Elegancija dvelkiančio 257 m² namo pušyne interjeras

Erdvus namas vietą rado pušyno apsuptyje, o artimas santykis su gamta pamėtėjo pagrindinę interjero nuotaiką – ramią ir ilsinančią. Tai namai, kuriuose ne tik patogu gyventi, bet ir gera pabėgti nuo įtraukiančio miesto šurmulio. Rami atmosfera čia kuriama neutralia spalvų gama, kurią pagyvina subtilūs spalviniai akcentai ir raštai.

Objekto dosjė:


Tipas – privatus gyvenamasis namas Vilniuje.


Plotas – 257 m².


Gyventojai – 4 asmenų šeima.


Projekto autorė – dizainerė Dovilė Batutienė, www.interjerostudija.lt


Šeimininkai svarstė sukurti šviesius klasikinio stiliaus namus, tačiau projektui įsibėgėjus panoro daugiau aiškesnių linijų ir modernesnių stilistinių sprendimų, tad iš pradžių pasirinktą klasikinio interjero idėją pamažu pakeitė lengva ir moderni klasikos interpretacija. Itin svarbu buvo funkcionaliai pertvarkyti namų erdves, nes jų išdėstymas nebuvo patogus. Pirminiame projekte valgomojo ir svetainės zonas skyrė ištisinė siena su integruotu židiniu, tačiau tokiam pasirinkimui, kad būtų suformuota patogi svetainės zona, o valgomasis neatrodytų tarsi užspaustas, trūko ploto. Nuspręsta atsisakyti tokio padalinimo ir atverti erdvę, taip atsirado patogi poilsio zona, o židinys tapo matomas ir iš svetainės, ir iš valgomojo. Taip pat vientisa ir atvira erdvė leidžia iš skirtingų zonų pro didelius vitrininius langus grožėtis gamtos vaizdais. Svarbiausiais interjero akcentais tapo vyraujantis marmuro raštas, pastelinių spalvų paviršiai, aukso spalvos metalinės detalės ir švaraus paviršiaus medis.


Namuose dominuoja ramių ir gaivių atspalvių paletė, pagyvinta subtiliais spalviniais akcentais ir raštais, tokiu pasirinkimu siekta sukurti atpalaiduojančią atmosferą.Namo interjeras
Namo interjeras
Benas ŠileikaInterjeras buvo kuriamas žaidžiant kontrastais – derinant griežtą su švelniu, kietą su minkštu, lenktą su tiesiu, saldžią stilistiką ir blizgesį su matiškumu ir minimalizmu. Kambariuose iškart pastebima harmoninga visuma, subtiliai sukurtas balansas tarp griežtų geometrinių formų, tiesių linijų ir apskritų detalių. Pavyzdžiui, greta lakoniškos aiškių linijų virtuvės įrengta romantizuota valgomojo erdvė, kurioje – apskritas didelis stalas ir minkšto veliūro suapvalintų formų kėdės, o virš jų kabo išskirtinis aukso spalvos šakelių šviestuvas, puoštas krištolo kekėmis. Šis šviestuvas valgomojo zonai suteikia puošnumo, tačiau neapsunkina erdvės ir pabrėžia stalo apskritumą. Virtuvėje pasirinktas švelnus pilkos atspalvis, dailiai derantis su marmuro paviršiumi, išvagotu tarsi akvarele lietomis gijomis, pilki tonai prigesina elegantiškus aukso spalvos aksesuarus. Svarbu buvo sukurti funkcionalią ir daiktams laikyti patogią virtuvę, kurioje paviršiai liktų neapkrauti, todėl čia netrūksta uždarų spintelių, o maisto gaminimo zona suprojektuota už kampo – dėl tokio sprendimo ji tapo beveik nepastebima iš valgomojo ir nematoma svetainėje laiką leidžiantiems svečiams.Namo interjeras
Namo interjeras
Benas ŠileikaVirtuvės zonoje iš pradžių planuota kloti vientisas balinto ąžuolo medžio lentas, kad būtų išlaikytas vientisumas visoje pirmojo aukšto erdvėje, tačiau dėl praktiškumo grindis buvo nuspręsta išklijuoti marmuro plytelėmis.


Kadangi virtuvėje maisto gaminimo zona suprojektuota už kampo, ji beveik nepastebima iš valgomojo ir nematoma svetainėje laiką leidžiantiems svečiams.


Išskirtinis besirangančių aukso spalvos šakelių ir elegantiškų krištolo kekių šviestuvas valgomojo zonai suteikia puošnumo, tačiau neapsunkina erdvės.
Namo interjeras
Namo interjeras
Benas Šileika
Valgomajame, projektuotame greta antrosios namų terasos, pasirinktas didelis apskritas stalas, prie kurio puikiai telpa ne tik namiškiai, bet ir atvykę draugai, o patogus išėjimas į lauko terasą vizualiai praplečia valgomojo zoną. Svetainės sėdimoji dalis suprojektuota prie sienos; kadangi kambario viduryje esanti konstrukcinė kolona riboja erdvę, antros sofos atsisakyta. Čia priderinti du skirtingų dydžių kavos staleliai, toks sprendimas leidžia patogiau transformuoti erdvę – vakarojant vieną stalelių galima prisitraukti arčiau vietos, kurioje sėdima. Vienas pagrindinių svetainės akcentų – ištaigingai atrodantis juodos spalvos ir išskirtinio rašto židinys.


Namuose parinkti juodi interjero akcentai: laiptų turėklai, durų rankenos, konsolės, šoniniai staleliai, juodas marmuras vonios kambariuose. Jie ne tik kuria prabangos įspūdį, bet ir yra atsvara vyraujančiai pastelinių spalvų gamai.Namo interjeras
Namo interjeras
Benas ŠileikaInterjerą pagyvina minimalistinės, tačiau elegantiškos kompozicijos, kurių pagrindas – aiškios linijos, skirtingų formų harmonija ir saikas.


Svetainės sėdimoji dalis suprojektuota greta sienos, o kadangi kambario viduryje esanti konstrukcinė kolona riboja erdvę, antros sofos atsisakyta.


Kuriant vaikų kambarius, pirma buvo pasirinktos vyraujančios spalvos ir stilistinės temos. Mažosios mergaitės kambarys išsiskiria subtiliu taškuotų šunelių – dalmantinų motyvu ir jai patinkančiu žalsvu mėtų atspalviu. Vyresnėlę domina gamtos reiškiniai, todėl jos kambaryje atsirado neutralesnio rašto tapetai, marginti debesų ritmika, čia vyraujanti pilka spalva buvo pagyvinta prigesintos rausvos tonais. Šiame kambaryje prie lango įrengta patogi vieta skaityti – suolelis su minkšta sėdimąja dalimi, o mažosios kambaryje pasirinktas suolelis su talpiais stalčiais. Kadangi kitose namų erdvėse derinti prigesinti atspalviai, vaikų kambariuose taip pat parinktos pastelinės spalvos, kuriančios ramią nuotaiką. Pasak projekto autorės, pasteliniai atspalviai ypač tinka vaikų kambariams, nes su laiku juose atsiranda vis daugiau daiktų, žaislų, knygų ir ryškių elementų, o ramus spalvinis pagrindas padeda sukurti vientisesnį vaizdą ir išvengti vizualinio triukšmo.Namo interjeras
Namo interjeras
Benas ŠileikaElegancijos interjerui suteikia subtilūs aukso spalvos akcentai ne tik pagrindinėse erdvėse, bet ir vonios kambariuose.


Mažosios mergaitės kambarys išsiskiria taškuotų šunelių motyvu margintais tapetais ir jai patinkančiu žalsvu mėtų atspalviu.


Vyresnėlės kambaryje pritiko neutralaus rašto tapetai, marginti debesų ritmika, o čia vyraujanti pilka spalva buvo pagyvinta prigesintos rausvos tonais.


Vonios kambariuose norėta išvengti buitiškumo ir sukurti buduaro efektą, todėl juose parinkti marmuro paviršiai.Namo interjeras
Namo interjeras
Benas ŠileikaŠeimininkų miegamasis – ramybės oazė, todėl čia vyrauja rusvi ir pilkšvi atspalviai bei minkštos faktūros. Šioje erdvėje buvo pasirinktos šiltos pilkos sienos, o prie jų priderinti žaismės suteikiantys pilkšvi tapetai, marginti moderniai atrodančiu geometriniu raštu. Kiliminė danga, kaip ir veliūro tekstilė, miegamajame kuria minkštumo ir jaukumo įspūdį, nuteikia atpalaiduojamai ir padeda atsiriboti nuo darbinių minčių. Akcentinių veidrodžių poilsio erdvėje ieškota vos pradėjus gvildenti miegamojo idėją, atspindžiais siekta pabrėžti puošnumo įspūdį ir į kambarį įsileisti nors gabalėlį už lango siūbuojančių pušų viršūnių. Greta šeimininkų miegamojo įrengta erdvi drabužinė, tai ne tik daiktų sandėliavimo vieta, bet ir atskiras kambarys, kuriame bet kuri moteris jaustųsi patogiai. Kadangi ši patalpa jungia miegamąjį ir vonios kambarį, drabužinėje buvo svarbu pratęsti miegamojo spalvinę gamą.Namo interjeras
Namo interjeras
Benas ŠileikaTūrinį ir atspindžius skaldantį veidrodį rado namų šeimininkė, tai įdomi ir išskirtinė interjero detalė, suteikianti miegamajam rafinuotumo.


Kiliminė danga ir veliūro tekstilė miegamajame kuria minkštumo ir jaukumo įspūdį, nuteikia atpalaiduojamai ir padeda atsiriboti nuo darbinių minčių.


Greta šeimininkų miegamojo įrengta erdvi drabužinė, tai ne tik daiktų sandėliavimo vieta, bet ir atskiras kambarys, kuriame bet kuri moteris jaustųsi patogiai.Namo interjeras
Namo interjeras
Benas ŠileikaAntrajame namo aukšte rasta patogi vieta skalbyklai – nutarta ją įrengti virš laiptų esančioje aikštelėje, nes buvo svarbu išlaikyti vonios kambario erdvumą. Vonios kambariuose norėta išvengti buitiškumo ir sustiprinti buduaro efektą, todėl juose vyrauja juodas ir balkšvas marmuras, parinkti elegantiški, tačiau minimalistinio dizaino ir griežtų formų baldai: praustuvų spintelės, veidrodžiai, staleliai ir šviestuvai. Išskirtinė šeimininkų vonios kambario detalė – prabangiai atrodantis lubinis šviestuvas, tarsi sujungtas iš aukso spalvos vamzdelių. Jis išryškina erdvės linijiškumą, sukurtą ne tik baldais, bet ir marmuro raštu. Namuose daug dėmesio skirta apšvietimui, čia derinti paslėpto apšvietimo sprendiniai, leidžiantys mėgautis jaukesniu ir intymesniu apšvietimu, įmontuojami LED šviestuvai, kuriantys pagrindinį apšvietimą, ir akcentiniai šviestuvai, puošiantys interjerą.


Pakabinami šviestuvai pasirinkti tik keliose namų zonose, tačiau jie išsiskiria savo forma, faktūra ir yra erdvės akcentai, šeimininkų vonią puošia išraiškingas aukso vamzdelių šviestuvas.


Visą namo interjerą išvysite nuotraukų galerijoje:
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis