45 kv. m. butas Vilniuje jaunai porai: apgalvotas kompaktiškumas

Skandinavišku minimalizmu pasižyminčio dviejų kambarių buto Vilniuje interjeras: jaukus ir harmoningas. Tokiuose namuose, nors ir nedideliuose, gera atsikvėpti po dienos darbų bei leisti laiką su artimiausiais žmonėmis.

Tipas: dviejų kambarių butas Vilniuje


Gyventojai: jauna pora


Projekto autorė: Laura Krivienė, Interjero projektavimo studija „FORM“ , www.formstudio.lt


Plotas: 45 kv. m.


Fotografijų autorius: Andrius Stepankevičius


Keli iššūkiai kuriant interjerą


Kadangi buto kvadratūra nėra didelė, interjero kūrėja Laura susidūrė su keliais iššūkiais - suformuoti darbo vietą dviem monitoriams bei kuo labiau suniveliuoti erdvėje tam, kad būnant svetainėje būsto šeimininkai nesijaustų lyg būdami virtuvėje.


Anot Lauros, darbo vietą numačius svetainės zonoje buvo ieškomas sprendimas kaip patalpinti monitorius netoli televizijos ekrano juos pridengiant atitinkama forma. Buvo pasirinkta wall desk” principu suprojektuoti spintelę su atlenkiamu staliuku suformuojančią vietą dviems monitoriams ir net 50 cm. gylio darbo stalu. Stacionarus kompiuteris „paslėptas“ TV spintelės segmente su vertikaliai frezuotomis durelėmis.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Andrius StepankevičiusSpintelės fasadas dažytas MDF sienos spalvos kodu, tam, jog baldas kuo labiau taptų neutralus šalia esančios TV spintelės. Taip pat dėl tos pačios priežasties bute buvo pasirinktos ,,nematomos” durys, o virtuvę nuspręsta dažyti balta spalva. Pasirinktų neutralių spalvų balansas leido virtuvę ir darbo spintelės baldą suniveliuoti erdvėje išsaugant svetainės zoną.


Virtuvinio komplekto stalviršis buvo pasirinktas juodas, taip pat priderinant juodą kaitlentę bei plautuvę, kad svetainės zonoje virtuvė būtų kuo labiau neutrali.


Išlaikytas kompaktiškumas


Koridoriuje, svetainėje bei virtuvėje buvo siekiama spalvų balansu mažoje erdvėje suformuoti vientisumą, taip pat padaryti aiškesnę, labiau juntamą svetainės zoną. Miegamasis šiame bute statytojo sumanymu buvo numatytas gana ilgas, todėl buvo pastumta buvusi spintos gipso siena, siekiant sumažinti miegamojo erdvę ir suformuoti didesnę drabužinę bei papildomą spintą iš koridoriaus pusės buitinėms reikmėms laikyti. Priešingai nei kituose mažesnės kvadratūros būstuose, šiame bute daiktų pasidėjimui vietos netrūksta. Tad kuriant interjerą pavyko ne tik išlaikyti kompaktiškumą, bet ir estetiką.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Andrius StepankevičiusNeliko pamirštos ir jaukumo interjerui suteikiančios detalės, tokios kaip paveikslas svetainėje, pilkšvas kilimas, užuolaidos ar pagalvėlės. Svarbu buvo atrasti medžiagiškumo balansą, kad bute vyrautų vientisumas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis