35 kv. m. loftas Vilniuje: laisvė kūrybiškumui

Laisvė išraiškai, eksperimentams ir drąsioms idėjoms – taip būtų galima apibūdinti architektės, interjero dizainerės Linos Urban kurtą 35 m2 lofto interjerą. Nedidelėje erdvėje projekto autorė ne tik sutalpino visa, ko reikia patogiam gyvenimui, bet ir sukūrė nuotaikingą stilių, suteikiantį interjerui išskirtinumo ir modernumo.

Objekto dosjė:


Tipas – loftas.


Plotas – 35 m2 (su įrengta antresole).


Gyvenamoji erdvė – bendra svetainės ir virtuvės zona, antresolėje – miegamasis.


Projekto autorė – architektė, interjero dizainerė Lina Urban.


Nuotraukos – Lilijos Lozovič


Šis nedidelis ir žaismingas loftas buvo suprojektuotas kūrybiškai porai, nebijančiai saviraiškos ir mėgstančiai bohemišką gyvenimo stilių. Lofte norėta sukurti spalvomis išsiskiriantį interjerą, todėl žvilgsnį čia traukia ne tik ryškios detalės, tokios kaip baldai, kilimas, paveikslai, bet ir plytų raudonio siena, pasitinkanti įėjus į svetainę. Pačios projekto autorės tapytas minimalistinio stiliaus paveikslas pasufleravo spalvinius interjero kodus, tad prie plytų raudonio buvo priderintos drobėje dominuojančios juoda ir klasikinė mėlyna. Juoda spalva tapo pagrindine virtuvės zonoje, taip pat ji parinkta smulkesnėms detalėms: vieningai atrodo juodi laiptų turėklai, baldų kojelės, šviestuvai, akcentai miegamajame ir vonios kambaryje. Be įdomių spalvinių sprendimų, kita užduotis buvo nedidelėje erdvėje sutalpinti visa, ko reikia patogiam gyvenimui, nuo funkcionalios virtuvės, atskiros zonos poilsiui iki vietos visiems daiktams susidėti. Koridoriuje atsirado didelė spinta, kita buvo suprojektuota antresolėje esančio miegamojo sienoje. Jei buto gyventojams pritrūktų spintų, interjero dizainerė siūlo dar vieną galimybę – spintelę ar komodą po laiptais.
Lofto interjeras
Lofto interjeras
Lilijos Lozovič nuotraukaSvetainę puošia ryškus paveikslas, spalvingas kilimas, originalūs šviestuvai ir efektinga tamsios dirbtinės (eco) odos sofa metalo konstrukcijos karkasu, derančiu prie metalinių laiptų turėklų.


Prie vos 2 m ilgio virtuvės sienos tilpo spintelės, buitinė technika, didelis šaldytuvas, liko vietos ir darbastaliui, o pavalgyti patogu prisėdus prie dviviečio stalo. Juodą matinę virtuvės spalvą autorė pasirinko norėdama interjerui suteikti daugiau prabangos.


Butui parinkti praktiški ir itin kompaktiški baldai, pavyzdžiui, oranžiniai pufai susideda vienas į kitą. Buvo svarbu, kad kai kurie baldai turėtų aukštesnes kojeles, nes pakelti ant kojelių jie neuždengia grindų – taip patalpai suteikiama daugiau erdvumo.


Namų erdvė išsiskiria aukštomis, loftams būdingomis lubomis, todėl įrengus antresolę butas neprarado erdvumo. Viena buto puošmenų – visą sieną užimantis, grindis ir lubas siekiantis langas, pro kurį gausiai sklinda natūrali dienos šviesa. Atverdamas vaizdą į kiemą, langas tarsi praplečia nedidelės svetainės erdvę. Butui parinktas eklektiškas, modernus, spalvomis pagyvintas interjeras, nes, pasak autorės, loftuose populiarus industrinis stilius jau pamažu traukiasi iš interjero dizaino tendencijų. Erdvėse naudota nemažai juodo metalo konstrukcijų, suteikiančių grubumo ir itin tinkančių loftams. Šiam butui buvo numatytas nedidelis biudžetas, todėl stengtasi ieškoti kompromiso tarp stiliaus, kokybės ir medžiagų kainos. Laiptų pakopos pagamintos iš natūralaus klijuoto uosio masyvo, akcentinė oranžinė siena klijuota akmens masės plytelėmis, o grindys išklotos balinta laminuota danga. Dizainerė atkreipia dėmesį, kad iki šiol gyvenamojoje ar miegamojo erdvėje neįprasta sienas klijuoti plytelėmis, tačiau šis sprendimas pasiteisino – raudonų plytų spalva suteikė sienai stilistinės šilumos, o pilkos siūlės tapo grafine detale, vienijančia interjere vyraujančias linijas.Lofto interjeras
Lofto interjeras
Lilija LozovičKadangi būstas skirtas šiuolaikiškiems, išskirtinumo ieškantiems žmonėms, drąsesnių sprendimų nebijota ir miegamajame. Siena už lovos galvūgalio klijuota tomis pačiomis oranžinėmis plytelėmis kaip ir svetainėje, žaista juodais, baltais ir pilkais grafiniais motyvais, ryški detalė – sodri mėlyna spintelė. Kaip ir pirmajame aukšte, miegamojo kambaryje parinkti erdvės neapsunkinantys baldai su kojelėmis. Grafinę stilistiką pabrėžia baltų kvadratų kilimo motyvas, languota miegamojo tekstilė, juodų konstrukcijų elementai, tokie kaip sieninės spintos rankenėlės, stalinis šviestuvas ir minimalistinio stiliaus spintelė prie lovos. Pasak projekto autorės, suvaldyta grafika – madingas akcentas, suteikiantis patalpoms modernumo, o ryškūs spalviniai elementai yra vienas pigiausių būdų sukurti efektingai atrodantį interjerą. Nors šviesios spalvos, kurdamos erdvumo pojūtį, tarsi praplečia erdves, tamsios ir sodrios suteikia prabangos. Šiame lofte derinta ir šviesi, ir tamsesnė spalvinė paletė, todėl nedidelis butas neprarado erdvumo, netgi įgavo elegantiškos ir šiuolaikiškos žaismės.


Miegamojo kambarys buvo suprojektuotas taip, kad liktų pakankamai vietos sieninei spintai, kuriai parinkta laminuota medžio drožlių plokštė, deranti su keraminių plytelių siena. Subtilus dekoratyvumas sukurtas grafine kilimo ir patalynės tekstile.


Tamsūs natūralaus klijuoto uosio masyvo laiptai grakščiais juodo metalo turėklais neapsunkina erdvės, tačiau pabrėžia interjere vyraujančius grafinius akcentus.Lofto interjeras
Lofto interjeras
Lilijos Lozovič nuotraukaJei turite mažesnį namų įrengimo biudžetą, nepamirškite, kad ryškūs spalviniai elementai yra vienas pigiausių būdų sukurti efektingai atrodantį interjerą. Tai gali būti ne tik nedideli dekoro akcentai, bet ir ryškesnės spalvos siena ar namų tekstilė.


Bendra interjero stilistika išlaikyta ir vonios kambaryje, čia dominuoja juoda ir balta spalvos, o akcentu tapo pastelinė geltona. Tiesa, geltonas praustuvas atsirado anksčiau nei šių namų interjero projektas, tad vonios kambarys buvo derinamas prie praustuvo – jam reikėjo nespalvoto fono. Pasirinktos baltų plytelių sienos ir juodų grindys, stipresniam grafiškam įspūdžiui sukurti naudotas kontrastingas plytelių glaistas. Elegancijos vonios kambariui suteikė juodi minimalistinio stiliaus vandens maišytuvai, lengvumas pabrėžtas stikline dušo pertvara ir baltomis detalėmis. Įdomus ir praktiškas sprendimas – vonios kambario spintoje veidrodinėmis durimis paslėptas karšto vandens ruošimo katilas ir skalbimo mašina. Ši patalpa buvo nedidelė ir netaisyklingos formos dėl čia esančios kolonos, tačiau, tinkamai suskirsčius erdves, joje tilpo visa, ko reikia.


Vonios kambaryje vyrauja minimalizmas, sienų ir grindų plytelėms pritaikyti kontrastingi glaistai, grafiką pabrėžia ir nedidelės interjero detalės: vandens maišytuvai, paveikslas, pilki elektros kištukiniai lizdai, sienų kabliukai.


Visą lofto interjerą išvysite čia:

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis