Spalvų svarba miegamajame kambaryje

Pernelyg ryški mėlyna gali sąlygoti liūdesį. Oranžinė - sukelti agresijos priepuolius. O kokios spalvos į miegamajį atneš ramybę ir aistros protrūkius?

Rekomenduojamos spalvos

Shutterstock nuotr.

Miegamasis kambarys – ypatinga vieta. Dėl to labai svarbu apgalvoti sienų spalvas. Rekomenduojama miegamajame naudoti švelnias mėlynas spalvas ir žydrus atspalvius, kadangi jie atpalaiduoja ir sukuria ramybės jausmą. Šviesūs mėlyni atspalviai gali vizualiai padidinti erdvę. Visgi nereikia persistengti – pernelyg ryški mėlyna sąlygoja liūdesį. 

Rožinė spalva žmones įkvepia žaisimingumui – supant šiai spalvai žmogus niekada nesijaus negatyviai

Derėtų vengti

Shutterstock nuotr.

Jokiu būdu miegamajame nesirinkite oražinės spalvos – ji skatina agresiją,

O pernelyg daug baltos spalvos miegamajame gali kelti nuobodulį. Žinoma, ji nekelia tokių slogių išgyvenimų kaip juoda, bet ir nedžiugina, nesuteikia žvalumo. Kitaip tariant, nesukuria jokios nuotaikos. Vis mėgstant šias spalvas galima atrasti originalią išeitį – žaisti ornamentais, raštais, kontrastais.

Dauguma žmonių įsivaizduoja, jog raudona spalva gali sužadinti aistrą. Visgi nereikėtų persistengti. Per didelis kiekis gali sukelti ir daug negatyvių pojūčių, tad geriausia šią spalvą užmaskuoti užvalkalais.

Shutterstock nuotr.

Interjero specialistai paprastai pataria savo klientams nesirinkti miegamuosiuose ir tam kitų spalvų, pavyzdžiui, rudos ar tamsiai rudos, nes jos gali kelti nerimą ir trikdyti normalų miegą. Geriau vengti šviesiai geltonos, ryškiai raudonos, oranžinės, citrininės, vaiskiai žalios, nes jos ne nuramina nervinę sistemą, o skatina ją ieškoti, kurti, kažką veikti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis