Mediena interjere suteiks namams jaukumo

Pastaraisiais dešimtmečiais išpopuliarėjo ekologiškas ir sveikas gyvenimo būdas. Naujos, nekenksmingos žmogui technologijos taikomos statyboje, remonte ir statybos bei apdailos medžiagų gamyboje.

Ieškodami medžiagų, kuriose nebūtų kenksmingų elementų, dizaineriai ir architektai visų pirma kreipia dėmesį į ekologišką natūralų medį.

Ąžuolą galima naudoti statyboje arba vidaus apdailoje dėl jo išskirtinio ilgaamžiškumo, tvirtumo ir respektabilumo. Spalvos varijuoja nuo pilkai smėlinių ir pilkai žalių iki tamsių, kone juodų.

Riešutmedis patvarumu kiek nusileidžia ąžuolui, tačiau tuo pat metu jis pakankamai tvirtas. Spalva - pilka smėlio su rudos spalvos elementais, ilgainiui tamsėja.

Bukas - tokia tvirta medžiaga, kad pranoksta net ąžuolą. Kadangi jį galima išlenkti, jis plačiai naudojamas gaminant lenktuosius baldus. Maloni vos rusva buko spalva nesikeičia su laiku.

Karelijos beržas vertinamas dėl savo medienos struktūros. Tai ilgaamžė medžiaga, nors su ja dirbti ir nėra paprasta. Aukštos klasės brangi mediena rusvo-aukso atspalvio.

Palisandras tvirtumu prilygsta ąžuolui. Mus pasiekia iš pietinių platumų, todėl retas ir brangus. Naudojant šį medį interjere galima rasti kompromisą tarp šiuolaikiškumo ir konservatyvumo. Spalva - šviesiai ruda arba tamsiai ruda su vyno atspalviu.

Tikas - populiarus jachtų statyboje, patvarus, atsparus drėgmei. Pasirinkę „jūrinę“ temą šiuolaikiniame interjere, galite tiką naudoti net vonios kambaryje. Spalva - šilta, nuo auksinės iki rudos ir net rausvos.

Garapa - medis iš Pietų Amerikos, tinka tiek statybose, tiek apdailos medžiagų gamyboje. Galima užsisakyti langus, duris ar terasą iš šios medienos. Spalva - maloni gelsva ir oranžinė-ruda.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis