Butas buvusiame bendrabutyje: pirkti ar vengti?

Kadangi nekilnojamo turto kainos gerokai kandžiojasi, įsigyti nuosavą būstą gali ne kiekvienas. Dauguma norinčiųjų pirkti butą ieško pigesnių alternatyvų. Viena iš tokių – pirkti butą buvusiame bendrabutyje. Tačiau, pasak specialistų, taip žmonės gali likti ne tik apgauti, bet ir turėti nemažai sunkumų.

Perževelgus butų pardavimo skelbimus paaiškėjo įdomi tendencija  bendrabučiuose esantys butai dažniausiai yra gerai suremontuoti, tačiau parduoti jų nepavyksta gana ilgai. Kai kurie tokius butus siūlantys skelbimai internetiniuose portaluose stovi mėnesių mėnesiais.

Bijo pirkti katę maiše

Panašioje situacijoje atsidūrė ir kaunietė Dalia (vardas pakeistas). Mergina pasakojo, kad jau kurį laiką ieško buto. Jos dėmesį patraukė skelbimas, kuriame buvo siūloma įsigyti 2 kambarių butą Kaune, Daivavos rajone, buvusiame bendrabutyje.

„Buto kaina pasitaikė viliojančiai maža, kadangi tai buvęs bendrabutis, miesto pakraštys. Jame padarytas kapitalinis remontas, be baldų. Butas yra dvylikos aukštų name, pačiame viršuje. Bendras koridorius yra gražus, naujai sutvarkytas. Bute yra visi patogumai. Jis tikrai neprimena „bendriko““,  forume pasakojo mergina, tačiau pripažino, kad vis dėlto lemiamo sprendimo padaryti nesiryžta. Ją gąsdina apie bendrabučius sklandantys mitai.

Bene labiausiai merginą gąsdina busima kaimynystė. Nors iš pažiūros bendrabutis yra ramus, anot jos, nežinia, ar ten nėra narkomanų ar alkoholikų. Kiek baisu ir dėl galimų gyvių, kurie gali atkeliauti iš kaimyninių būstų ar nesutvarkytų rūsių.

Pagrindinė bėda – kaimynai

Nekilnojamojo turto brokerė Sandra Jakulienė, pasakojo, kad butai bendrabučiuose tikrai paklausūs. Pasirodo, paprastai tokius butus perka mažas pajamas gaunantys žmonės arba tie, kurie ketina juos išnuomoti.

„Tikrai galima surasti ir labai gerai įrengtų bendrabučių, perdarytų tiesiog į butus, kuriuose gyvena tvarkingi žmonės. Tačiau tikimybė, perkant butą bendrabutyje, jog teks dalintis kaimynyste su asocialiais žmonėmis, žinoma, išauga. Jeigu galvojama, ar verta pirkti butą bendrabutyje, prieš priimant sprendimą tikrai verta apsilankyti pas to buto kaimynus ir susipažinti su jais“,  patikino S. Jakulienė.

Ji pasakojo, kad bene didžiausia rizika perkant butą bendrabutyje atsiranda dėl kaimynystės su žemesnio socialinio sluoksnio žmonėmis (mėgstantys išgerti, triukšmauti ar šiaip žemesnės bendravimo kultūros žmonės). Be to, dažnai tokius butus perkantys žmonės juos išnuomoja studentams, todėl yra didelė tikimybė, kad kaimynai dažnai keisis ir/ ar mėgs pasilinksminti. Būna, kad aplink kai kuriuos bendrabučius mėgsta rinktis žmones, kurių draugija nėra maloni, todėl net šalia savo namų galima pasijausti nesaugiai.

„Bendrabučio tipo butai dažnai būna mažiau mėgstami dėl nepatogios koridorinės sistemos, kai vienu koridoriumi dalijasi daug butų. Dėl to koridorius paprastai būna mažiau tvarkingas, prastos estetinės išvaizdos. Kai kuriuose bendrabučiuose iki šiol tenka dalintis bendra virtuve ir san. mazgu su kaimynais. O tai, kas būna naudojama bendrai, dažnai būna neprižiūrėta. Juk skirtingi žmonės skirtingai supranta tvarką, todėl nepatogu“,  apie galimas grėsmes, perkant tokį būstą pasakojo specialistė.

Kaina – ir dvigubai mažesnė

Paklausta, rekomenduotu pirkti būstą bendrabutyje S. Jakulienė patikino, kad vis dėlto rekomenduotų pirkti butą paprastame daugiaaukštyje.

„Kiekvieno žmogaus poreikiai ir finansinės galimybės labai skirtingi. Tačiau jei turite galimybę pirkti butą ne bendrabutyje – rekomenduočiau apsigyventi ne bendrabutyje. Vėlgi, kai kurie bendrabučiai, dėl juose gyvenančių tvarkingų, iniciatyvių žmonių sutvarkomi taip gražiai, jog iš pirmo žvilgsnio net sunku pasakyti, jog tai bendrabutis. Kad tai buvo bendrabutis, išduoda tik išlikusi koridorinė sistema. Todėl atsakyti, ar verta pirkti butą bendrabutyje galima tik konkrečiai jį apžiūrėjus“, patikino nekilnojamo turto brokerė.

Anot jos, tokio paties būsto kaina bendrabutyje ir ne, gali skirtis ir dvigubai. Žinoma, kriterijų labai daug – gali skirtis būsto plotas, vieta, patogumai, išvaizda.

S. Jakulienė perkantiems būstą patarė atkreipti dėmesį į tame name gyvenančius kaimynus, teritoriją aplinkui ar yra atskiri patogumai (virtuvė, tualetas, dušas), kokia bendra pastato išvaizda, ar tikrai norėtųsi ten gyventi ir, ar esant reikalui, bus galima tą butą lengvai parduoti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis