59 kv. m. mansardinio tipo butas, įrengtas pagal išskirtinį dizaino principą

Studijos „Dizaino virtuvė“ komanda visai neseniai pristatė rytietiškos estetikos ir funkcionalumo persmelktą Muji stiliaus pavyzdį viename naujausių savo suprojektuotų interjerų.

Objekto dosjė:


Tipas – mansardinis butas naujos statybos daugiabutyje.


Plotas – 59 m2.


Gyvenamoji erdvė – bendroji erdvė su svetainės ir virtuvės zona, miegamasis.


Gyventojai – dviejų asmenų šeima.


Projekto autoriai – Gabija Pažarskytė, Evelina Tumas, Karolina Juodeškaitė, studija „Dizaino virtuvė“.


Pradėjus projektuoti buto interjerą, dėl stiliaus diskusijų nekilo – buto šeimininkai patys pasiūlė idėją sukurti Muji dizaino krypties interpretaciją. Studijos „Dizaino virtuvė“ vadovė, interjero dizainerė Gabija Pažarskytė džiaugiasi, kad komandai šiuo kūrybiniu procesu liko tik mėgautis. Pirminis namo architektų funkcinis planas buvo pakeistas, svetainės ir valgomojo erdvės išdėstymą projekto autoriai pritaikė atsižvelgę į pagrindinio balkono vietą. Iš jo atsiveria gražiausi Senamiesčio vaizdai, todėl poilsio ir virtuvės zoną norėta įrengti būtent čia. Dėl stiklinių balkono durų nestinga natūralios dienos šviesos, tad bendra poilsio ir virtuvės patalpa tapo erdviausia ir šviesiausia namų vieta. Kadangi butas įrengtas mansardiniame aukšte, virtuvei parinkta kampinė dalis, čia šviesa plūsta pro stoglangius, o buitinė technika ir spintelės tarsi natūraliai išsidėliojo patalpos kampe ties šonine ir šlaitine sienomis. Viena Muji stiliaus idėjų – minimalistinė balta virtuvė, ji kuria švaraus interjero efektą ir suteikia patalpai erdvumo pojūtį. Kadangi Muji interjeruose vyrauja paprastumas ir kokybė, didelių apšvietimo inovacijų bute nėra, pritaikytas pagrindinis ir zoninis apšvietimas. Įrengta ir nedidelė sala su kaitlente, taip palikta daugiau erdvės darbastaliui pagrindinėje virtuvės zonoje, greta salos pritvirtintas šviesios medienos valgomojo stalas.



Būsto interjeras
Būsto interjeras
Norbert Tukaj


Lengvumo interjerui suteikia tarsi ore kabančios metalinės konstrukcijos, šviesios medienos baldai, parketas ir balta spalva, su lubomis bei sienomis suliejanti vamzdžius, kryptinius šviestuvus ir virtuvės baldus. Valgomąjį ir miegamojo erdvę skiria minimalistinės stumdomosios durys, akcentuojančios interjere vyraujančią japonišką stilistiką.


Viena pagrindinių Muji stiliaus idėjų – minimalistinė funkcionali virtuvė, kurianti švaraus interjero efektą ir suteikianti patalpai papildomą erdvumo pojūtį.


Šviesūs balti, pilkšvi ir pasteliniai atspalviai buvo pasirinkti remiantis Muji principais, šios spalvos suteikia namams ramybės, slopina vizualinį triukšmą, tai tarsi stilistinis fonas harmoningam gyvenimui. Šio stiliaus interjerų svarbu neapkrauti, kad erdvė galėtų „kvėpuoti“, dėl to svetainėje suprojektuota atvira metalo konstrukcijų lentyna, minimalistiškai įrengtas poilsio kampelis – greta minkštos pastelinio koralų atspalvio sofos stovi aptakias baldo formas atkartojantis medinis kavos stalelis. Kitas svarbus Muji principas – namuose būtina turėti galimybę skirti laiko sau, pirmenybė teikiama priežiūros per daug nereikalaujančiam interjerui. Dėl to šiame bute daiktų nedaug, visose zonose yra tik reikalingiausi baldai, nėra kilimų, vos vienas paveikslas, pagrindinės dekoro detalės – gyvi augalai, žaliuojantys virtuvės ir svetainės erdvėje bei miegamajame.


Svetainę nuo koridoriaus skiria kiaura medinė sienelė, ji neapsunkina ir neizoliuoja erdvės, tačiau suteikia jai reikiamo privatumo.



Būsto interjeras
Būsto interjeras
Norbert Tukaj



Valgomojo ir virtuvės zoną nuo miegamojo skiria rytietiško stiliaus, kvadratėliais suskirstytos šviesaus medžio stumdomosios durys. Toks sprendimas ne tik taupo erdvę, bet ir – atstūmus duris – ją praplečia. Užstumtos durys tampa interjero dekoro elementu.


Poilsio kampelis įrengtas minimalistiškai – greta minkštos pastelinio koralų atspalvio sofos stovi aptakias baldo formas atkartojantis medinis kavos stalelis.


Įvertinus pirminį buto planą, miegamojo erdvė buvo perkelta į ramesnę pusę. Kaip ir visame bute, čia vyrauja minimalizmas, steriliam interjerui šilumos ir jaukumo suteikia natūralaus ąžuolo parketas, vientisumą kuria įgyvendintas sumanymas tą pačią medieną naudoti lovos rėmui, naktinėms spintelėms, stumdomų durų ir drabužinės rėmams. Drabužinė įrengta žemiausioje ir tamsiausioje buto dalyje, kur nėra langų ar stoglangių, joje sumontuotos talpios atviros lentynos. Miegamajame dominuoja šviesus spalvynas, prie baltų sienų ir lubų priderinti nepastebimi balti šviestuvai, lovos tekstilė taip pat balta. Šviesios miegamojo spalvos padeda greičiau atsipalaiduoti, nuramina mintis ir atspindi Muji stiliaus namų filosofiją – turi vyrauti švara, harmonija ir lengvumo pojūtis. Iš poilsio kambario patenkama į antrąjį buto balkoną, orientuotą į namo kiemą.


Namuose vyrauja natūrali ąžuolo mediena, iš jos pagaminti baldai bei durų rėmai, o ąžuoliniu parketu iškloti visi namai. Miegamajame stovi žema minimalistinio dizaino ąžuolinė lova, pabrėžianti interjere vyraujantį japonišką stilių.

Buto interjerą vienija ne tik tos pačios dominuojančios spalvos, bet ir medžiagos, čia ypač daug medžio – tiek valgomojo zonoje, tiek miegamojo. Perkėlus miegamąjį į ramesnę buto pusę, žemiausioje ir tamsiausioje jos dalyje buvo įrengta talpi drabužinė.



Būsto interjeras
Būsto interjeras
Norbert Tukaj



Vonios kambario sienoms ir dušui projekto autoriai nutarė nenaudoti įprastų plytelių, jos pakeistos mikrocementiniu betonu, idealiai tinkančiu drėgnoms patalpoms. Dažna standartinio vonios kambario problema – greitai išsitepantys plytelių tarpai ir siūlės, kurių priežiūrai reikia skirti daug laiko, o betoną prižiūrėti kur kas paprasčiau. Vonios patalpoje norėjosi šilumos ir natūralumo, todėl ant grindų nugulė jaukumo suteikiantis akmenmedis. Ši medžiaga nebijo drėgmės, tai labai „riebus“ medis, kuris vandenį ne įgeria, o jį išstumia, tokia egzotinė mediena naudojama ir laivų deniams. Baltas praustuvas ir balti vandens maišytuvai kuria švaros ir gaivos efektą, vienintelis spalvinis vonios kambario akcentas – šviesus medis, vyraujantis ir kitose namų erdvėse.


Vonios kambario ir dušo sienos buvo išbetonuotos drėgnoms patalpoms idealiai tinkančiu ir mažai priežiūros reikalaujančiu mikrocementiniu betonu. Vonios kambariui išskirtinumo suteikia medžio elementai: grindys, spintelės po praustuvu, veidrodžio rėmas. Laikantis Muji filosofijos, namus turėtų būti paprasta prižiūrėti, šis vonios kambarys – puikus minimalizmo, nereikalaujančio daug priežiūros, pavyzdys.


Įvertinkite pagal Muji dizaino kryptį įrengto buto interjerą:




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis