgametė istorija ir moderniojo meno kūriniai. Čia persipina paryžietiškas puošnumas ir elegancija, o išskirtinio dizaino detalės paverčia butą privačia galerija.

Nuotraukos – iš projekto autorės archyvo. Tekstas – Vaidilės Marijos Vasiliauskaitės.


Objekto dosjė:


Tipas – butas art nouveau laikotarpio name Paryžiuje.


Plotas – 160 m².


Gyventojai – trijų asmenų šeima.


Projekto autorė – dizainerė Aida Šniraitė (www.autentiskiinterjerai.lt).


Šis šviesus butas įsikūręs didingame art noveau laikotarpio statybos name Paryžiaus šešioliktajame rajone, garsėjančiame įspūdingais muziejais (modernaus meno muziejai „Fondation Louis Vuitton“, „Palais de Tokyo“, mados muziejus „Palais Galliera“ ir kt.), madingais restoranais ir prabangiomis parduotuvėmis, be to, iš čia atsiveria nuostabūs vaizdai į Eifelio bokštą. Istoriniame būste išsaugotos originalios detalės – grindų parketas, durys, židinys, lipdiniai – suteikiančios interjerui išskirtinumo, tačiau vienas istorinis palikimas tapo iššūkiu, tai – senovinis liftas. Kadangi butas yra penktame aukšte, o lifte telpa vos 1–2 žmonės, visus baldus teko įkelti keltuvu pro langus. Prabangiame būste įrengta ne tik asmeninė šeimos erdvė – dalis skirta darbui bei pritaikyta verslo partnerių priėmimams. Pasak projekto autorės, pagrindinė užduotis buvo puošniuose ir lipdiniais dekoruotuose namuose sukurti jaukią aplinką, įkomponuoti modernius, patogius, laikui nepavaldžius baldus ir rasti investicinio meno dirbinių.


Moderniai įrengtame istoriniame būste išsaugotos originalios detalės – grindų parketas, durys, židinys ir sienų lipdiniai. Jos interjerui suteikia istorinės vertės ir pabrėžia paryžietišką namo dvasią.



160 m² butas Paryžiuje
160 m² butas Paryžiuje
Projekto autorių nuotr.



Projekto autoriai balta buto erdve pasinaudojo tarsi drobe, padėjusia atskleisti kontrastingas interjere naudotas medžiagas ir spalvas: natūralus medis dera su modernumo suteikiančiu metalu ir stiklu, o baltų sienų apsuptyje išryškėja juodi baldai. Kadangi šeimininkai kolekcionuoja meno dirbinius, su malonumu ieško naujų talentų ir ypač vertina vintažą, namuose investiciniai ir subtilios prabangos kūriniai derinti su vintažiniais objektais ir su rastais įprastose parduotuvėse, taip sukurtas išskirtinis, tačiau harmoningas interjeras. Itin svarbi namų zona – valgomasis, čia šeimininkai ne tik prisėda pietų ar vakarienės, bet ir rengia priėmimus, sprendžia verslo reikalus. Valgomojo akcentais tapo prancūzų modernaus meno atstovo Juliano Mayor kurtas stalas stikliniu stalviršiu ir virš jo kabantis puošnus itališkas šviestuvas. Stalas pagamintas iš suvirinto nerūdijančio plieno, o jo veidrodinis paviršius nuostabiai žaidžia su natūralia dienos šviesa, gausiai sklindančia pro didelius valgomojo langus. Originalus stalviršis buvo mažesnis, tačiau šeimininkai norėjo, kad prie stalo galėtų susėsti keturiolika asmenų, todėl pagal brėžinius teko gaminti didesnį.



160 m² butas Paryžiuje
160 m² butas Paryžiuje
Projekto autorių nuotr.



Kad nebūtų pakenkta šimtametėms grindims, valgomajame atsisakyta sunkaus marmurinio stalviršio, vietoje jo parinktas permatomas stiklinis, leidžiantis grožėtis žvilgančiomis stalo kojomis.


Namus puošia ne tik prancūzų modernaus meno atstovo Juliano Mayor kurtas skeletą primenantis stalas, bet ir krėslas, ant kurio drąsiai galima sėdėti.


Valgomajame prie efektingo stalo parinktos vintažinės įmonei „Flötotto“ dizainerio Adamo Stegnero sukurtos kėdės, o viršuje tarsi lengvas debesis kabo per 20 kilogramų sveriantis nerūdijančio plieno „Terzani“ šviestuvas.


Butas suprojektuotas pagal namo statybos laikotarpiui būdingą anfiladinį planą – kelios erdvės yra sujungtos durimis: nesinaudojant koridoriumi iš valgomojo patenkama į darbo kambarį, o iš šio pereinama į svetainę. Svetainėje poilsio zona telkiasi aplink originalų XX a. pradžios lipdiniais puoštą židinį, virš kurio kabo aukštas veidrodis, dar labiau praplečiantis erdvę. Čia prie šeimininkų turėtų lenktų „Togo“ sofų vietą rado garsieji bauhauzo stiliaus odiniai „Wassily“ foteliai, o centre –juodo marmuro kavos stalelis. Projekto autorė pataria nebijoti kelių skirtingų metalų vienoje erdvėje, šioje svetainėje išvysite bent tris: aliuminiai fotelių rėmai, bronzinė skulptūra ir šviestuvas ant židinio atbrailos, žalvarinė kavos stalelio apdaila ir žvakidė. Nors iš pirmo žvilgsnio poilsio zonoje suderinta nemažai skirtingų objektų, visus juos vienija rami spalvinė gama, pasikartojančios formos ir linijos. Šviesiame bute yra ir ryškesnių spalvų – nuo nedidelių interjero detalių, šviestuvų, meno dirbinių iki baldų, spalvingais elementais siekta suteikti namams žaismingumo ir lengvumo.



160 m² butas Paryžiuje
160 m² butas Paryžiuje
Projekto autorių nuotr.



Svetainėje prie šeimininkų turėtų lenktų sofų priderinti bauhauzo stiliaus odiniai foteliai, o centre vietą rado juodo marmuro kavos stalelis, šią zoną apjungia Anatolijos regiono rankų darbo kilimas.


Svetainės akcentas – originalus XX a. pradžios baltas židinys, puoštas gracingais lipdiniais, aplink kurį suformuota jauki poilsio zona.


Namuose parinkti kokybiški žymių dizainerių šviestuvai, kurių stilius nepavaldus laikui. Nors šviestuvai yra skirtingo dizaino, juos jungia tie patys laikotarpiai.



160 m² butas Paryžiuje
160 m² butas Paryžiuje
Projekto autorių nuotr.



Nors iš pirmo žvilgsnio svetainėje suderinta nemažai skirtingų objektų, visus juos vienija rami spalvinė gama, pasikartojančios formos ir linijos.


Bute tarp valgomojo ir svetainės įrengtas darbo kambarys, tačiau į jį galima patekti ne tik iš šių patalpų, bet ir iš koridoriaus, todėl darbo erdvė yra tarsi buto širdis. Užsakovų turėta oranžinė vaza čia pamėtėjo kontrastingo oranžinės ir mėlynos derinio idėją, o baltas darbo stalas įkvėpė ir kitus pagrindinius baldus rinktis baltus. Stilinga detalė – vintažinė vieno įtakingiausių XX a. danų dizainerių Vernerio Pantono sukurta besisukanti darbo kėdė, pagaminta 1974 m. Sėdint ant šios kėdės patogu tai, kad panorus pailsėti nuo darbų galima vos vienu pasisukimu atsigręžti į langą, pro kurį atsiveria įkvepiantys Paryžiaus vaizdai. Namų biure parinktos baltos tarsi su sienomis susiliejančios knygų lentynos, kad čia sudėliotos knygos, meno kūriniai ir kiti interjero aksesuarai taptų kambario akcentais.


Namuose derinti ir pačių šeimininkų įsigyti, ir interjero projektą kūrusios studijos surasti investiciniai meno kūriniai.


Vienas užsakovų dirba namuose, tad čia, pačioje buto širdyje, jam buvo sukurta patogi ir įkvepianti darbo vieta. Panorus pailsėti nuo darbų tereikia atsisukti į langą, pro kurį atsiveria gyvybingos Paryžiaus gatvės.



160 m² butas Paryžiuje
160 m² butas Paryžiuje
Projekto autorių nuotr.



Bute vyraujanti ramių spalvų paletė išlaikyta ir miegamuosiuose, čia pagrindą sudaro neutralūs atspalviai, pritaikytos tik kelios ryškesnės detalės: šeimininkų miegamajame parinkta sodraus raudono aksomo lova, o mergaitės erdvėje daugiau mėlynų detalių. Iš buto miegamųjų atsiveria raminantys vaizdai į romantiškąjį Eifelio bokštą ir miesto vandens saugyklas, iš penktojo aukšto vanduo jose matyti kaip ant delno. Šeimininkų poilsio erdvės akcentas – garsaus tapytojo Eberhardo Rosso paveikslas „Skrydis“ (angl. „Flight“), kuriame minimalistine maniera pavaizduoti būriu skrendantys paukščiai. Mergaitės kambaryje taip pat yra paukščiais dekoruota detalė – tai restauruota vintažinė spinta, kurios vidinė durų pusė marginta rausvomis papūgomis. Iš pradžių planuota įsigyti kitokią spintą, tačiau ją iš po nosies nugvelbė kiti pirkėjai, o dabar projekto autorė džiaugiasi, kad likimas netikėtai pamėtėjo tokį originalų baldą. Miegamajame prie ryškios spintos priderinta žaisminga spalvotų plunksnų interjero detalė iš Afrikos kilusi meno rūšis juju hats yra stilinga alternatyva paveikslams ir kitokiai sienų puošybai.



160 m² butas Paryžiuje
160 m² butas Paryžiuje
Projekto autorių nuotr.



Šeimininkų poilsio erdvės akcentas – garsaus tapytojo Eberhardo Rosso paveikslas „Skrydis“ (angl. „Flight“), kuriame minimalistine maniera pavaizduoti būriu skrendantys melsvi paukščiai.


Mergaitės miegamajame žaismingą nuotaiką kuria spalvotų plunksnų interjero detalė – tai iš Afrikos kilusi meno rūšis juju hats.



160 m² butas Paryžiuje
160 m² butas Paryžiuje
Projekto autorių nuotr.



Viename miegamųjų restauruota vintažinė spinta slepia linksmą detalę – nors iš išorės spintos durys yra vienspalvės, viduje jos margintos rausvomis papūgomis.


Visą būsto interjerą peržvelkite nuotraukose:




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis