48 kv. m. Vilniaus senamiesčio širdyje esančio buto su nuostabia terasa interjeras

(2)

Sukurti naują namų istoriją, įkvėptą šeimininkų kelionių po egzotiškas šalis, – tokio svarbiausio tikslo siekė studijos „Archidemus“ kūrybinė komanda, projektuodama šį interjerą. Dizaineriai gana nedideliame bute sukūrė jaukią gyvenamąją erdvę, kurioje persipina skirtingi stiliai, spalvos, unikalios detalės, o pagrindine dizaino ašimi tapo britiškas kolonijinis stilius.

Objekto dosjė:


Tipas – butas XIX a. pabaigoje statytame name Vilniaus senamiestyje.


Plotas – 48 m².


Gyvenamoji erdvė: bendroji erdvė su svetaine ir valgomuoju, virtuvė, miegamasis, darbo kambarys ir vonia.


Projekto autorius – studija „Archidemus“, vadovas Kristijonas Širvinskas.


Renovuotame XIX amžiaus pabaigoje statytame name esantis butas dabar iš tiesų primena unikalią erdvę, kurioje tolimiems kraštams būdingi elementai – nuo egzotiškų medžiagų iki išskirtinių interjero detalių. Kaip pasakoja projekto autorius, interjero dizaineris Kristijonas Širvinskas, anksčiau šiose patalpose buvo teikiamos sveikatingumo paslaugos, todėl čia netrūko įvairių erdves skaidančių pertvarų. Viena pirmųjų užduočių buvo panaikinti šias pertvaras ir sukurti naujas funkcines erdves, pritaikytas patogiai gyventi.


Reikėjo praplėsti bendrą svetainės, valgomojo bei virtuvės patalpą, kad ji taptų proporcinga taikant prie Senamiesčiui būdingų aukštų lubų. Rezultatas – jaukus prieškambaris, erdvi poilsio ir virtuvės zona, buto kampe įkurdintas miegamasis ir stačiakampio formos vonios kambarys. Pagrindine interjero stilistine kryptimi buvo pasirinktas britiškas kolonijinis stilius, jį pabrėžia tolimus kraštus atspindintys elementai, aristokratiška klasika ir retro detalės. Namuose derinti ne tik skirtingi stiliai, bet ir faktūros bei medžiagos. Svetainės poilsio zonoje patogiai įsitaisyti kviečia plati pilko aksomo sofa, šalia – raštuota natūralios odos kėdė, iš pinto krepšio stiebiasi egzotiška palmė, stovi masyvus mango medienos kavos stalelis kaustytais kampais, o nuo lubų kabo po skaidraus stiklo gaubtais pasislėpę sendinto aukso spalvos šviestuvai.


Prieš įrengiant butą jame buvo išgriautos atskiras zonas sudariusios pertvaros, taip sukurta didesnė vientisa svetainės, valgomojo bei virtuvės erdvė.Svetainės interjeras
Svetainės interjeras
Kipras KasputisNuspręsta, kad svetainė ir valgomasis bus orientuoti į pro langus matomą kiemą, o prie žaliuojančios augmenijos vaizdų puikiai pritiko šviesiai mėlyno audinio užuolaidos, tapusios viena pagrindinių svetainės nuotaikos detalių. Bendrą poilsio ir valgomojo erdvę suvienijo klasikinio stiliaus židinys.


Šeimininkai yra viešėję egzotiškose šalyse, todėl bute kaip tų kelionių užuominos parinktos natūralios medžiagos, pynimai, drožinėtas medis, netrūksta džiunglių stilistikos elementų, tokių kaip gyvūnų figūrėlės ir dideli žaliuojantys augalai, taip pat išryškinti natūralūs medienos raštai.


Valgomajam egzotikos suteikia išraiškingų floristinių raštų tapetais dekoruota arkinė niša, rotango kėdės ir kilimas, klasikinį stilių atspindi tamsus medinis stalas. Aplinką suvienija neutralių žemės atspalvių paletė ir baltos sienos, prislopinančios valgomajame panaudotų faktūrų gausą.Valgomasis
Valgomasis
Kipras KasputisNors suderinti skirtingų stilių baldus ir dekorą nėra lengva, tokie sprendimai atrodo įdomiau ir suteikia interjerui gyvybingumo. Buvo svarbu, kad baldai ir interjero detalės derėtų spalviškai ir kompoziciškai, aplinkoje atrodytų harmoningai. Todėl namuose vyrauja neutralūs ir ryškesni atspalviai, spalviniai sprendimai pasikartoja vis kitose erdvėse, butą vienija eglutės rašto medinis parketas, vyrauja baldai aukštomis kojelėmis, tašyto medžio elementai, augalai. Iš pradžių norėta, kad šiuose namuose dominuotų tamsiai žalia spalva, tačiau pamažu dėliojant interjero detales daugėjo mėlynų atspalvių – nuspręsta jų neatsisakyti, nes abi spalvos harmoningai papildė viena kitą.


Jaukumo interjerui suteikė baltas lubas papuošusios medinės tašytos sijos ir prieškambaryje atidengus tinką rasta plytų arka, kurią nuspręsta išryškinti tinkamu apšvietimu. Bute nemažai interjero detalių, kurias norėta akcentuoti ir tamsiuoju paros metu, todėl pritaikyti kryptiniai šviestuvai. Pasak K. Širvinsko, apšvietimo namuose per daug nebus, jei tinkamai parinksite jo ryškumą, kryptį, paliksite galimybę kontroliuoti apšvietimo kiekį ir kurti skirtingas nuotaikas.


Virtuvę ir prieškambarį skiria plati balta siena, kurios išskirtiniu akcentu tapo didelis rėmais suskaidytas veidrodis ir afrikietiško stiliaus drožinėto medžio stalelis, ant jo vietą rado kelionių temą tęsiančios aukso spalvos žirafos. Kompozicija pagyvinta klasikinio stiliaus sieniniais šviestuvais raudonais gaubtais.Virtuvė
Virtuvė
Kipras KasputisEfektingai atrodo prieškambaryje atidengta senovinių plytų siena, ant kurios buvo įrengtos kabyklos.


Juodo metalo ir skaidyto stiklo arkinės durys erdvei suteikia dramatiškumo, kartu atskiria virtuvės zoną nuo likusios erdvės, tačiau iki galo jos neuždaro.


Virtuvei parinkta tamsi samanų žalumo spalva, kurios grožį pabrėžia žalvarinės detalės: spintelių rankenėlės, vandens maišytuvas, augalų vazonai, čia idealiai pritinka ir elegantiškos masyvios žvakidės. Kad būtų efektyviai išnaudota vertikali namų erdvė, virtuvėje sumontuotos aukštos pakabinamos spintelės, jos atrodo lengvos dėl viršuje esančių skaidyto stiklo detalių. Spintelėms parinkta balta su sienomis susiliejanti spalva, tokiu sprendimu siekta neapsunkinti virtuvės patalpos. Išraiškingumo suteikia taip pat baltos keraminės plytelės, kuriančios subtilų vingiuojantį raštą. Šioje erdvėje tilpo ir porai žmonių pritaikytas baro stalas, prie kurio patogu prisėsti pusryčių ar kavos, o susirinkus daugiau svečių galima įsitaisyti tolėliau esančioje valgomojo zonoje.


Virtuvėje vyrauja gaivi balta spalva ir džiunglių tematika alsuojanti žalia. Stalviršiui parinkta grindų raštą atkartojanti mediena harmonizuoja pagrindinių spalvų kontrastą ir erdvė atrodo jaukiai.Virtuvė
Virtuvė
Kipras KasputisVirtuvės valgymo erdvė subtiliai pagyvinta nespalvotomis nuotraukomis, žalvario detalėmis ir stilingais dekoro elementais.


Nedidelėje šeimininkų miegamojo zonoje svarbiausia buvo sukurti jaukią ir harmoningą erdvę, kuri leistų atsipalaiduoti ir nebūtų pernelyg intensyvi. Dėl šios priežasties egzotiška ekspresija buvo gesinama pasteliniais atspalviais, o gyvumo erdvei suteikė natūralių medžiagų faktūros, raštuota tekstilė, dekoratyvios detalės. Egzotišką aplinką čia kuria balto smėlio spalvos faktūriniai plunksnų motyvu marginti tapetai, skirtingų raštų lovos tekstilė ir minkšti apklotai, iš Malaizijos parsivežti paveikslai su tenykščio gyvenimo vaizdais ir stumdomos žaliuzių tipo drabužinės durys. Klasikinį stilių pabrėžia įsprūdomis puošta siena, ilgos, žemę siekiančios užuolaidos ir išraiškingų formų lova aukštu minkštu galvūgaliu su klasikinėmis „ausytėmis“. Tiek miegamajame, tiek kitose namų erdvėse persipinantys skirtingi stiliai, paviršiai, dekoro elementų gausa papildo vieni kitus, visam butui suteikia unikalumo ir kuria intymią, jaukumu ir egzotikos prieskoniu dvelkiančią istoriją.Miegamasis
Miegamasis
Kipras Kasputis


Miegamojo zonoje vyrauja raminantys mėlyni atspalviai, minkštos audinių faktūros ir etnostiliaus raštai.


Kolonijinio stiliaus langines atkartojantys miegamojo spintos fasadai suteikia kambariui išskirtinumo, pabrėžia kuriamą stilistinę idėją.


Vonios kambaryje atkartota miegamojo spalvų paletė – tai ir 2020 metų „Pantone“ spalva išrinktos „Classic Blue“ atspalvio plytelės, įterptos grindų plokštumoje, ir neutralūs rudų atspalvių tonai. Kaip ir kitose erdvėse, lubas čia puošia tašyto medžio sijos.
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis