Pertvarkykime: kambarys vaikams vietoje tėvų miegamojo

Alginta ir Dainius augina dvi mažas dukrytes – trejų Kotryną ir neseniai pasaulį išvydusią Vakarę. Kaip ir daugelis tėvų, jie susidūrė su problema, kai vyresnis vaikas nesutinka kraustytis į savo kambarį. Taigi, tėveliai nori sukurti vyresniajai dukrai tokią erdvę, kad ji ten su džiaugsmu išsikeltų ne tik žaisti, bet ir miegoti. Į pagalbą šeimai atskubėjo TV3 ir „Namų idėja su IKEA“.

Internetu susipažinę Alginta ir Dainius iškart pajuto, kad yra skirti vienas kitam. Nusprendę, kad laukti nėra ko – susituokė praėjus vos pusmečiui po pažinties. „Vestuvės jau buvo suplanuotos, suknelė nupirkta ir tada sužinojau, kad laukiuosi“, – mielais prisiminimais dalinosi Alginta.


Šiuo metu pora miega su abiem dukrelėmis. Vyresniosios niekaip nepavyksta įkalbinti išsikelti į jai skirtą kambarį.


„Kiek kalbinome, kad sutiktų išnešti lovytę į jos kambarį, kad pratintųsi po truputį miegoti be tėvelių, iki šiol niekaip nepavyko. Mažoji sesutė naktimis prabunda, verkia, prižadina, tad neleidžia išsimiegoti, o Kotrynai į darželį anksti keltis, ji nepailsi“, – kalbėjo Alginta ir Dainius.Mergaičių kambarys
Mergaičių kambarys
IKEA nuotr.Mergaičių kambarys
Mergaičių kambarys
IKEA nuotr.Negana to, tėvai sugalvojo, kad kambarius reikia sukeisti vietomis. Erdvesnį savo miegamąjį jie nusprendė užleisti vaikams, kad tilptų lovytės, žaislų armija ir kiti daiktai.


Interjero dizainerei Ilonai Mozgo pavyko sukurti tokį kambarį mažajai Kotrynai, kad šiandien jame ji ne tik su džiaugsmu šeimininkauja, bet ir miega atskirai nuo tėvų.


Interjero dizainerės teigimu, vienas iš būdų šį etapą pereiti kiek įmanoma sklandžiau – sukurti vaikui patogų ir jaukų kambarį. „Sienas, tekstilę, aksesuarus rinkitės mėgstamiausios jo spalvos. Baldus – pritaikytus vaiko amžiui ir ūgiui. Tai jam leis pasijusti savo tvirtovės šeimininku ir ugdys savarankiškumą“, - pataria interjero dizainerė Ilona Mozgo.Mergaičių kambarys
Mergaičių kambarys
IKEA nuotr.Specialistė paneigia įsitikinimą, kad jo amžiui skirtus baldus vaikas greitai išaugs. „Pirmiausia, jie sukurti itin daug dėmesio skiriant saugumui, viskas apgalvota, kad vaikai jais kuo saugiau galėtų naudotis. Antra, tokie baldai augs kartu su vaiku: spintas galima praplėsti papildant naujomis dalimis, o reguliuojamo ilgio lovos ar stalai bus tokio ilgio ir aukščio, kokio reikia tuo metu“, - sako I. Mozgo.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis