7 paslaptys, kaip užauginti sveikus fikusus

FIkusai (lot. Ficus) yra vieni iš labiausiai paplitusių augalų, nes jų tiek daug, kad kiekvienas gali rasti fikusą pagal savo skonį ir interjerą. Fikusai gana plačiai paplitę ir gamtoje, ypač Azijos tropiniuose, ir subtropiniuose regionuose, Australijoje, Viduržemio jūros regione. Jų būna ir didelių medžių, ir vijoklinių augalų smulkiais lapeliais. Papasakosime apie kambaryje auginamus fikusus ir jų priežiūrą.

Vieta


Nors fikusas pakenčia ir šiek tiek ūksmingą vietą, vis dėlto jis geriau augtų, jei laikytumėte gerai apšviestoje patalpoje. Jie labai mėgsta, kai juos keletą valandų per dieną apšviečia saulė. F. robusta labiau patinka vėsi aplinka nei sausa ir karšta. Tačiau fikusas prie aplinkos sąlygų prisitaiko nesunkiai.


Temperatūra


Tinkamiausia temperatūra yra 10-15°C, tačiau žiemą iškenčia ir minimalią 5°C temperatūrą. Laikomų labai prikaitintuose kambariuose, kur temperatūra siekia 30°C, fikusų lapai subliūkšta ir pasidaro nebe tokie pūsti.


Laistymas


Atminkite, jog fikuso niekuomet negalima perlaistyti! Žiemą substratas turi būti tik šiek tiek drėgnas, o vasarą laistykite ne dažniau kaip dukart per savaitę.


Tręšimas


Kai tik nusiperkate fikusą ir parsinešate jį namo, iškart patręškite. Kiekvienąkart laistydami į vandenį įpilkite skystų trąšų. Mažiau maistingųjų medžiagų augalui reikia žiemą. Neseniai persodintų augalų tręšti nereikia maždaug tris mėnesius.


Sezoninė priežiūra


Didesnius, peraugusius fikusus rudenį galima apkarpyti. Pjūvio vietose išbėga baltas skystis. Tai fikuso syvai. Apdenkite augalo žaizdas drėgnomis durpėmis. Nuvalykite lapus drėgna kempinėle. Žiemą augalas paprastai ilsisi. Tada laistykite mažiau.


Žemė


Fikusams reikia geros kambarinių augalų žemės. Jei augalas auga 17,7 cm skersmens vazone, ten jį ir laikykite, tik reguliariai patręškite. Persodinamas augalas turi būti gerai įsišaknijęs. Persodinę palaistykite ir palaikykite substratą sausoką maždaug mėnesį. Dėl to fikuso šaknys geriau jaugs į naują žemę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis