Kaip įsirengti jaukų balkoną už mažiausią kainą

Artėja pirmasis šiltas pavasario savaitgalis, tačiau mėgautis saule saugiausia liekant namie. IKEA dizaineriai parodė, kaip vos už 50 Eur įsirengti balkoną, kuriame tilps ir lauko stalas su kėdėmis, ir namų daržas.

„Karantino metu balkonas yra saugiausia vieta kasdien mėgautis grynu oru. Įsirengus jį dabar, atšilus orams ten bus galima ir dirbti, ir valgyti, ir mėgautis saulės voniomis“, - sako Eglė Čyvė, IKEA interjero dizainerių vadovė.

Pasak jos, balkono atnaujinimas kainuos tik kelias dešimtis eurų ir visa tai galima padaryti neišėjus iš namų.Balkonas
Balkonas
IKEA1 žingsnis – išnešti visus daiktus: 0 Eur


„Mūsų vizitai Lietuvos gyventojų namuose rodo, kad itin dažnai balkonas tampa nenaudojamų daiktų sandėliu. Norint pastatyti čia staliuką, deja, tačiau daiktus teks išnešti“, - sako E. Čyvė.


Anot specialistės, tai ko negalite laikyti namuose ar rūsyje, bus galima parnešti į balkoną, ten pastačius tiek lauke, tiek viduje naudoti skirtas lentynas.


2 žingsnis – lentyna: 9,99 Eur


Net mažiausiame miesto balkone įmanoma užsiauginti prieskoninių žolelių salotoms ar arbatos puodeliui. Mėgstantys sodininkauti, per vasarą balkone gali nuimti ir pomidorų, ir žemuogių derlių, jau nekalbant apie lengvai augančius salotų lapus.


„Tam, kad balkonas taptų artimiausia gamtos oaze – pravers mažai vietos užimančios ir sienų aukštį išnaudojančios lentynos. Viršutinėje jų dalyje galima surikiuoti visus vazonus, na o apatinėse – sudėti dėžes ir sugrąžinti iš balkono „ištremtus“ daiktus“, - pataria interjero dizainerė. Ji priduria, kad metalinės lentynos turi specialius peršviečiamus užvalkalus, kurie lentyną pavers mini šiltnamiu.Lentyna balkone
Lentyna balkone
IKEAE. Čyvė sako, kad nenorintys išlaidauti, daržoves ar gėlės gali auginti improvizuotuose vazonuose, tam tiks sukaupti plastiko, metalo indeliai.


Specialistei pritaria ir tinklaraštininkė Amelija Jakučionė-Žliobė, šiuo metu gyvenanti savo miesto sodo įrengimo darbais. Ji sekėjams demonstruoja, kaip neišlaidaujant, turimus senus daiktus galima derinti su keliais įsigytais naujai.

„Sutaupyti padės jau turimų daiktų naudojimas, kuriuos galbūt net esate pamiršę. Pavyzdžiui, cinkuota sena skalbtuvė mano terasoje atgijo kaip stilingas vazonas salotoms sėti. Tam panaudoti galima ir seną kibirą. Jei senų vazonų neturite ir tenka pirkti – siūlau rinktis tokius, kurie vasaros sezono metu tiktų balkone, o žiemos – namuose. Man patinka natūralus molio vazonai: jie ne tik gerai atrodo, bet ir yra naudingi augalų šaknims. Savo namuose aš derinu kelis naujus molinius vazonus su metaliniais ir senais cinkuotais. Sužaliavus augalams – bendras vaizdas bus dar gražesnis“, - sako A. Jakučionė-Žliobė.


3 žingsnis – stalas ir kėdės: 39 Eur


Tam, kad balkonas taptų vieta prisėsti išgerti kavos ar arbatos, reikalingas staliukas ir bent dvi kėdės. Jų galima įsigyti skyrus iki 40 Eur.Stalas ir kėdės
Stalas ir kėdės
IKEA„Balkonui reikėtų rinktis temperatūrų pokyčiams pritaikytus baldus. Vidaus baldai, deja, tačiau neatlaiko nei tiesioginių saulės spindulių, nei nuo minuso iki pliuso svyruojančios lauko temperatūros. Taigi įsigijus laukui tinkamus medžio, plastiko ar metalo baldus, jie tarnaus ilgiau ir atrodys geriau“, - pataria interjero dizainerė.Stalas ir kėdės
Stalas ir kėdės
IKEA nuotr.Pasak jos, itin mažam balkonui verčiau rinktis sulankstomus, kompaktiškus baldus, kuriuos, esant reikalui, galima net pakabinti ant kablio sienoje ir taip turėti laisvą balkono erdvę. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis