Romantiškas interjeras: kaspinėliai ir gėlių motyvai

Vilniaus senamiestyje esantį 60 kv. m butą interjero dizainerė Elžbieta Skunčikienė kūrė taip, kad jis idealiai tiktų romantiškai porai. Dizainerė tokius jaukius ir romantika dvelkiančius namus, turėti rekomenduoja kiekvienam.

E. Skunčikienė pasakojo, kad dekoruodama interjerą stengiasi rasti unikalių detalių, turinčių įdomią istoriją. Tad ir šis, naujausias jos kurtas butas pasižymi tuo, kad didžiausias dėmesys buvo skirtas detalėms. Įkvėpimo ji sėmėsi iš levandomis kvepiančios Pietų Prancūzijos – Provanso.

Išsaugojo autentiškas detales

Iš pradžių šis butas atrodė tamsus, nykus. Iš koridoriaus buvo tiesioginis įėjimas į virtuvę, todėl virtuvė ir svetainė buvo pereinama ir nejauki. Buvo pastatyta siena, atskirianti koridorių ir virtuvę. Tad šios erdvės tapo jaukesnės ir intymesnės.

Nors butas visiškai skiriasi nuo pradinės būsenos, jame išsaugota daug autentiškų detalių. Pavyzdžiui, grindys, plytelės, parketas, kuris buvo tiesiog atnaujintas ir nulakuotas, lipdiniai, esantys ant lubų. Pastarieji ir padiktavo tolimesnę buto viziją. Visi audiniai, sienų tapetai, kilimai ir kitos detalės buvo derintos būtent prie jų.

„Virtuvė ir svetainė yra vienoje erdvėje, todėl virtuvę įrenginėjau orientuodamasi į tai, kad ji neprastintų svetainės zonos. Abiems erdvėms parinkau identišką baldų spalvą. Miegamajame norėjosi išlaikyti žaismingesnę atmosferą, todėl jį padariau spalvotą. Kosmetinis-kompiuterinis staliukas išsprendžia ir darbo vietos klausimą“, - pasakojo dizainerė.

Netradicinėje erdvėje – netikėti sprendimai

Visas interjero kūrimas prasidėjo nuo baldų paieškos. Juos dizainerė rinkosi ne tik parduotuvėse, bet ir antikvariatuose bei sendaikčių turguose.

„Bene sunkiausia kūrybinio proceso dalis buvo prie neįprastai kreivų sienų suprojektuoti virtuvės baldus. Visos virtuvės sienos yra nestandartinės, tad ypač sunku buvo dujų katilą ir skaitiklius įkomponuoti taip, kad jie nekristų į akis. Taip pat reikėjo, kad virtuvė būtų praktiška ir patogi pasidėti daiktams“, - tikino E. Skunčikienė.

Įdomiausi bute esantys akcentai – originalūs šviestuvai, idealiai papildantys ir išbaigiantys interjerą. Stebina ir tualeto kambaryje esanti autentiška bronzinė praustuvė. Taip pat neįprastai žaviai atrodo raštų, spalvų ir ornamentų žaismas. Kiekvienoje erdvėje pasikartoja tam tikri dalykai.

„Pieno spalvos sendinti baldai, nėriniais puoštos staltiesės, pagalvėlės, šviestuvai ir net tualetinio popieriaus laikikliai, kuria be galo romantišką ir jaukią aplinką“, - patikino kalbinta dizainerė, paklausta, kokius patarimus galėtų duoti žmonėms, norintiems susikurti jaukumą savo namuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis