Neutralūs tonai: kaip juos paversti nenuobodžiais?

Neutralūs atspalviai – emociškai patys humaniškiausi. Jie visada madingi, nes įtinka daugelio skoniui, dera su beveik visais kitais atspalviais, gali tapti puikiu fonu išraiškingiems akcentams ir kurti ramią nuotaiką. Nors juodų, pilkų, rusvų, kreminių, baltų ir panašių atspalvių koloritas laikomas gana „saugiu“ dekoruojant erdves, svarbu atsižvelgti į keletą dalykų, kad neutralus interjeras netaptų nuobodus.

Tekstūros


Dekoruojant interjerą neutralia spalvų schema, vienas iš svarbiausių dalykų, kurį reikia padaryti, – tai suteikti kuo daugiau tekstūriškumo. Tekstūra gali padėti išvengti monotonijos, sudominti, atkreipti dėmesį, tačiau tuo pat metu išsaugo neutralaus kolorito kuriamą subtilumą. Neapsiribokite tik tokiomis faktūroms, kurias galite paliesti, – interjero specialistai pataria naudoti ir vaizdinę „tekstūrą“, t. y. skirtingus raštus, medžiagas. Derinkite medieną su avikailiu, drobę su vilna, metalą su stiklu, blizgantį paviršių su matiniu, šiurkštų su lygiu ir t. t. – tokiu būdu suteiksite erdvei gylio ir jaukumo.


Smėlis


Šilto kolorito rusvais žemės atspalviais dekoruotoje erdvėje jaukumas ir gylis kuriamas skirtingomis faktūromis: vienspalves sienas paįvairina paveikslo tekstūra, prie šviesaus baldų kolorito derinamas tamsesnės natūralių rievių raštu papuošto stalo paviršius, grublėtumo suteikia keramika, o įterptas raudonas, nors ir šiek tiek prigesintas akcentas padeda išvengti monotonijos.


Derinamos faktūros: paveikslo tekstūra, minkštas megztas audinys (akcentas), natūralus, rievių išraižytas medis, grubios faktūros keramika.



Smėlis
Smėlis
„Zara Home“ nuotrauka


Patarimas


Sluoksniavimas padeda – kuriant neutralaus kolorito erdvę, ypač aktualu suteikti jai reljefiškumo ir gylio. Tokio įspūdžio pasiekti galima derinant kelis tekstilės sluoksnius – pritaikant dekoratyvines pagalvėles, pledus ar klojant kilimėlius vieną ant kito.



Patarimas
Patarimas
Gamintojo „Borastapeter“ nuotrauka, tapetų kolekcija „Linen“, salonas „Retroforma“



Natūralu


Interjerui dekoruoti parinktas vyraujantis balkšvas atspalvis ir skirtingų natūralių medžiagų bei faktūrų detalės.

Derinamos faktūros: ryžių popierius, rotangas, grubaus audimo linas, ilgo plauko minkšta vilna.


Formos


Kai vienoje erdvėje visi atspalviai beveik vienodi, svarbiausiu dalyku, už kurio užkliūva žvilgsnis, tampa forma. Kuriant neutralios spalvinės schemos interjerus, būtina į tai atsižvelgti ir kruopščiai apgalvoti baldų ir aksesuarų formas, nes tai iš karto kris į akį. Juk pilka sofa, pastatyta prie pilkos sienos labiau patrauks dėmesį tada, jei turės išraiškingos formos raižytas kojeles. Išvengti monotonijos gali padėti ir architektūrinės detalės – dekoratyvinės sienų plokštės, gipso lipdiniai, dekoratyvios grindjuostės ar apdailos juostelės.



Formos
Formos
„H&M Home“ nuotrauka



Unisonas


Kone vieno tono minimalistinei erdvei išskirtinumo suteikia originali veidrodžio forma ir taikliai parinktas juodas akcentas, akimirksniu išsklaidantis pernelyg šiltą rusvo kolorito kuriamą įspūdį. Derinamos faktūros: pintos tekstūros tekstilė, veidrodis, minkštas juodas audinys, šviesaus atspalvio mediena.


Spalvinė temperatūra


Kiekviena spalva, net ir neutralūs atspalviai, turi savo temperatūrą – yra šilta ar šalta. Šiltuose atspalviuose yra žalios arba geltonos, o šaltuose – violetinės, rožinės ar mėlynos spalvos. Interjerui dekoruoti taikydami neutralių atspalvių paletę, turime pasirinkti šiltą ar šaltą, bet ne abu variantus, nes šaltų ir šiltų atspalvių, pavyzdžiui, pilkų sienų ir gelsvų smėlio atspalvio kilimo, derinimas niekada neatrodo skoningai.


Kita vertus, nebūtina apsiriboti tik juodais, pilkais ar žemės atspalviais – iš tiesų neutralūs gali būti ir prigesinti, pilkšvi rožiniai, melsvi ar kitokie tonai. Taip pat rekomenduojama derinti skirtingo intensyvumo – šviesius, vidutinio šviesumo ir tamsius neutralius tonus.


Akcentai


Interjere neapsiribojama vienodo intensyvumo atspalviais, prie balto ir pilkšvo tono derinamas tamsiai mėlynas atspalvis, atliekantis juodos spalvos vaidmenį – padedantis sutelkti kompoziciją į darnią visumą ir išryškinantis akcentus.


Derinamos faktūros: pilkai dažytas paviršius, reljefiška keramika, tamsiai mėlyni dažai (akcentas), pinta jūržolių faktūra.



Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis