Kaip patiems susikurti ir dekoruoti advento vainiką namuose?


„Jeigu dabar nėra tiek progų puoštis patiems, puoškime savo namus“, – pataria Sandra Dainaravičienė, „Balti lapai“ įkūrėja, vestuvių ir renginių organizatorė.

Garsi švenčių organizatorė šių metų šventėms siūlo advento vainikų puošimo dirbtuvėles, žinoma, virtualiai. Bei pataria, kaip tai padaryti patiems ir pati siūlo jau savo nuostabiai padekoruotas kalėdines puošmenas.


Nors moteris mėgsta minimalizmą namie, visgi sako, jog per šventes namai turi blizgėti ir spindėti. Ypatinga šventinė aura kuria ne tik gerą nuotaiką, bet ir artimuosius paskatina labiau džiaugtis ir jaukiai leisti laiką kartu.


Sandra Dainaravičienė teigia, jog šis hobis atsirado iš didelio noro bendrauti ir kurti žmonėms šventę. Būdama vestuvių ir renginių organizatorė yra nuolat apsupta bendravimo, o tokiu karantino metu, jų, kaip suprantama, nevyksta. Mergina nutarė daryti virtualius užsiėmimus bei pati pristatyti savus dekoruotus advento vainikus.



Advento vainikas
Advento vainikas
Organizatorių archyvas



Dekoruotam vainikui pasidaryti jums reikės:


Pačio vainiko – galima įsigyti jau paruoštą, nebent turite laiko ir galimybių patys susirinkti nulūžusių šakų ir susipinti;


Karštų klijų pistoleto;


Dekoravimo priemonių, puikiai tinka: džiovinti vaisiai, riešutai, uogytės, lapai, šakelės, giliukai, samanėlės, kankorėžiai, naminiai sausainiai, meduoliai, kalėdiniai eglutės žaisliukai, kaspinėliai.



Advento vainikas
Advento vainikas
Organizatorių archyvas



Kaip pasidaryti šventinį dekoruotą vainiką namie:


  • Pirmiausia, priemones rekomenduojama susidėlioti ant vainiko;


  • Drąsiai maišykite įvairias detales tarpusavyje, nebijokite improvizuoti;


  • Kai jau turite patinkančią kompoziciją, tuomet galite pradėti klijavimo procesą;


  • Klijus užtepkite ant daikto ir tuomet prilipinkite prie vainiko;


  • Būkite atsargūs – klijai yra karšti;


  • Rekomenduojama karštą klijų pistoletą pasidėti ant lentelės, nes klijai bėga;


  • Kai jau pasigaminsite vainiką, į vidų įsidėkite žvakę. Rekomenduoju įsidėti tokią, kuri yra stikle. Tradiciškai ant vainiko dedamos 4 žvakės.


  • Vainikui, skirtam kabinti ant durų, įtaisykite vielutę;


  • Vainiką apipurkškite plaukų laku ir jį patalpinus į dėžutę, jis bus tinkamas ir kitais metais (ypač pagamintas iš kenio šakų);


  • Galite vainikus pakvėpinti vainikus – jie skleis malonų kalėdinį kvapą;


  • Vainiką galite puošti ir lemputėmis.


“Balti lapai” įkūrėja teigia, jog tendencijos čia negalioja, darykite tokį, koks patinka, koks tinka prie jūsų namų ar nuotaikos. Žinoma, visada laimi natūralios, pačių rastos, pagamintos ar prikeltos naujam gyvenimui priemonės.


Nebijokite puošti namų! Nepamirškite lempučių. “Jeigu ir esate minimalistas, nebijokite per šv. Kalėdas būti drąsus ir blizgantis”, – teigia Sandra Dainaravičienė.


Susikurkite vainiko ar eglutės įžiebimo šventę, eikite kartu rinkti dekoravimui skirtų priemonių ir darykite tai kartu su šeima! Tegul šventės būna jaukios.


Truputis istorijos:


Šie šventiniai vainikai vadinami advento vainikais. Pirmą kartą jie buvo nupinti XIX a. Hamburge. Vienas evangelikų pastorius nutarė švenčių laukimą beglobiams vaikams padaryti labiau mielą, tad sugalvojo, jog kiekvieną dieną vaikai turi uždegti po žvakę. Vėliau vainiką nutartą dekoruoti žaliomis eglės šakomis, kas simbolizuoja gyvybę. Tad ant pirmųjų vainikų būdavo net 24 žvakės, o vėliau liko tik 4 žvakių tradicija – ji žymi keturis advento sekmadienius. Vėliau tradiciją išpopuliarėjo po visą pasaulį, ypač prie to prisidėjo popiežius Jonas Paulius II, nes vainikas buvo puošiamas Šv. Petro aikštėje. Dabar vainikai turi įvairias interpretacijas ir žmonės dažnai nebedega visų žvakių, laiko šventinį vainiką labiau dekoro priemone nei advento simboliu.



Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis