Kaip susikurti 5 žvaigždučių miegamąjį namuose

Ar jūsų miegamasis atrodo kaip po karo? Ar jums kildavo klausimas, kodėl 5* viešbučių kambariuose taip gera būti? Miegamasis yra ne tik kambarys, kuriame pasikrauname jėgų kitos dienos darbams, tai vieta, kurioje praleidžiame net trečdalį gyvenimo. Tinkamai suplanuotas miegamasis pagerins miego kokybę, bei leis greičiau atsipalaiduoti ir tiesiog mėgautis akimirka. 

Ar jūsų miegamasis atrodo kaip po karo? Ar jums kildavo klausimas, kodėl 5* viešbučių kambariuose taip gera būti? Miegamasis yra ne tik kambarys, kuriame pasikrauname jėgų kitos dienos darbams, tai vieta, kurioje praleidžiame net trečdalį gyvenimo. Tinkamai suplanuotas miegamasis pagerins miego kokybę, bei leis greičiau atsipalaiduoti ir tiesiog mėgautis akimirka. 


Galėtume sutikti, kad miegamasis nėra tik vieta grįžti išsimiegoti. Norėdami atnaujinti miegamąjį, reikėtų atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius punktus kaip baldų išdėstymas, apšvietimas, spalvos ir tekstūros.


Kokius interjero principus galima pritaikyti savo miegamajame?


Baldų išdėstymas


Ar jums yra tekę įsigyti patikusį baldą, kuris atrodė itin žaviai baldų salone, bet atvėrus namų duris supratote, kad baldas yra gerokai per didelis jūsų erdvei? Taigi baldų dėstymo planas, arba tai, kaip erdvę matome iš viršaus, yra svarbiausias žingsnis renovuojant ar tiesiog dekoruojant namus. Šį žingsnį galite atlikti labai paprastai. Pabandykite paėmę popieriaus lapą bei matavimo įrankį nupiešti sienas, pažymėti visus sienų, durų bei langų angų pločius bei aukščius, kolonas ar kitus architektūrinius elementus, kurie gali daryti įtaką planui. Laikykitės mastelio, t.y, kad naktinis staliukas neužimtų tiek pat vietos kiek ir lova.Miegamasis
Miegamasis
Aida ŠniraitėMiegamajame daug baldų nereikia - lova, spinta (arba rūbinė), naktiniai staliukai. Priklausomai nuo jūsų miegamojo dydžio, galite įterpti suoliuką ar fotelį papildomam jaukumui sukurti. Paanalizuokite, kur galėtų stovėti šie baldai. Nebijokite eksperimentuoti - galbūt turite gražią sieną su dviem siaurais langais iš šonų, o lovą galite įterpti tarp jų?


Mažiau yra daugiau


Ar pastebėjote, kad viešbučių kambariai investuoja į kokybę, o ne į kiekybę, taip sukurdami prabangos įspūdį? Kalbėdami apie dekoro elementus, labiau privilegijuojami keli didesnės apimties akcentai, o ne daug mažų. Daug smulkmenų vienoje vietoje neretai paverčia interjerą perkrautu, taigi rinkdamiesi dekorą savo miegamajam niekada nesuklysite parinkę didesnį vazos, skulptūros ar kito dekoro dydį.Mažiau yra daugiau
Mažiau yra daugiau
Aida ŠniraitėApšvietimas


Kad gerai išsimiegotume, mums reikalingas šiltas, saulėlydį imituojantis apšvietimas miegamajame, kurio dėka yra pradedamas gaminti melatoninas. Po visos darbo dienos, praleistos prie kompiuterio ir mėlynos šviesos, mums kaip niekad reikalingas tinkamas netiesioginis, švelnus apšvietimas.Apšvietimas
Apšvietimas
Aida ŠniraitėMiegamajame, kaip ir kituose kambariuose, taikoma trijų apšvietimo taškų taisyklė - galite rinktis iš kelių -pagrindinis lubinis apšvietimas, grindų (toršerai), netiesioginis LED (paslėptas sienoje, ar kitoje ertmėje), sienų bei stalo šviestuvai. Rinkitės šviestuvus su gaubtais, kad nesimatytų šviesos šaltinio. Prie lovos taip pat galite pastatyti išmanųjį prietaisą, imituojantį saulėlydį ir saulėtekį.Apšvietimas
Apšvietimas
Aida ŠniraitėSpalvos bei pagrindinis akcentas


Ar teko girdėti pasakymą, kad neverta rinktis įdomaus rašto ar spalvos produkto - ar tai būtų sienų danga, ar tiesiog lovos užtiesalas? Labai daug žmonių dėl saugumo savo sienoms renkasi neutralią spalvą, nes yra įsitikinę, kad spalvos atsibos. Iš dalies toks sprendimas yra teisingas, nes labai lengva suklysti spalvų ir raštų įvairovėje. Bet sutikime, kad neutrali, saugi spalva atsibos dar greičiau nei mylimas, teisingai parinktas erdvei raštas, be to nesuteiks tiek laimės. Juk neveltui pasaulį matome spalvotai, o tinkamai parinktos interjero detalės, suteiks erdvei unikalumo, bei atspindės šeimininkų tikrąjį stilių ir leis jiems atsiskleisti.


Eksperimentuokime. Nuėję į tapetų ir audinių saloną, pavartykite tapetų knygas. Negalvodami apie galutinį rezultatą, išsirinkite jums labiausiai patikusį tapetą, kuriame įžvelgiate daug spalvų. Peržvelgę, kokios spalvos dominuoja, išsirinkite 3 spalvas, pritaikykite saugią 50-30-20% formulę. Pagalvokite, kur galėtumėte panaudoti šias spalvas - sienoms ar luboms, galvūgaliui, lovos tekstilei, akcentinėms pagalvėlėms, o gal spintos durims? Beje, gali nuskambėti paradoksalu, bet tiksli sienų dažų spalva yra renkama paskutinė, kuomet jau esate pasirinkę baldus, tapetus bei kitus aksesuarus.


Meno kūrinys


Jeigu esate meno gerbėjas ar tiesiog ieškote būdų, kaip pagyvinti interjerą - miegamasis yra puiki vieta abstrakčiam meno kūriniui. Ar žinojote, kad paveikslo spalvos gali padiktuoti ir būsimą miegamojo spalvų gamą lygiai taip pat, kaip ir tapetai?Meno kūrinys
Meno kūrinys
Aida ŠniraitėČiužinys


O dabar aptarkime tai, ant ko praleidžiate trečdalį savo gyvenimo! Taip, tai čiužinys. Visuomet patariu savo klientams įsigyti geriausią čiužinį, kokį jie gali sau leisti. Čiužinio parinkimas yra labai individualus, geriausia eiti į salonus bei ten su specialisto pagalba išsirinkti sau tinkamiausią.


Tekstilė


Viešbučiai visuomet paperka savo švelnutėle patalyne, kuri it debesėlis apglėbia mūsų kūną. Ant švelnaus ir jaukaus patalynės komplekto galite kloti lovos užtiesalą, kuris yra ne vien stiliaus detalė, bet ir atliekantis apsauginę funkciją. Taip pat galite pagyvinti miegamąjį akcentinėmis pagalvėlėmis.Miegamasis
Miegamasis
Aida ŠniraitėPojūčiai prieš miegą gali turėti įtakos jūsų kitos dienos savijautai. Tinkamai parinkta tekstilė, kurią malonu liesti, yra svarbus faktorius kuriant jaukų miegamojo interjerą. Ar tai būtų kilimas, užuolaidos, patalynė, lovatiesė - būtinai atkreipkite dėmesį, ar audinys švelnus, ar jį malonu liesti, ir ar produkcija pagaminta iš natūralių audinių - medvilnės, lino ar šilko. Tekstilę, ar tai būtų patalynės komplektas ar kilimas - rekomenduočiau rinktis kokybiškiausią, kokią tik galite sau leisti.


Kvapai


Kvapas yra vienas iš pagrindinių nematomų interjero elementų, kuris sukuria stebuklus. Maloniai kvepiančiame miegamajame žymiai geriau atsipalaiduoti. Šiandien kvapų pasiūla išties didelė - nuo natūralių eterinių aliejų iki prabangių kvapų dozatorių, tad kiekvienas gali pasirinkti savo mėgstamiausią. Neretai namų kvapo buteliukas gali tapti ir interjero akcentu.


Daugiau interjero idėjų: https://www.autentiskiinterjerai.lt/


Autentiški interjerai Facebook puslapis: https://www.facebook.com/authenticinterior/


Autentiški interjerai Instagrampuslapis: https://www.instagram.com/authenticinterior_/

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis