Išskirtinis 137 kv. m. butas Vilniaus senamiestyje: modernumas, besipinantis su klasika

Jaukumu ir moderniais elementais pagyvintu klasikiniu stiliumi išsiskiriantis butas, kuriame žvilgsnį iš karto patraukia aukštas senų plytų kaminas, ryškūs spalviniai akcentai ir vos įžengus apimantis erdvumo pojūtis.

Objekto dosjė:


Tipas – palėpinis butas sename name Vilniaus Senamiestyje.


Plotas – 137 m2.


Gyventojai – keturių asmenų šeima.


Projekto autorė – dizainerė Marija Orlovienė (studija „Six Forma“).


Butas įrengtas buvusioje negyvenamoje seno Vilniaus senamiesčio namo palėpėje, todėl siekiant sukurti patogią gyvenamąją erdvę patalpos buvo perplanuotos iš naujo. Būsto šeimininkai išsakė svarbiausią prašymą – išlaikyti erdvumo pojūtį, tad projekto autorė Marija Orlovienė nutarė palikti kuo daugiau neapribotos erdvės, kad įėjus į butą atsiskleistų visas palėpės tūris. Įspūdingos erdvės pojūtis išsaugotas du miegamuosius suplanavus buto gale, juos skiria šeimininkų miegamajame esanti drabužinė. Pagrindiniu namų akcentu tapo nuo rūsio per visus namo aukštus kylantis senas kaminas, dalijantis pastatą į dvi dalis. Šis kaminas sumūrytas, kaip ir pats namas, iš plytų, tačiau statybų metu jis sutvirtintas metalinėmis sijomis, o vėliau sijas reikėjo paslėpti. Kad būtų išlaikytas autentiškumas, nuspręsta kaminą apklijuoti senomis plytomis, tad interjero dizainerei teko tokių surasti. Meistrai senas plytas supjaustė išilgai ir fasadinėmis dalimis apklijavo pagrindiniu interjero akcentu tapusį kaminą.


Namuose vyrauja eklektika, tačiau pagrindine stilistine kryptimi buvo pasirinktas angliško ir amerikietiško interjero stilių mišinys. Čia dominuoja natūralios medžiagos, klasikinio stiliaus baldus atsveria modernūs, žemės atspalvius – įvairūs mėlynos tonai.


Interjero akcentu tapo per visus aukštus einantis kaminas, kuris buvo sutvirtintas metalinėmis sijomis ir apklijuotas pjaustytomis senomis plytomis. Erdvės suplanuotos taip, kad penkių metrų aukščio kaminą būtų galima apeiti ratu iš visų pusių.


Interjerui parinktas angliško ir amerikietiško stiliaus derinys, jam būdingas tradiciškumas, klasikiniai elementai, natūralios medžiagos, todėl visose erdvėse grindys išklotos medžio parketu. Interjere dominuoja rudos, rusvos ir rausvos spalvos, lengvumo pojūtis sukurtas kontrasto principu priderinus melsvus atspalvius, padedančius sukurti harmoningą vaizdą. Svetainėje baldai buvo sustatyti taip, kad akcentą – penkių metrų aukščio kaminą – būtų galima apeiti ratu iš visų pusių, o buto aukštis išnaudotas įrengus efektingą knygų lentyną iki pat lubų. Namuose atsirado ir jaukia liepsna vakarais džiuginanti krosnelė, ji pasirinkta dėl kompaktiškumo, nes tikras židinys būtų užėmęs daug vietos ir apsunkinęs svetainės interjerą. Čia vyraujantis klasikinis stilius tęsiasi ir virtuvės bei valgomojo erdvėje, kurią nuo svetainės skiria didysis kaminas. Virtuvė buvo pagaminta pagal užsakymą, jos fasadui naudotas natūralaus medžio ir faneruotės derinys, parinktas mėtų atspalvis, derantis prie išskirtinių, mozaikinėmis plytelėmis išklotų grindų.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Leonas GarbačauskasVirtuvėje vyrauja tradicinis klasikinis stilius, lengvumo ir šiuolaikiškumo jai suteikia šviesus spintelių mėtų atspalvis, priderintas prie mozaikinių grindų, ir pieno baltumo blizgus lieto marmuro darbastalis.


Interjere derinti klasikiniai ir modernūs baldai, pastarųjų pavyzdys – virtuvėje esančios medinės šiuolaikiškos baro kėdės, sukurtos dizainerio Mindaugo Žilionio.


Virtuvės zonos akcentas – mozaikinės plytelės, kuriančios kilimo efektą. Mozaikos stilistika pasirinkta dėl galimybės iškart panaudoti kelias spalvas, tokiomis pat, tik kitų spalvų plytelėmis iškloti ir koridoriaus laiptai.


Svarbus interjero elementas – namų tekstilė, ji derinta su tapetais, būdingais tiek tradicinio angliško, tiek amerikietiško stiliaus interjerams. Šiame bute užuolaidos kabo ne tik ant langų, bet ir ant miegamojo durų, vonioje, jomis siekta sukurti romantišką ir paslaptingą nuotaiką. Akį traukia valgomojo tekstilė – stalą puošia mėlyni takeliai, dailiai kontrastuojantys su tamsaus medžio baldais. Pasak interjero autorės, verta atkreipti dėmesį į papildomas tekstilės detales, kurios suteikia interjerui jaukumo ir rafinuotumo, pavyzdžiui, į kitos spalvos siūles ar kutus. Iš valgomojo į antrą aukštą veda „lokio pėdos“ laiptai – antresolėje įrengtas minimalus darbo kambarys, kuriame nėra lankomasi kasdien, tad pirmenybė teikta laiptų modeliui – tokio tipo laiptai sutaupo nemažai vietos.


Rudų ir rausvų atspalvių valgomąjį pagyvina ryškūs mėlyni akcentai, jų spalva parinkta kontrasto principu.Valgomasis
Valgomasis
Leonas GarbačauskasNamuose gausu natūralaus medžio, nuo medinių grindų, laiptų, sijų iki klasikinio stiliaus baldų, suteikiančių interjerui solidumo.


Tapetai, ypač marginti vertikaliomis juostomis, būdingi tiek angliškam, tiek amerikietiškam intejero stiliui, kuris tapo pagrindine šių namų stilistikos kryptimi.


Miegamojo kambario akcentu pasirinkta žalvarinė lova, pagaminta pagal užsakymą, remiantis Didžiojoje Britanijoje populiariu modeliu. Miegamajame vyrauja tas pats stilius, kaip ir kitose erdvėse, tačiau panaudotos kitos spalvos, čia buvo svarbu išlaikyti jaukumą, suteikti daugiau romantikos. Sienoms parinkti tapetai, marginti augalų motyvais, augalija žydi ir užuolaidų nėriniuose – tai poilsio zonai suteikia intymumo. Sodri medaus geltona skoningai kontrastuoja su tapetų žaluma, sušildo erdvę ir suteikia jai aristokratiškos prabangos. Išskirtinė miegamojo detalė – įmantrus amerikietiškas lubinis šviestuvas, jis primena klasikinį krištolinį sietyną, tačiau yra paprastesnio dizaino. Papildomos romantikos miegamajam suteikia kelionių tema – greta lovos pastatytos lagaminus imituojančios naktinės spintelės.


Miegamojo kambario akcentas – žalvarinė lova, pagaminta pagal užsakymą, remiantis Didžiojoje Britanijoje populiaraus modelio dizainu. Čia pavyko sukurti šiltą, jaukų interjerą, o spalviniai akcentai suteikia intrigos, tačiau nevargina akių.Miegamasis
Miegamasis
Leonas GarbačauskasNorėta, kad miegamasis būtų romantiškas, tačiau nenuobodus, todėl parinkti augalų motyvais marginti tapetai, priderintos faktūriškumo suteikiančios kiauraraščio užuolaidos ir keliones primenančios naktinės spintelės-lagaminai.


Miegamojo tekstilės medaus geltona kontrastuoja su tapetų žaluma, todėl sukuriamas harmoningas vaizdas. Romantiškus augalų motyvus atkartoja tapetai, virš lovos kabantys paveikslai ir originalūs staliniai šviestuvai.


Vonios kambarys spalviniu atžvilgiu – labiausiai minimalistinis, čia dominuoja pieno balkšva, ją sušildo rudos natūralaus medžio grindys. Išskirtinumo interjerui suteikia gracingas praustuvas, elegantiška vonia, tarsi paveikslo rėme įrėmintas veidrodis, klasikiniais gaubtais puošti sieniniai šviestuvai. Erdvę pagyvina skirtingi daiktų paviršiai: gofruoti šviestuvų gaubtai, drožinėtas veidrodžio rėmas, blizgios plytelės ir dekoratyvios jų juostos, nėrinių užuolaidos. Pagrindinė šių užuolaidų funkcija – ne praktiškumas, o nuotaikos kūrimas, jos romantizuoja erdvę ir suteikia intymumo, kaip ir miegamojo kambaryje. Balta vonios kambario spalva ne tik kuria gaivos pojūtį, išvalo mintis, atpalaiduoja, bet ir sudaro šviesesnės, erdvesnės patalpos įspūdį.


Nors vonios kambaryje dominuoja pieno balkšva, objektai jame nepaskęsta. Išraiškingumo suteikia skirtingų faktūrų ir iškilūs paviršiai: gofruoti šviestuvų gaubtai, drožinėtas veidrodžio rėmas, blizgios plytelės, gėlėtos nėrinių užuolaidos.Valgomasis
Valgomasis
Leonas GarbačauskasPagrindinė vonios kambaryje esančios užuolaidos funkcija – ne praktiškumas, o nuotaikos kūrimas. Užuolaida romantizuoja erdvę ir suteikia subtilaus intymumo.


Vonios kambario stogas – šlaitinis, todėl čia esantys langai nėra dideli, papildomos šviesos suteikia vyraujanti balta spalva ir šviesą atspindinčios blizgios plytelės.


Peržvelkite visą interjerą čia:
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis