130 kv. m. namas pajūryje: natūralumo pojūtis

Įleisti gamtos vaizdų į vidaus erdves ir sukurti natūralumo pojūtį – tokios buvo pagrindinės šių namų interjerą kūrusios dizainerės užduotys. Todėl didelės šeimos namuose gausu medžio, čia persipina natūralios medžiagos, neutralūs, gamtai būdingi atspalviai ir išgrynintos formos.

Objekto dosjė:


Tipas – naujos statybos vieno aukšto gyvenamasis namas pajūry.


Plotas – 130 m².


Gyvenamoji erdvė – svetainė, sujungta su virtuve, penki miegamieji, du vonios kambariai, svečių sanitarinis mazgas ir antresolė.


Gyventojai – šeši asmenys.


Projekto autorė – interjero dizainerė Eglė Skuodaitė (www.egleskuodaite.com).


Daug dėmesio skirta namų apšvietimui. Bendras apšvietimas sukurtas šlaitinėse lubose integruotais originaliais vintažiniais šviestuvais, suteikiančiais erdvei išskirtinumo. Akcentu tapo minimalistinio dizaino nuo lubų nuleisti skliautiniai šviestuvai.


Apsilankę šiuose namuose pasijusite taip, tarsi gamta būtų įžengusi kartu su jumis vidun. Nuo raminančių spalvų paletės, didelių vitrininio tipo langų iki natūralių medžiagų – tai jauki gamtos palytėta užuovėja. Namo šeimininkai, itin vertinantys natūralumą ir kokybę, norėjo, kad sienos nebrėžtų skiriamosios linijos tarp lauko ir vidaus erdvių, todėl interjere stengtasi naudoti kuo daugiau natūralių medžiagų, o ne jų imitacijų. Vidinio kiemo vaizdai kviečia jais grožėtis pro didelius langus, todėl, prisėdę ant plačios palangės, regis, pamirštate – esate šiapus ar anapus lango. Interjerą vienija vientisas minimalistinis, tačiau itin jaukus stilius, erdvės neperkrautos, todėl „kvėpuoja“, šaltus akmens paviršius atsveria šilumos suteikiantis medis, pilkšvus atspalvius sušildo rusvi. Bendrą virtuvės ir valgomojo erdvę atskiria monumentalia skulptūra tampanti virtuvės sala su integruotais funkcionaliais stalčiais. Valgomojo akcentas – platus stalas, prie kurio gali susėsti visa didelė šeima, įdomi detalė – dalį kėdžių atstoja ilga palangė. Bendroje virtuvės ir valgomojo erdvėje įrengta ir svetainė, kurios zoną atskiria vienas ryškiausių namų baldų – minimalistinė mėlyna sofa.



Būsto interjeras
Būsto interjeras
Norbert Tukaj



Įrengiant namus buvo svarbu suvienyti vidaus ir lauko erdves. Dideliuose languose lyg ekranuose atsiveria vidinio kiemo augalų ir medžių kompozicijos, specialiai suformuotos tose vietose, kurios bus pastebėtos žvelgiant pro tam tikrų kambarių langus. Plati palangė valgomajame atsirado stengiantis, kad prie stalo tilptų visi namiškiai, o sėdintieji jaustųsi tarsi lauke.


Interjere naudotos spalvos – natūralaus medžio rusvumas, balkšvi, pilkšvi atspalviai ir mėlyni akcentai – tęsia gamtai būdingą spalvinę paletę. Tai žmogaus prigimčiai artimas koloritas, ypač tinkantis jaukumui pabrėžti.



Virtuvė
Virtuvė
Norbert Tukaj



Į akis krinta virš virtuvės salos kabantis lovelis su augalais – tai originalus šviestuvas, kurį namų šeimininkai pagamino patys. Puikus gamtos ir vidaus erdvių sintezės pavyzdys.


Šeimininkų miegamajame vyrauja ramybė, saikingumas, o erdvės pojūčio ir natūralios dienos šviesos kambariui suteikia vitrininis langas su įstiklintomis durimis, pro kurias patenkama į žalią kiemą.


Šeimininkų miegamajam būdinga ramesnė ir santūresnė stilistika, jame dominuoja natūralaus medžio rusvumas ir pilki atspalviai, baltų sienų kambarį sušildo skirtingos namų tekstilės faktūros ir mediniai baldai. Netikėta puošmena tampa toje pačioje erdvėje esantis vonios kambarys. Jį ir miegamąjį skiria didelis stiklinis langas, tokiu sprendimu siekta vonios kambarį paversti vientisos poilsio zonos dalimi ir sukurti natūralios šviesos šaltinį. Papildomo erdvės pojūčio ir natūralios dienos šviesos miegamajam suteikia vitrininis langas su įstiklintomis durimis, kurias atidarius išeinama į privatų kiemą. Kambarys suprojektuotas taip, kad būdamas vonioje gali stebėti už lango keičiantis sezonams gamtos tapomą paveikslą. Išskirtinė ir itin stilinga miegamojo detalė – greta lovos kabantys vintažiniai vokiški šviestuvai, šiandien tokių parduotuvėse neberastumėte. Jų, kaip ir kitų šiuose namuose esančių šviestuvų, ieškota ilgai.



Miegamoji zona
Miegamoji zona
Norbert Tukaj



Vieno aukšto name gausu ne tik gamtą artinančių, bet ir praktiškų sprendimų, padedančių varijuoti erdvių zonavimu. Vaikų kambariuose įrengta mobili pertvara, kurią panorėjus galima atstumti ir abu kambarius sujungti į vieną, o prireikus – atskirti. Kadangi name suprojektuotos erdvei išskirtinumo suteikiančios ir ją praplečiančios šlaitinės lubos, kilo klausimas, kaip tinkamai išnaudoti šių aukštį. Nuspręsta įkurti privačią laipiojimo arba poilsio erdvę įtempus antresolinį tinklą, ant kurio vaikai gali nevaržomi žaisti, o suaugusieji – atsikvėpti. Privatumo valgomajame bei svetainėje suteikia ir plačios palangės, ant kurių galima įsitaisyti su knyga ir kartu grožėtis už lango žaliuojančia augmenija. Šiuose erdviuose namuose kiekvienas šeimos narys lengvai ras savo jaukų kampelį, tačiau nenutols nuo gamtos.


Neįprasta vonios kambario detalė – didelis langas į šeimininkų miegamąjį. Tokiu sprendimu siekta vonios kambarį paversti vientisos poilsio zonos dalimi ir sukurti natūralios šviesos šaltinį.


Į erdvę, kurioje ištiestas poilsio ir žaidimų tinklas, veda ne įprasti, o ištraukiami kopėčių tipo laiptai. Toks sprendimas ne tik padėjo sutaupyti vietos, bet ir buvo patogesnis nei standartinės stačios kopėčios.


Antresolėje įrengtas tinklas – vaikų žaidimų ir suaugusiųjų poilsio zona. Tokiu sprendimu buvo kūrybingai išnaudotas bendros patalpos aukštis.


Peržvelkite visą interjerą nuotraukų galerijoje:




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis