PRIEŠ ir PO: sena terasa virto jaukiu poilsio kampeliu

Terasa plika, tuščia ir neįdomi, o terasos įrengimas vis atidedamas, vis nukeliamas? Dalinuosi įkvėpimu ir jaukumo ingredientais – kas gi lemia, kad savo balkone ar terasoje būtų smagu pabūti ilgiau. Spauskite žiūrėti:Balkono ar terasos įrengimas gali būti smagus dalykas, nebūtinai pareikalaujantis grandiozinių pokyčių. Detaliai papasakoju, kaip mano plika tuščia terasa pavirto jaukiu kambariu.


TERASOS PLANAVIMAS


Jeigu kol kas tik planuojate savo terasą, tuomet atkreipkite dėmesį į keletą dalykų:


  1. Saulės šviesa
  2. Privatumas


Mūsų atveju terasa yra pietinėje pusėje, todėl joje leisti laiką tikrai labai karšta. Reikia spręsti klausimą, kas užstos saulę, reikalingos priedangos.Prieš įrengiant terasą atkreipkite dėmesį į jos apšvietimą, privatumo klausimą
Prieš įrengiant terasą atkreipkite dėmesį į jos apšvietimą, privatumo klausimą
L. Liubertaitės nuotr.


Terasa įrengta taip, kad tiek gatvės praeiviai, tiek ir kaimynai gali puikiai matyti, kas vyksta terasoje – tad mums reikia ne tik jaukumą sukurti, bet ir išspręsti privatumo klausimą.


TERASOS ĮRENGIMAS: 7 JAUKUMO ELEMENTAI


1. Vizualinės sienos


Nereikia aklinų ir gremėzdiškų sienų, nebūtinas betonas ar rimtos konstrukcijos. Visiškai pakanka vizualiniai sukurto sienų efekto – kad apgaubtų ir suteiktų jaukumo.


Mūsų atveju prie terasos iš vienos pusės auga kukmedžių, iš kitos – kaulenių gyvatvorės, pavasarį žydi dekoratyvinė obelis, taigi ilgainiui čia atsiras tos vizualinės sienos, tačiau sprendimo reikia ir dabar. Svarstėme įrengti metalines arba medines konstrukcijas, bet laikas bėga, o sprendimui nepasiryžtame.


Tad nusprendžiau sprendimą padaryti dabar ir iškart – taip terasoje per pusdienį atsirado vertikalios medinės panelės APPLARO ir medinės lentynos iš IKEA. Medinės lentynos neskirtos laukui, bet šiandieniniam sprendimui jos man puikiai tiko. Tereikėjo surinkti ir pritvirtinti prie terasos lentų. Sienelės neaklinos, su tarpais. Vėjas perpūs, saulė peršvies, atrodys jauku, lengva ir elegantiška.Vertikalios sienos: neaklinos, tačiau privatumo suteikia
Vertikalios sienos: neaklinos, tačiau privatumo suteikia
Nuotr. L.LiubertaitėPrie vertikalios lauko sienelės priderinau suolelį su daiktadėže iš tos pačios kolekcijos. Man patiko, kad šis suolelis gali atlikti net kelias funkcijas: gali tarnauti kaip lentyna gražiems augalams ir daiktams, kaip vaikų lauko žaislų dėžė ir kaip vieta sėdėjimui.


2. Augalai


Pasistenkite, kad terasoje būtų gausu žalumos – niekas taip nepagyvins jūsų terasos ar balkono kaip žalia spalva.

Vasarai išneškite kambarinius augalus į terasą. Per pirmąsias šaltas naktis dar neskubėkite to daryti, tačiau kai jau gerai atšyla orai, leiskite savo kambariniams augalams paatostogauti.Terasoje būtini augalai. Kuo daugiau – tuo jaukiau!
Terasoje būtini augalai. Kuo daugiau – tuo jaukiau!
Nuotr. L.LiubertaitėNepamirškite ir gėlių kompozicijų – įsigykite vienmečių, jeigu norite ryškių žiedų ir nebijote kasdienio priėjimo. Jeigu norite tvaresnio sprendimo, rinkitės daugiamečius augalus, kad galėtumėt ir kitais metais jais džiaugtis. Juk net varpinius augalus galite apgyvendinti savo terasoje – atrodys labai šiuolaikiškai, o tupinėti aplink dažnai nereikės.

Prieskoniniai žalumynai arba smagus kvepiantis darželis taip pat gali atsidurit terasoje. Parinkite panašius vazonus, kad jų įvairovė nepasirodytų chaotiška, ir – žalia šviesa daržo eksperimentams vazonuose.


Apie įvairių augalų – tiek valgomų, tiek dekoratyvinių – auginimą galite visokių smagių idėjų čia pasiskaityti.


3. Vazonai, žvakidės, laikrodžiai


Aš jau anksčiau buvau pasirinkusi daugybę baltų vazonų ir į juos jau esu prisėjusi žalumynų (kaip tą daryti, skaitykite čia). Geriausia, kad spalvos būtų priderintos, arba rinkitės kaip mano atveju, neutralias spalvas. Kaip matote, balta ir ruda – klasikinis neutrakus derinys ir visada atrodys puikiai.Vazonėliuose pasėti žalumynai harmoningai užpildo lentynas
Vazonėliuose pasėti žalumynai harmoningai užpildo lentynas
Nuotr. L.LiubertaitėIšduosiu paslaptį: kad vazonų nenupūstų stipresnis vėjas, reikia imti valą, jį rišti prie sienelės ir įtempus apsukti vazonus. Jeigu ir nuvirs kažkuri lentynoje nuo stipraus vėjo gūsio, tikrai nenukris ant grindų.


Taip pat rinkitės žvakides, laikrodžius ir visus kitus gražius, jaukius dalykėlius.


4. Tekstilė


Kilimai, pagalvėlės, užuolaidos, apklotai, staltiesės – visa tekstilė daro stebuklus, kai kuriame jaukią aplinką. Tačiau visada sustojame ties prieštaravimu dėl mūsų lietingų lietuviškų orų. Darykite kompromisą – arba nešiojate, arba kai ką paliekate ir nesijaudinate jei sušlaps, arba atsisakote jaukumo idėjos. Nagi nebus kitaip – tekstilė būtina jaukumui sukurti.


Aš tiesiu lauko sąlygoms skirtą kilimą. Ant suolelio dedu pledą, ten taip pat atsiras ir pagalvėlės.Taip atrodo terasa po pertvarkos
Taip atrodo terasa po pertvarkos
L.LiubertaitėGalima ir užuolaidą pakabinti – gražu, o vėjyje plazdenanti balta lengva užuolaida primena atostogas.


5. Stalas


Kaip gi terasa be stalo? Jis čia tikrai svarbiausias, prie jo ir valgoma, skaitoma, švenčiama. O galbūt laikinai jis taps ir darbo stalu? Dar patogiau, jeigu reikalui esant jį galite padidinti arba sumažinti.


6. Lubos


Jeigu žvalgotės po įvairius žurnalus ir Instagramus, jei matote, kad visose terasose, balkonuose pilna lempučių, negalvokite, kad jos ten šiaip sau. Terasos įrengimas bus išbaigtas, kai joje atsiras vizualinės lubos, teikiančios saugumo, jaukumo pojūtį.Lemputės imituoja lubas ir suteikia jaukumo
Lemputės imituoja lubas ir suteikia jaukumo
Nuotr. L.LiubertaitėLemputės ir girliandos šią funkciją gali puikiai atlikti. Tik lemputės dar turi papildomą privalumą – jaukų apšvietimą ilgiems vakarams terasoje.


Šį epizodą iniciavo IKEA, norėdami paskatinti visus drąsiau imtis pertvarkų savo balkonuose ir terasose. Terasos įrengimo idėja, visi sprendimai ir išpildymas nebuvo niekaip įtakotas ir čia mano fantazijos vaisius. Pasižvalgymui – IKEA lauko baldų ir dekoro rasite čia.


Šaltinis: https://geltonaskarutis.lt/

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis