PRIEŠ ir PO: senas balkonas virto stilingu poilsio kambariu

Įsikėlę į ką tik įsigytą senos statybos sovietinį butą, šeimininkai norėjo nieko nelaukdami jį atnaujinti, o pradėjo nuo balkono, ir netrukus vos už 150 eurų čia įrengė stilingą poilsio kambarį.


Balkonas prieš pokyčius
Balkonas prieš pokyčius
Ieva Miliuškevičienė


Balkonas buvo suskirstytas į dvi zonas – viename gale įrengta poilsio vieta, kitame liko erdvės dekoracijoms ir augalams.


Grindys buvo išklotos medine lauko grindų danga, kurią galima greitai sumontuoti tiesiog sukabinant atskirus segmentus. Kadangi balkonas įstiklintas, grindims jaukumo suteikia ir kilimėlis.Balkonas po pokyčių
Balkonas po pokyčių
Ieva Miliuškevičienė„Kadangi vaizdas pro balkoną buvo nerealus, balkone norėjome įsirengti jaukią pasisėdėjimo zoną, neišleisdami tam daug pinigų“, – pasakoja buto šeimininkė Ieva Miliuškevičienė. Tai buvo įprastas sovietinės statybos daugiabutyje esančio buto balkonas – dažytos tinkuotos sienos, išklotos plytelėmis grindys. Dar vienas dalykas, į kurį šeimininkams užsiėmus renovacija reikėjo atsižvelgti – vietos forma. Ploto – vos 3 m², o patalpa dar ir tokia siaura (1 m), kad sunkiai telpa net kėdė. Tačiau šeimininkai rado sprendimą, kaip siaurame ir ilgame balkone sukurti jaukią poilsio zoną.Balkonas po pokyčių
Balkonas po pokyčių
Ieva MiliuškevičienėBaltas balkono sienas šeimininkai nutarė paprasčiausiai perdažyti – buvo pasirinkti tamsūs pilko tono dažai. Kadangi pats balkonas rytinėje pusėje, šviesos čia netrūksta, o madingas pilkas koloritas suteikia šiai patalpai šiuolaikiškumo ir gražiai dera prie medinių ir pintos faktūros detalių.


Balkone poilsio zonai įrengti šeimininkai panaudojo europadėklus – iš jų buvo sumontuotas minkštosios dalies rėmas. Jis specialiai darytas aukštesnis, kad sėdint būtų galima grožėtis vaizdu pro langą.Balkonas po pokyčių
Balkonas po pokyčių
Ieva MiliuškevičienėMinkštosios dalies sėdimosios pagalvės buvo pagamintos iš storo porolono ir aptrauktos audiniu. Kad ši mini sofa atrodytų jaukiau ir žaismingiau, šeimininkė prie jos priderino keletą spalvingų raštuotų pagalvėlių.


Kadangi balkonas siauras, prie sėdimosios dalies pakabintas nedidelis staliukas, kurį esant reikalui galima nulenkti, ir jis neužima vietos.


Vakare poilsio erdvei jaukumo suteikia vietoj įprasto šviestuvo ant balkono lubų pakabinta lempučių girlianda. Tai logiškas sprendimas, kai nesinori griauti sienos ir vedžioti laidų, užtenka įkišti laidą į lizdą, be to, ir atrodo žaismingai. Šeimininkai rinkosi girliandą su galimybe reguliuoti šviesos stiprumą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis