7 išskirtinio grožio kambariniai augalai

Interjero dizaineriai ir floristai pastebi, kad pastaruoju metu mažėja žydinčių kambarinių gėlių paklausa, o interjerai visa dažniau puošiami išraiškingų lapų formų ir spalvų augalais. Šiemet jie laikomi viena pagrindinių dekoro augalais tendencijų. Ir nenuostabu – jie traukia į save dėmesį, sukuria žaismingumo bei ekspresyvumo nuotaiką, reikalauja palyginti nedaug priežiūros ir niekada neatrodo nuobodžiai.

Jei norite savo namams suteikti naują, gaivų ir madingą įvaizdį, ieškokite galimybių įtraukti į erdvę augalus. Vienas geriausių dalykų dekoruojant namus augalais yra jų universalumas: jie gali būti maži ir akcentuotų nedidelį stalą ar mažas atviras lentynas arba gana dideli, kad užpildytų tuščią erdvę.



Tradeskancija (Tradescantia zebrina) yra vienas nuostabiausių ir nereikliausių augalų, ir dėl to puikiai tinka pradedantiesiems ir dar neįgudusiems augalų entuziastams. Tradeskancija nepaprastai greitai auga ir gražiausiai atrodo pakabinamame vazone ar apželdinamoje pertvaroje. O ir padauginti ją yra vienas juokas: nukirptas šakeles tereikia sukišti tiesiai į žemę.



Tradeskancija
Tradeskancija
Vida Press



Dekoruojant namus augalais svarbu yra atsiminti, kad jie gyvi, todėl prieš parinkdami jiems vietą atsižvelkite į augalo mėgstamas augimo sąlygas, tik tokiu atveju jie labiausiai džiugins ir greitu augimu, ir estetiniu vaizdu.


Taškuotoji begonija (Begonia maculata) vertinama dėl savo baltų taškelių ir tamsiai raudonos lapų apačios. Kaip ir visas begonijas, šią begoniją nesudėtinga auginti, palyginti per trumpą laiką ji gali paaugti dvigubai. Taškuotoji begonija žydi baltais žiedeliais, tačiau žydėti pradėjusių begonijų lapai tampa nebe tokie dekoratyvūs, todėl, siekiant apsaugoti lapų grožį, geriausia yra palikti vieną žiedyną ir leisti žiedams skleistis, o visus kitus žiedynus šalinti.



Taškuotoji begonija
Taškuotoji begonija
Nuotrauka – www.floradania.dk



Kad neprarastų grožio


Margalapiai augalai labiausiai mėgsta šviesią, nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotą ar šiek tiek ūksmingą vietą. Jei jie bus laikomi tiesioginėje saulėje ar per tamsioje vietoje, nukentės lapų spalvos. Augalai laistomi kambario temperatūros vandeniu, kai žemė pradžiūsta apie 2,5 cm nuo paviršiaus (pradžiūvimą lengvai galima nustatyti patikrinus žemę pirštu). Šiltuoju metų laiku laistyti reguliariai, rečiau – šaltesniais mėnesiais. Margalapius augalus periodiškai (nuo pavasario iki rudens) reikia tręšti lapiniams augalams skirtomis trąšomis. Nuolat prižiūrėkite augalus, kad jie atrodytų gražiai: nuvalykite nuo lapų dulkes švaria ir drėgna šluoste, sušlapinkite lapus, kad visos augalo lapų pusės gautų drėgmės, pašalinkite sudžiūvusius ar liguistai atrodančius lapus, retkarčiais supurenkite žemės paviršių, kad neįsimestų samanos, o šaknys gautų deguonies.


Karališkoji begonija (Begonia rex) – dar viena labai įdomi margalapė begonija. Ir kaip galima nesižavėti tobula augalija su neįprastai karpytais lapais ir spalvų suderinamumu? Ji idealiai atsiskleidžia nuosaikesniame interjere, pilkšvo ir smėlinio kolorito fone.



Karališkoji begonija
Karališkoji begonija
Nuotrauka – www.floradania.dk



Dekoruojant namus augalais ne mažesnį vaidmenį vaidina ir vazono, kuriame augs augalas, parinkimas. Margalapiai augalai visada geriau atrodo derinami su vienspalviais vazonėliais, o indo spalva turėtų papildyti, išryškinti augalo grožį.



Trijuostė sansevjera (Sansevieria trifasciata) – dar vienas margalapis augalas, kuris yra nepaprastai ištvermingas ir nereiklus. Idealus augalas dažnai keliaujantiems, mažai namuose būnantiems ir užuomaršoms. Todėl tiems, kurie teisinasi, kad „aš pamiršiu palieti augalą“, sansevjera yra puikiausia išeitis dekoruojant namus. Ji nė kiek nesupyks, jei paliesit tik porą kartų per mėnesį vandeniu tiesiai iš čiaupo.



Trijuostė sansevjera
Trijuostė sansevjera
Nuotrauka www.flowercouncil.co.uk.



Prieš kurį laiką prasidėjęs ažiotažas dėl Variegata veislės augalų tęsiasi ir toliau. Ar tai būtų Ficus elastica, ar Monstera deliciosa, ar Scindapsus, o galbūt ir koks retesnis egzempliorius, kaip Aspidistra elatior – šie augalai traukia žvilgsnį baltai išmargintais lapais.


Dracenų grožis atsiskleidžia, kai jos užauga iki beveik 2 m aukščio, o jei patalpa yra aukšta, galima užauginti ir dar didesnę. Tai yra augalas, kuris užpildo didelius kambarius ar erdvias darbo patalpas. Tačiau ir nedideliame kambaryje galima jas auginti ir genint sukurti žemaūgį krūmą.



Dracenos
Dracenos
Nuotrauka www.flowercouncil.co.uk.



Grupuokite ir derinkite


Dėl raštų įvairovės margalapiai įdomiausiai atrodo kompozicijoje. Tokiu būdu pabrėžiami skirtingi jų raštai, o ir jų priežiūra tampa lengvesnė. Kalatėjos yra šiek tiek jautresnės sausam patalpų orui, todėl pastatykite šalia jų oro drėkintuvą arba kiekvieną dieną apipurkškite smulkia migla, neaplenkdami ir apatinės lapų pusės. Derinant kelias skirtingų margalapių augalų rūšis vienoje vietoje geriausia, kad vazonėliai būtų visiškai neutralūs ir visi vienodi (visada dera balti, švelnūs pasteliniai atspalviai bei natūralios spalvos pintinės), taip pat vienos rūšies (tik glazūruoti moliniai ar plastikiniai – drėgmė iš jų garuos vienodai). Kompozicijai kurti taikykite pagrindines komponavimo taisykles, ypač nepamirškite „trikampio“ taisyklės.


Neįmanoma nepastebėti


Kalatėjos yra vienos iš gražiausių lapinių augalų ir jų nepastebėti tiesiog neįmanoma. Patys augalai ir lapai yra įvairiausių formų ir dydžių, kiekvienas iš jų turi spalvingus, puošniai atrodančius raštus, tarsi ištapytus talentingo menininko. Tinkamai prižiūrimos kalatėjos suteikia interjerui spalvą, ornamentą ir judesį. Kai tik ryte pasirodo saulė, nepaprasto grožio kalatėjų lapai atsidaro, kad sugautų šviesą, o naktį vėl susisuka. Dėl šios ypatybės jos kartais įvardijamos „besimeldžiančiu augalu“. Kai kurios kalatėjų rūšys žydi akį traukiančiais apelsinų spalvos žiedais. Kalatėja simbolizuoja naują pradžią, ši simbolika atsirado iš posakio „atversti naują lapą“, tai yra būtent tai, ką augalas daro išaušus rytui.


Visos kalatėjų rūšys klesti esant drėgnoms sąlygoms, todėl jei turite vonios kambarį su langu, būtinai įkurdinkite čia kokią nors kalatėją.


Kalatėjos yra nuostabios dar ir dėl to, kad yra draugiškos (t. y. netoksiškos) naminiams gyvūnams ir mažiems vaikams, kuriems kartais gali parūpti ši grožybė.


Kalatėjos
Kalatėjos
Nuotrauka www.flowercouncil.co.uk.



Puošnioji dizigoteka (Dizygotheca elegantissima) – itin elegantiškas augalas. Dažniausiai jis turi tik vieną stiebą ir gali užaugti iki 2 m aukščio. Siauri ir ilgi lapeliai, prisitvirtinę prie plono stiebo, kol jauni, būna rausvi ir ploni, vėliau paplatėja ir tampa žali.



Puošnioji dizigoteka
Puošnioji dizigoteka
Gamintojo „Bloomingville“ nuotrauka




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis