92 m² buto interjeras: architektūrinė arkos forma tapo išskirtiniu buto elementu

Architektūrinė arkos forma, nuosekliai pasikartojanti visose rekonstruoto seno buto erdvėse ir net pritaikyta funkciškai, tapo išskirtiniu buto elementu, suteikianti išskirtinumo ir unikalumo.

Objekto dosjė:


Tipas – butas senamiesčio name Vilniaus centre.


Plotas – 92 m².


Gyventojai – trijų asmenų šeima.


Projekto autoriai – studijos „Heima“ architektų komanda.


Arkos – ne seno buto palikimas, o naujai suformuota detalė, tačiau, pasak projekto autorių, arkos nėra svetimos šio pastato laikmečiui, pritaikytos sumaniai ir vietoje, jos tampa ilgaamžiu sprendimu.92 m² buto interjeras
92 m² buto interjeras
Norbert TukajVilniaus centre įrengtas butas iš pradžių buvo kritinės būklės, todėl remonto metu čia teko perdaryti ir grindis, ir visas pertvaras. Projekto autoriams – studijos „Heima“ komandai kilo mintis rekonstruojant erdvę pritaikyti lenktų linijų motyvą – būtent arkos tapo unikaliu dizaino akcentu, suteikiančiu erdvei išskirtinumo. Arkos šiame interjere – ne senas architektūrinis palikimas, o naujai suformuota detalė, tačiau, pasak projekto autorių, šis elementas nėra svetimas pastato laikmečiui, pritaikytos sumaniai ir vietoje, jos tampa ilgaamžiu sprendimu. Interjere parinktos natūralios ir praktiškos medžiagos – nuo medžio faneruotės, masyvo iki originaliai atrodančių, kvadratų principu sudėliotų medinių grindų. Apartamentų spalvinį pagrindą sudaro šviesių tonų paletė, kurioje išryškėja tamsūs elementai – pabrėžtos arkos ir virtuvės sala, akcentinėmis spalvomis pasirinkta gili smaragdų žalia ir raudonai rudas atspalvis.92 m² buto interjeras
92 m² buto interjeras
Norbert TukajValgomojo stalas stovi greta pagrindinės tūrinės arkos, formuojančios nišą, kurioje slepiasi durys į kitus kambarius. Tarsi įstumtos arkos sprendimas pasirinktas tam, kad valgomojo zonai būtų suteikta daugiau erdvės.


Įdomi idėja – arkos nišoje įrengta lentyna patefonui ir apačioje už maskuojančių durelių patalpinta skalbimo mašina. Pagrindinę arką atkartoja virtuvės sienoje įrengta arkinė spinta, kurioje yra šaldytuvas ir kavos aparatas.


Apartamentų spalvinį pagrindą sudaro šviesių tonų paletė, kurioje akcentais tampa tamsūs elementai – pabrėžtos arkos ir virtuvės sala. Savitumo suteikia netikėta gili smaragdų žalia ir raudonai rudas atspalvis.92 m² buto interjeras
92 m² buto interjeras
Norbert TukajStilistinė idėja buvo sukurti ramų ir švarų interjerą, kuris nebūtų apsunkintas detalių gausa, o harmoningai paįvairintas tam tikrais akcentais. Šeimininkai nenorėjo klasikinių sprendimų, pirmenybę jie teikė įdomiam, tačiau nesenstančiam interjerui, nesivaikė šiuolaikinių tendencijų. Pagrindinėje erdvėje išryškinta virtuvės zona su sala – čia baltame fone suskamba tamsios spalvos. Ilgas valgomojo stalas taip pat parinktas tamsus, jis stovi greta pagrindinės tūrinės arkos, formuojančios nišą, kurioje slepiasi durys į miegamąjį ir tualetą. Tarsi įstumtos arkos sprendimas pasirinktas tam, kad valgomojo zonai būtų suteikta daugiau erdvės, įdomi idėja – arkos nišoje įrengta lentyna patefonui ir apačioje už maskuojančių durelių patalpinta skalbimo mašina. Pagrindinę arką atkartoja virtuvės sienoje įrengta arkinė spinta, kurioje yra šaldytuvas ir kavos aparatas.


Nors namuose vyrauja šviesios spalvos, prieškambariui pasirinktas intriguojantis gilus smaragdų žalumas. „Kodėl gi nepasirinkus įdomesnės spalvos? Pasaulyje yra tiek daug gražių derinių, tačiau kartais tiesiog pamirštame jų paieškoti“, – sako projekto autorius.


Pagrindinėje erdvėje dominuoja gana aiškaus ir paprasto dizaino baldai, kurie neišsišoka ir dera su arkiniais motyvais. Akcentu tapo virtuvės zona su tamsia sala.


Šeimininkų miegamajame sukurta jauki ir raminama atmosfera, parinktos šviesios, neutralios spalvos, aiškios formos ir natūralios medžiagos. Kadangi miegamojo patalpa gana ilga, spintai paskirta siena be langų, o lovą nuspręsta statyti kambario viduryje. Stilingas lovos galvūgalis atsuktas į spintą, tokiu sprendimu palikta pakankamai vietos spintai ir sukurtas patogus apėjimas aplink lovą. Šviesų miegamojo koloritą pagyvina spintos viršuje įrengtose atvirose lentynose sudėliotos spalvingų knygų eilės, dar vienas akcentas – mažos juodos detalės, pritaikytos ir kitose namų erdvėse. Viena buto puošmenų – aukšti, kone lubas siekiantys langai, pro kuriuos gausiai sklinda natūrali dienos šviesa. Miegamajame esančios stiklinės dvivėrės durys veda į jaukų vidinio kiemo balkoną, kuriame smagu pasitikti rytą su puodeliu kavos. Privatumo miegamajam suteikia ilgos, žemę siekiančios užuolaidos, kartu pabrėžiančios ir kambario aukštumą.92 m² buto interjeras
92 m² buto interjeras
Norbert TukajBendroje svetainės ir valgomojo erdvėje esanti pagrindinė tūrinė arka formuoja nišą, kurioje slepiasi durys į šeimininkų miegamąjį ir tualetą.


Šviesų miegamojo koloritą pagyvina spintos viršuje įrengtose atvirose lentynose sudėliotos spalvingų knygų eilės, dar vienas akcentas – mažos juodos detalės, pritaikytos ir kitose namų erdvėse.


Viena buto puošmenų – aukšti, kone lubas siekiantys langai, pro kuriuos gausiai sklinda natūrali dienos šviesa. Miegamajame esančios stiklinės dvivėrės durys veda į jaukų vidinio kiemo balkoną, kuriame smagu pasitikti rytą su puodeliu kavos.92 m² buto interjeras
92 m² buto interjeras
Norbert TukajKuriant interjerą stengtasi neapsunkinti erdvių nestandartiniais elementais, todėl pritaikyti minimalistiniai apšvietimo sprendimai. Virš virtuvės salos kabo asketiškas juodas šviestuvas, pabrėžiantis namuose pasikartojančias juodas linijas, o virš valgomojo stalo tiko du manieringesni, tačiau su pagrindine arka nekonkuruojantys šviestuvai. Arkų motyvas tęsiasi ir vonios kambariuose, kurių šiuose apartamentuose yra du: vienas – tamsiai pilkas, kitas – beveik baltas. Tamsesnis vonios kambarys su dušo kabina yra mažesnis, čia pasiteisina solidumo suteikiantis pilkumas, o tamsus jo atspalvis kuria SPA komplekso įspūdį. Šviesiajame vonios kambaryje įrengta vonia, išskirtinė patalpos detalė – arkos formos sieninė spinta juodu grafišku rėmu ir atviromis lentynomis. Abiejuose vonios kambariuose parinktos siauros stačiakampės sienų plytelės ir reljefinės, paryškinančios arkinį skliautą.


Abiejuose vonios kambariuose parinktos siauros stačiakampės sienų plytelės ir reljefinės, paryškinančios arkinį skliautą.92 m² buto interjeras
92 m² buto interjeras
Norbert TukajBaltasis vonios kambarys yra didesnis, čia įrengta vonia, išskirtinė patalpos detalė – arkos formos sieninė spinta juodu grafišku rėmu ir atviromis lentynomis.


Mažesniajame vonios kambaryje įrengta dušo kabina, čia parinktas solidumo suteikiantis pilkas koloritas. Tamsus vonios kambario atspalvis kuria įspūdį, tarsi būtumėte SPA komplekse.


Peržvelkite nuotraukų galeriją:
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis