10 klaidų, kurios gali negrįžtamai sudarkyti interjerą

Kuriant dizainą patiems kyla įvairiausių klausimų ir problemų. Pateikiame 10 dizaino klaidų, kurių geriausia išvengti.

Neperkraukite kambario baldais


Nereikia daug pastangų, kad paverstumėte puikiai suplanuotą ir apmąstytą kambario dizainą baldų ir aksesuarų sąvartynu. Baldai turėtų taip užpildyti erdvę, kad ji būtų ir maloni, ir praktiška. Kambaryje turėtų būti pakankamai vietos judėti, jis neturi atrodyti apkrautas. Tačiau, jeigu jaučiate, jog jame yra per daug daiktų, pabandykite perstumdyti baldus. Kartais ne baldų kiekis svarbu, o kaip jie išdėlioti. Jeigu ir tai nepadėjo, tada išneškite iš kambario nereikalingus baldus. Nustebsite, kaip pasikeis visas kambarys. Perkrauti kambariai atrodo mažesni ir juose sunku apsisukti.



Baldai, kambarys
Baldai, kambarys
Shutterstock nuotr.



Nebandykite įsprausti daiktų, jeigu jie netelpa


Jei kambariui parinksite per mažus baldus, jis atrodys keistai ir nepatogiai. Gali pasirodyti, jog gyvenate lėlių name. O mes to tikrai nenorime! Lygiai taip pat gali atsitikti, jei kambarys apstatytas per dideliais baldais. Tuomet jis bus išsibalansavęs ir ankštas. Prieš apstatydami kambarį baldais ir nusipirkdami naujus baldus, nesvarbu ar tai būtų kušetės, stalai, virtuvės spintelės ar lovos, įsitikinkite, jog pamatavote tiek baldų, tiek kambario aukštį, plotį ir ilgį. Jei to nepadarysite, galite susidurti su labai daug brangiai kainuosiančiomis klaidomis.


Susitvarkykite!


Nereikia apsikrauti daiktais. Baldams galioja ta pati taisyklė, kaip ir papuošalams – mažiau yra daugiau! Kiekvienai kuriamai erdvei būtina pusiausvyra, ramybė, sklandumas ir judesys. Kai aplink tvyro netvarka, viskas blaško, tačiau jei laikysitės kelių taisyklių, sėkmingai atgausite kambario pusiausvyrą.


Peržiūrėkite viską, ką turite ir suskirstykite juos į tris kategorijas:


Daiktai, kurie rūpi;

Daiktai, kurie yra svarbūs;

Daiktai, be kurių apsieitumėte;

Atsisakykite visų daiktų, be kurių nepražūtumėte. Jei reikia, pakartokite šį veiksmą dar kelis kartus, tol kol tvarka ir pusiausvyra bus atkurta.


Netapkite blogo apšvietimo auka


Apšvietimas itin svarbus. Tai vienas iš svarbiausių dizaino elementų. Jūsų erdvė turėtų gauti kuo daugiau natūralios šviesos. Neužkirskite natūralios šviesos šaltinių netinkamai įrengtomis užuolaidomis ir dizaino elementais. Tinkamoje vietoje pakabintas veidrodis gali padėti gauti daugiau natūralios šviesos.


Pakabinkite veidrodį priešais šviesos šaltinį, taip leisite šviesai atsispindėti. Tačiau, vis tiek kambaryje reikės įrengti dirbtinį apšvietimą. Tiesą sakant, reikėtų daugiau nei vieno šaltinio. Siekiant geresnio apšvietimo, įsigykite proporcingai didelę ir puikiai tinkančią lempą ir sieninę žvakidę. Apšvietimas turėtų būti pakankamai ryškus, tačiau ne per daug, kad nedirgintų akių. Šviesų jungiklis turi būti įtaisytas prie visų lubų ir viršutinio apšvietimo.



Tamsus interjeras
Tamsus interjeras
Shutterstock nuotr.



Nesirinkite baldų tol, kol neišsirinkote dažų spalvos


Pasirinkite dažų spalvą prieš pasirinkdami baldus (kušetes, kilimėlius ir t.t.). Pritaikyti baldus prie jau nudažytų sienų bus sunkiau nei baldus prie sienų spalvos. Siūlome iš pradžių imtis sofos. Neneškite sofos medžiagos gabalėlių į dažų parduotuvę, kad parinktumėte spalvų paletę. Atsineškite namo keletą dažų spalvų palečių ir išbandykite. Patariame prieš dažant sienas išbandyti kelis išrinktos spalvos atspalvius. Nors spalvų paletės labai tikslios, tačiau natūralus apšvietimas skirtingu dienos metu keičiasi, o tai gali paveikti jūsų sienų spalvą. Palikite spalvų paletę bent 24 valandoms prieš išsirinkdami spalvą.


Nenuvertinkite biudžeto svarbos


Nepirkite per daug daiktų. Nepirkite visko iš karto ir neišlaidaukite be reikalo. Nusipirkite geriausią, kam šiandien turite lėšų, o ne tai, ką manote galėsite sau leisti rytoj. Susiplanuokite biudžetą ir laikykitės jo. Nereikia turėti visko iš karto. Geriausias dizainas sukuriamas lėtai ir gerai apgalvojant.


Nepakankamai įvairovės


Nepirkite visų daiktų vienoje parduotuvėje. Norite, kad viskas derėtų, bet nepersistenkite. Skoninga erdvė turi savo asmenybę, o tai visiškai neįmanoma, jeigu viskas atrodo vienodai. Galbūt norite sukurti tokį pat dizainą, kaip matėte mėgstamame kataloge, tačiau išlieka didelė tikimybė, jog jūsų erdvė vis tiek atrodys kitaip.



Nepakankamai įvairovės
Nepakankamai įvairovės
Shutterstock nuotr.



Neslėpkite langų


Dažnai pasitaikanti klaida – per žemai pakabintos užuolaidų juostos. Jas reikėtų pakabinti kuo arčiau lubų, kad būtų sukurtas aukščio ir dydžio pojūtis. Jei užuolaidų juostos pakabintos per žemai, kambarys atrodo mažesnis nei iš tikrųjų yra. Proporcijos išsidarko ir taip užkertamas kelias vertingai dienos šviesai.


Nestumkite visų baldų prie sienų


Tai kone dažniausiai pasitaikanti naujokų klaida. Vertėtų sustumti baldus taip, kad sukurtumėte jaukią aplinką, kurioje būtų malonu bendrauti. Sukūrus tokias baldų grupes, atsiras erdvės laisvai judėti tarp baldų. Žinoma, nesakome, jog visiškai negalima statyti baldų prie sienų, tiesiog nestatykite visų baldų ten, nebent ruošiatės surengti didelį vakarėlį ir norite įrengti šokių aikštelę.



Nestatykite daiktų prie sienos
Nestatykite daiktų prie sienos
Shutterstock nuotr.



Nepamirškite pagrindinio kambario akcento


Pagrindinis kambario akcentas suteikia tvarkos ir nubrėžia kryptį. Raskite vieną tašką, kurį norėtumėte, jog vos užėjus visi pamatytų. Tai turėtų būti kažkas didelio ir drąsaus, kad perteiktų kambario nuotaiką. Tai gali būti didelis langas, židinys arba didelis meno kūrinys. Derinkite kitus daiktus prie šio kambario akcento ir jūsų dizainas atrodys gerai apgalvotas, suplanuotas ir subalansuotas. Galite turėti ir kelis kambario akcentus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis