160 m² erdvaus namo su nuostabiomis terasomis interjeras

Vaizdingame gamtos kampelyje greta miško įsitaisęs namas atrodo moderniai ir šiuolaikiškai, tačiau iš tiesų jį projektuojant pritaikyti esminiai tradicinės lietuviškos architektūros bruožai. Šio projekto autoriams buvo svarbu išlaikyti harmoniją tarp namo vidaus ir jį supančios gamtos, sukurti paprastą ir funkcionalią gyvenamąją erdvę.

Objekto dosjė:


Tipas – naujos statybos gyvenamasis namas.


Plotas – 160 m².


Gyventojai – 4 asmenų šeima.


Gyvenamoji erdvė – bendra virtuvės, valgomojo ir poilsio zona, 3 miegamieji, 2 vonios kambariai.


Projekto autorius – architektas Marekas Mickevičius (studija „Mes architektai“).


Namo apdailai pasirinktos išorės veiksniams atsparesnės, pagal japonišką šimtmečių tradiciją, Vakaruose vadinamą „shou sugi ban“, apdegintos lentos.


Namą juosiančiai terasai įrėminti panaudoti mediniai statramsčiai, kurie esantiems namo viduje neužstoja vaizdingos gamtos, tačiau suteikia privatumo.Namas iš išorės
Namas iš išorės
Benas ŠileikaŠį privatų namą miško apsuptyje, iškilusį buvusioje girininko sodyboje, projekto autorius Marekas Mickevičius vadina šiuolaikine tradicinio namo interpretacija. Nors pastatas atkartoja tradicinės vadinamosios dviejų galų trobos formą, čia pritaikyta daug modernių sprendimų. Greta nėra kaimynų, todėl buvo galima imtis drąsesnių sprendimų ir labiau atverti erdves, kad namas tarsi susilietų su gamta ir gyventojai galėtų ja grožėtis ne tik būdami lauke, bet ir leisdami laiką namuose. Nuspręsta fasadinę namo sieną sumontuoti iš stiklo, pritaikyti didelius vitrinų tipo langus ir įrengti dvi terasas: viena jų, privatesnė, yra rytinėje pusėje, į ją patenkama iš šeimininkų miegamojo, kita – vakarinėje, skirta priimti svečiams. Patekti į poilsines terasų zonas galima ir namą apėjus ratu, nes medinė terasa juosia visą jo perimetrą. Terasai įrėminti panaudoti mediniai statramsčiai, kurie esantiems namo viduje neužstoja vaizdingos gamtos, tačiau suteikia privatumo. Šalia gyvenamojo namo suprojektuotas daugiafunkcis pagalbinis ūkio pastatas, jame įrengtas garažas, automobilių pavėsinė, medsukio patalpa ir vieta bitininko inventoriui laikyti.


Aukšta fasadinė namo siena sumontuota iš stiklo, todėl į pagrindinę erdvę gausiai plūsta dienos šviesa. Plačius langus galima nustumti į šonus ir taip panaikinti ribą tarp vidaus ir išorės.Namas iš išorės
Namas iš išorės
Benas ŠileikaInterjere vyrauja šviesios, neutralios spalvos, kuriančios raminančią atmosferą, o kad erdvė atrodytų gyvybingiau, parinkti keli ryškesni akcentai.


Name yra dvi terasos, viena – rytinėje pusėje prie miegamojo, skirta šeimininkų poilsiui, kita – vakarinėje pusėje, skirta priimti svečiams.Terasa
Terasa
Benas ŠileikaNamo interjerui naudotos šiuolaikinės ir kokybiškos medžiagos, pasirinktais raminančiais šviesiais ir neutraliais žemės atspalviais sukurtas laiko tėkmei nepavaldus stilius, atsisakyta ryškiaspalvių sprendimų ir marginimų, kurie, pasak architekto, laikui bėgant pradeda varginti. Svarbiausia buvo sukurti patogią ir apgalvotą erdvę gyventojams, todėl namuose vyrauja paprastumas, aiškios formos, erdvės suskirstytos funkcinėmis, tačiau namo neskaldančiomis zonomis, pritaikyti praktiški sprendimai, pavyzdžiui, po laiptais, vedančiais į antrajame aukšte esančias vaikų erdves, įrengta talpi spinta daiktams laikyti. Pagrindinėje erdvėje įrengta poilsio zona su skaitykla, iš čia per stiklinę fasadinę namo sieną atsiveria miško vaizdai, nuo svetainės virtuvės zoną atskiria didelis pietų stalas – kad būtų patogu susėsti ne tik šeimai, bet ir gausiau susirinkusiems draugams. Greta valgomojo esanti virtuvės sala sukurta patogiam darbui ir bendravimui su svečiais.Namo interjeras
Namo interjeras
Benas ŠileikaInterjere vyrauja natūralumas ir paprastumas, stengtasi sukurti patogią ir funkcionalią aplinką šiuolaikiškiems gyventojams.Namo interjeras
Namo interjeras
Benas ŠileikaIlga virtuvės sala sukurta patogiam darbui ir bendravimui su svečiais, o šviesios spalvos tarsi sulieja darbinę virtuvės dalį su pagrindine erdve.Namo interjeras
Namo interjeras
Benas ŠileikaPagrindinėje erdvėje įrengta poilsio zona su skaitykla, iš čia pro stiklinę fasadinę namo sieną atsiveria sielą ilsinantys miško vaizdai.


Pirmojo aukšto patalpos yra didesnės nei antrojo, todėl atsirado laisva erdvė virš svetainės ir šeimininkų miegamojo. Itin aukštos lubos svetainėje padėjo sukurti lengvumo ir erdvumo pojūtį, o miegamajame šeimininkai ir projekto autorius svarstė apie alternatyvų laisvos aukštų lubų erdvės panaudojimą, tačiau galiausiai buvo nuspręsta palikti ją tokią, kokia yra. Dėl šio sprendimo miegamasis atrodo erdvesnis ir, pasak šeimininkų, jame itin gera ilsėtis. Viename miegamojo šone liko vietos, todėl čia projekto autorius pasiūlė įrengti vonią, kuri, atstūmus plačius namo langus, atsiduria beveik lauke. Šioje vonioje ypač gera atsipalaiduoti žvelgiant į saulėtą pievą ir medžių paunksmę.


Atstūmus didelius šeimininkų miegamojo langus patenkama į privatesnę – rytinę namo terasą, tad miegamasis tarytum susilieja su gamta.
Terasa
Terasa
Benas Šileika
Miegamasis išsiskiria ne tik erdvumo pojūtį kuriančiu langu per visą sieną, bet ir aukštomis lubomis.


Greta miegamojo, kaip jo tąsa, įrengtas šeimininkų vonios kambarys su dušu.


Viename miegamojo šone liko vietos, todėl čia projekto autorius pasiūlė įrengti vonią, kuri, atstūmus plačius namo langus, atsiduria beveik lauke.


Šeimininkų miegamajame, kaip ir kitose namų erdvėse, vyrauja šviesios, neutralios spalvos ir medžio detalės, kuriančios natūralumo pojūtį.Miegamasis
Miegamasis
Benas ŠileikaIdėjų interjerui – medžiagoms, formoms, detalėms ir spalvinei gamai – pamėtėjo gamtos kampelis, kuriame iškilo namas. Kadangi namo apdailai naudotos lentos, viduje taip pat netrūksta medžio. Kad būtų išgautas „kvėpuojančių“ erdvių įspūdis, sukurtas jaukus, tačiau minimalistinis interjeras, balkšvi ir rusvi atspalviai praskaidrinti vos keliais spalviniais akcentais. Prieškambaryje gamtos motyvus atkartoja medinis stilizuotos rąsto formos stalelis ir suolas, o baltos namų sienos – lyg pagrindas, išryškinantis formų žaismą. Namuose pritaikytas foninis ir akcentinis apšvietimai, vienose patalpose šviestuvai beveik nepastebimi, kitur, pavyzdžiui, bendroje svetainės ir valgomojo erdvėje, jie tampa dekoro detale. Nors parinkti skirtingi, dailiai papildo vieni kitus, sukurdami gyvybingos, tačiau neapsunkusios erdvės įspūdį.


Po S formos laiptais, vedančiais į antrajame aukšte esančias vaikų erdves, įrengta talpi spinta daiktams laikyti.


Projektuojant vonios kambarius svarbiausia buvo patogumas ir paprastumas.Vonia
Vonia
Benas ŠileikaNamo centrinėje dalyje suprojektuota ūkinė pastato dalis, kurią sudaro inžineriniai mazgai, katilinė ir tualetas, greta įrengti S formos laiptai, vedantys į antrajame aukšte esančius du vaikų miegamuosius ir vonios kambarį. Abiejuose vaikų kambariuose esantys baldai pagaminti pagal individualų užsakymą, jais išskirtos itin funkcionalios zonos. Po stoglangiais įrengtos ilgos spintelės su paminkštinimais, jos patogios ne tik laikyti daiktams, bet ir prisėsti, prie sienos – nedidelė rašomojo stalo vieta, o atviros lentynos ir po jomis esančios spintelės tampa pertvara, atskiriančia aktyviai veiklai skirtą kambario zoną nuo poilsio, kurioje yra lova ir papildomos spintelės. Kaip ir kitose namų erdvėse, vaikų kambariuose vyrauja šviesios spalvos, tačiau čia daugiau ryškesnių interjero detalių, kurias panorėjus nesunku pakeisti kitomis.


Atviros lentynos ir po jomis esančios spintelės tampa pertvara, atskiriančia aktyviai veiklai skirtą vaikų kambarių zoną nuo poilsio.


Vaikų kambariuose yra daugiau ryškesnių interjero detalių nei kitose erdvėse, tačiau panorėjus šiuos akcentus nesunku pakeisti naujais.


Po stoglangiais įrengtos ilgos spintelės su paminkštinimais, jos patogios ne tik laikyti daiktams, bet ir prisėsti.


Visą namo interjerą išvysite čia:
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis