Margučių dekoravimo idėjos per 10 minučių

Velykos yra pavasario, prisikėlimo šventė, kurios vienas iš simbolių yra kiaušinis. Nuo seno gyvuoja tradicija prieš Velykas dažyti kiaušinius – tai mėgstama ne tik vaikų, bet ir suaugusių pasiruošimo šventėms veikla.

Anksčiau kiaušiniai buvo marginami natūraliais būdais – verdami svogūnų lukštuose, puošiami gėlėmis, žolelėmis ir kitais augalais, dažomi vašku, skutinėjami. Šiais laikais margučiai puošiami daug paprasčiau – galima nusipirkti gatavų dažų ir lipdukų. Bet kūrybingi margučių dažymo meistrai sugalvoja visokiausių technikų – juostelės, virvelės, blizgučiai ir pan. Tereikia pasitelkti vaizduotę. Įkvėpimui pateikiame kelias idėjas, kaip Velykų simbolį paversti tikru meno kūriniu.


Pavasarinė žaluma


Gamtoje prisirinkite lapelių, šakelių, gėlyčių ir pririškite juos prie kiaušinių paprasta virvele. Atrodys neįprastai, bet ir natūraliai.


Shutterstock


Ir, žinoma, nepamirškite marginimo būdų pasitelkus įvairias žoleles – kiekvienas margutis bus unikalus!


Shutterstock


Lakoniškos juostelės


Apvyniokite kiaušinį juostele ir pamerkite į dažus. Po kiek laiko ištraukite ir nuvyniokite juostelę – spalvotame fone liks balta juostelė. Labai paprasta, bet atrodo stilingai. Arba galite žaisti skirtingų atspalvių dažais – pasitelkite fantaziją.


Shutterstock


Spalvota mozaika


Įdomus akcentas gali būti kiaušinių lukštai. Juos nudažykite ir klijais priklijuokite lukštus ant sveikų virtų kiaušinių paviršiaus.


Gamtos grožis


Natūrali kiaušinių spalva savaime yra graži. Tiesiog apipieškite juos baltu flomasteriu arba apklijuokite nedideliais lipdukais – tai tik pabrėš jų grožį.


Shutterstock


Vintažas


Margučius galite puošti naudodami dekupažo techniką. Jums prireiks servetėlių su smulkiu piešiniu ir klijų (2 arb. šaukštelius krakmolo išmaišykite 50 ml vandens). Vietoj klijų taip pat galima naudoti baltymo ir PVA klijų mišinį. Atskirkite viršutinį servetėlės sluoksnį, iškirpkite reikiamą piešinį. Tvarkingai teptuku užtepkite klijų ant tos vietos, kur norite klijuoti piešinį. Iškirptą paveikslėlį uždėkite ant kiaušinio, viršų patepkite klijais. Teptuku stenkitės išlyginti raukšleles ir pašalinti oro pūsleles. Palikite kiaušinius džiūti, po to užtvirtinkite dar vienu klijų sluoksniu.


Vaikiškos fantazijos


Leiskite vaikams apipiešti margučius – flomasteriais, žymekliais, akriliniais dažais ir pan. Nieko nėra mielesnio ir ryškesnio už vaikų piešinius.


Shutterstock


Ne paprastas, o auksinis


Pamerkite margučius į auksinius dažus – Velykų stalą galėsite papuošti kiaušiniais kaip iš pasakos.


Shutterstock


Tradiciškai


Jei turite piešimo įgūdžių, galite margučius papuošti tradiciškai – vašku. Tačiau šis velykinis dekoras išsiskiria spalvų gama – juodai balti margučiai moderniuose namuose atrodys stilingai, o tradicinis raštas suteiks jaukumo ir šilumos.


Shutterstock


Kitas įprastinis būdas – dažyti pasitelkus svogūnus. Tokiu būdu išgausite natūralias spalva ir nereikės naudoti dažų. Be to, verta pasitelkti baklažano spalvos svogūnus – margučiai įgaus savitą spalvą.


Shutterstock


Pereinančios spalvos


Taip puošti margučius nesudėtinga, tai gali net vaikas. Įpilkite į dubenėlį koncentruotų dažų, įdėkite į juos kiaušinį, palaukite 2 min. Po to įpilkite daugiau vandens ir vėl palikite kiaušinį 2 min. Įpilkite dar vandens ir vėl palaukite. Tokią procedūrą kartokite kelis kartus. Vanduo atskiedžia dažus, todėl gausite pereinamomis spalvomis margintą kiaušinį.


Pasitelkite ryžius – iš naujo atrastas dažymo būdas


Šiuo metu šis būdas užkariauja internetą. Gal visgi jį verta išbandyti būtent per šias Velykas?Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis