Klasika su charakteriu 150 kv.m bute Vilniuje

Ypatinga Vilniaus senamiesčio aplinka, pro langus atsiveriantis vaizdas su bažnyčių bokštais ir nesenstančio klasikinio stiliaus interjero objektai, derinami su šiuolaikiškais akcentais, buto šeimininkams Antanui ir Vaivai padėjo sukurti estetišką modernios klasikos atmosferą šiuolaikiškoje erdvėje.

Objekto dosjė:


Tipas – butas renovuotame name Vilniaus senamiestyje.


Plotas – 150 m².


Gyvenamoji erdvė – bendrasis kambarys, du miegamieji, vonios kambarys.


Gyventojai – dviejų asmenų šeima.


Projekto autoriai – patys šeimininkai Antanas ir Vaiva Janulevičiai.


Įsigijusi erdvų butą renovuotame name Vilniaus senamiestyje, verslininkų Vaivos ir Antanas Janulevičių šeima iš anksto žinojo, kad čia dominuos klasikinis stilius. Apsispręsti nebuvo sunku: sostinės senamiesčio aplinka, kurioje pastatytas namas, pro langą atsiverianti raudonų stogų ir boluojančių bažnyčių bokštų panorama įkvepia ir tarsi įpareigoja. Tokiam stiliui kurti tiko ir renovuotame name įrengto buto architektūra – didelės atviros erdvės, gana aukštos lubos, bendrajame kambaryje per visą sieną besitęsianti aukštų langų linija. Šeimininkai Antanas ir Vaiva įsitikinę, kad klasikinis stilius namams suteikia jaukumo ir šilumos, niekada nesensta ir puikiai dera su šiuolaikiškais elementais, todėl gyvenamoji erdvė išlieka elegantiška bei puošni, bet kartu ir moderni.


A. Narmonto nuotr.


Interjerui dekoruoti šeimininkai pasirinko šviesius, pastelinius atspalvius, sustiprinančius namų jaukumo ir šilumos įspūdį. Klasikinį stilių pabrėžia šviesios grindų parketlentės, išklotos tradiciniu eglutės raštu, prie jų priderinta sienų apdaila – grakščiais gipso lipdiniais dekoruotos plokštumos, svetainės zonoje išklijuotos pastelinio atspalvio ornamentuotais tapetais. Norėdami suteikti namams tam tikro charakterio ir intrigos, pastelinį koloritą šeimininkai pagyvino tamsesniais elementais – švelnių atspalvių bendrajame kambaryje suprojektuoto atviro prieškambario sieną išklijavo juodais, klasikiniu principu vertikaliomis aukso juostomis dekoruotais tapetais, centrinę baltos virtuvės sieną papuošė juodomis subtiliai blizgančiomis mozaikinėmis plytelėmis, o prie patogių, beveik baltu aksomu aptrauktų svetainės baldų priderino kontrastingus tamsiai rudos spalvos valgomojo baldus.


A. Narmonto nuotr.


Šeimininkai drąsiai kūrė kontrastingus derinius, nebijodami net juodos spalvos – taip dekoruotoje erdvėje niekas nepranyksta, atvirkščiai, interjero elementai vienas kitą papildo, paryškina.


Tamsesnė už visą interjerą prieškambario juosta, kurios gale įrengta talpi spinta su dekoratyviomis stumdomosiomis durimis, dalija butą į dvi zonas – bendrąjį kambarį ir miegamųjų erdvę.


A. Narmonto nuotr.


Kurdami interjerą šeimininkai daug dėmesio skyrė ir patogumui, todėl rinkosi itin praktiškus ir kokybiškus, masyvius, atitinkančius erdvės proporcijas minkštuosius baldus.


A. Narmonto nuotr.


Meną vertinantiems šeimininkams pavyko suderinti skirtingų stilių kūrinius – klasikinius ir šiuolaikiškus paveikslus bei moderniojo meno skulptūras.


Veikli, aktyvi, daug dirbanti ir keliaujanti verslininkų pora namuose stengėsi sukurti jaukią ir ypač patogią, padedančią atsipalaiduoti atmosferą, todėl projektuodami interjerą daug dėmesio skyrė baldams. Juos derino ir prie buto erdvių proporcijų, todėl rinkosi didelius, komfortiškus, tvirtus baldus, pabrėžiančius klasikinio stiliaus principus. Labiausiai susikurtą viziją atitiko garsios amerikiečių firmos „Ashley“ gaminami baldai iš salono „Royal baldai“, juolab kad nereikėjo ilgai jų derinti tarpusavyje ir ieškoti tinkamų atspalvių. Šeimininkai pasirinko net keletą patikusios kolekcijos elementų – nuo kėdžių iki komodų – ir išvengė interjere spalvinės bei stilistinės eklektikos. Erdviame bute pavyko sukurti savitais spalviniais bei stilistiniais sprendimais išsiskiriančias, tačiau bendrame kontekste derančias funkcines zonas – tamsų, griežtoką ir solidų prieškambarį, šviesią, jaukią ir komfortišką svetainės zoną, praktišką, patogų valgomąjį ir elegantišką, švelnų, subtiliu blizgesiu dekoruotą miegamąjį.


A. Narmonto nuotr.
A. Narmonto nuotr.


Miegamajam dekoruoti šeimininkai pasirinko itin jaukų ir šiltą rusvų pastelinų atspalvių kompoziciją. Kad ji atrodytų įdomiau, tarpusavyje derinamos blizgios, matinės, minkštos ir lygios panašių tonų faktūros.


A. Narmonto nuotr.


Prie lango įkomponuota skaitymo zona su patogiu krėslu ir dekoratyviu staliniu šviestuvu – būtinas klasikinio interjero elementas.


A. Narmonto nuotr.


Erdviame bute vonios kambariui skirta didelė patalpa, kurioje šeimininkai sumontavo ne tik visą reikalingą santechnikos įrangą – vonią bei dušo kabiną, praustuvą su dideliu veidrodžiu ir patogiu apšvietimu, – bet ir numatė vietos būtiniausiems daiktams susidėti. Visoms vonios kambario sienoms dekoruoti Vaiva ir Antanas pasirinko natūralų ir niekada nesenstantį marmurą, puikiai derantį prie interjere kuriamo modernaus klasikinio stiliaus koncepcijos, pabrėžiantį jo eleganciją bei išskirtinumą ir suteikiantį erdvei natūralioms medžiagoms būdingos šilumos ir jaukumo pojūtį.


A. Narmonto nuotr.


Didelis veidrodis ant sienos paįvairina vonios kambario formas ir tarsi panaikina ribas – jame atsispindinčios marmuru dekoruotos sienos, regis, tęsiasi iki begalybės.


A. Narmonto nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis