Neįtikėtina: vos 20 kv. m. bute sutalpinti visi patogumai

Būtent paslėpto miegamojo idėja padėjo suprojektuoti funkcionalią, patogią, didmiesčio gyvenimo stilių atitinkančią erdvę vos 20 m2 bute.

„Kaip efektyviai išnaudoti minimalų plotą, kad jame tilptų visos patogiam gyvenimui mieste būtinos funkcijos? Tai tradicinis iššūkis, su kuriuo susiduriame kurdami mažesnių butų interjerą. O šis yra neįtikėtinai mažas – vos 20 kvadratinių metrų. Štai kodėl mes vėl pasitelkėme magiją, – taip savo projektą pristato Belgrade įsikūrusios studijos „Kivvi“ jaunų architektų komanda. – Pamanėme, kad jei jau mus riboja patalpos plotas, reikia išnaudoti jos aukštį. Todėl paprastame bute sukūrėme dviejų lygių erdvę.“Prieškambaris
Prieškambaris
Vida PressButo interjero dizainas buvo pagrįstas ąžuolo medienos, naudojamos baldų bei grindų apdailai, deriniu. Sienoms parinkta erdvės neužgožianti balta ir neutralus pilkas atspalvis, puikiai derantis prie ąžuolo tekstūros. Neutralią spalvinę bazę papildo akcentinė raudona spalva, subtiliai pritaikyta aksesuaruose ir detalėse.


Virtuvė įrengta ant pakylos – ši konstrukcija buvo reikalinga tam, kad atsirastų vieta, kurioje būtų galima paslėpti miegamojo lovą.Virtuvė
Virtuvė
Vida PressDieną lova pastumiama po pakyla, palikus tik jos dalį, – ji atstoja sofą. O vakare galima nesunkiai ištraukti visą baldą – ir namuose atsiranda patogi visavertė dvigulė miegamojo lova.


Lova sumontuota su talpia patalynės dėže, į kurią paprasta sudėti kasdien naudojamus patalus.Lova
Lova
Vida PressLova
Lova
Vida PressMinkštas sofos-lovos atlošas pritvirtintas prie virtuvės stalo sienelės. Ištraukus lovą, atlošas virsta patogiu galvūgaliu.


Palei galinę svetainės sieną sumontuota didelė spinta su vientisais baltais, beveik nematomais fasadais, tad masyvus baldas neužgožia erdvės. Jos viduryje palikta niša televizoriui, pritaisytos kelios ąžuolo faktūros lentynėlės, suteikiančios dinamikos.


Prie sofos-lovos įkomponuotas praktiškas staliukas su rankenėle – taip jį lengva nunešti į kitą vietą vakarais klojant lovą.


Geometrinio rašto kilimas suteikia neutraliam kambario koloritui ritmiškumo ir žaismingumo.


Svetainės dizainą ir bendrą erdvės komfortiškumą papildo ant sienos spintos nišoje pakabintas televizorius, kurį taip pat galima žiūrėti nuo virtuvės pakylos gaminant maistą ar dirbant prie stalo.Televizorius
Televizorius
Vida PressLikusi vieta po pakyla naudojama daiktams sandėliuoti – tam įrengta ištraukiamo stalčiaus konstrukcija.


Projekto autoriams buvo svarbu apgalvoti pakankamai vietų daiktams susidėti. Dar viena talpi spinta suprojektuota kaip drabužinė prieškambaryje. Iš pirmo žvilgsnio ji atrodo tarsi virtuvės dalis, tačiau iš prieškambario pusės čia įrengtos „slaptos“ spintos durys.


Kadangi prieškambaris ypač ankštas, prie įėjimo durų, ant sienos, buvo pritvirtinti keli kabliukai lauko drabužiams, o kitiems drabužiams ir batams laikyti skirta iš pirmo žvilgsnio nematoma spinta.


Ant pakylos įrengta virtuvė suprojektuota kampu ir baigiasi ties prieškambario spintos konstrukcija. Virtuvėje sumontuota visa reikalinga buitinė technika, architektai taip pat rado vietos skalbyklei – taip buvo taupomi vonios kambario centimetrai.


Siekiant neapsunkinti interjero, viršutinėms virtuvės spintelėms, sumontuotoms per visą virtuvės perimetrą, naudojama balta spalva. Kad dizaino vientisumo neardytų pašalinės detalės, viršutinės spintelės yra be rankenėlių.


Nedidelio buto interjeras neapkrautas papildomomis detalėmis, išsaugota medžiagų bei kolorito vienovė, nes virtuvės sienelei parinkta tokia pati kaip ir visame bute ąžuolo tekstūros apdaila, o ne plytelės. Beje, toks sprendimas buvo parankesnis ir dėl buto įrengimui skirto riboto biudžeto.Ąžuolo tekstūra
Ąžuolo tekstūra
Vida PressPalei pakylos kraštą sukonstruotas minimalistinis stalas, vizualiai dalijantis erdvę į skirtingas funkcines zonas. Jis naudojamas ir kaip valgomojo stalas, prie kurio patogiai susėda du žmonės, ir kaip papildomas paviršius maistui ruošti.


Virš valgomojo zonos nuleisti pastaruoju metu populiarūs lakoniško dizaino šviestuvai – laidai su lempute. Dėl kainos jie puikiai tiko ir galvojant apie buto įrengimo biudžetą. Šviestuvai parinkti tokių spalvų, kurios dera prie buto interjero kolorito.


Prie valgomojo stalo pastatytos lengvos plastikinės kėdės, kurias prireikus galima sumauti vieną ant kitos – taip jos užima mažiau vietos.


Nedideliame WC kambaryje erdvę vizualiai padidina blizgi, lygi sienų apdaila. Norint išvengti sudėtingų konstrukcijų, apsunkinančių erdvę, virš paslėpto unitazo bakelio buvo sumontuota balta spintelė, suformuojanti vientisą sieną.Tuoletas
Tuoletas
Vida PressĮstrižų linijų geometrinis keraminių grindų plytelių raštas vonios ir WC kambariuose vizualiai praplečia erdvę.


Vonios kambario baldai atitinka didžiosios svetainės sienos dizainą, žaismingumo jai suteikia raudoni nišose įrengtų lentynėlių akcentai.Vonios kambarys
Vonios kambarys
Vida PressTaupant centimetrus ir siekiant funkcionalumo, vietoj vonios sumontuota dušinė, atskirta skaidria, kone nematoma stiklo pertvara.


Vizualiai padidinti vonios kambarį padeda per visą sieną sumontuotas didelis veidrodis praustuvo zonoje.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis