4 madingiausios 2017 m. interjero kryptys

Frankfurte prie Maino vykstanti tarptautinė tekstilės paroda „Heimtextil“ – vienas svarbiausių kasmetinių renginių interjero pasaulyje. Čia pristatomos naujausios namų tekstilės kryptys, spalvų, raštų ir dekoro tendencijos. Šįmet parodoje apsilankė šimtai dalyvių, nuo dizainerių, prekybininkų iki interjero aistruolių.

„Heimtextil 2017“ išryškėjo pagrindinės šių metų interjero tekstilės tendencijos. Vienos jų artina žmogų prie gamtos, laisvės ir natūralumo. Kitos kviečia pažinti skirtingas kultūras, nusikelti į spalvomis užburiantį Maroką, Turkiją ar priešingai – atrasti Laukinius Vakarus. Ypatingas dėmesys skirtas tarpplanetine pramintai krypčiai, nagrinėjančiai įvairių mineralų ir nepažintų darinių formas, faktūras, spalvas. Taip pat išskirtas naujųjų technologijų pasaulis, kuriame dominuoja modernūs, daugeliui nematyti interjero sprendimai – skaitmeninė revoliucija.

VIRTUALAUS PASAULIO PAIEŠKOS

Nekyla abejonių, kad šiandien žmonija sparčiau nei bet kada plėtoja naujausias technologijas, artėja prie virtualaus pasaulio. Ši tendencija leidžia išlaisvinti vaizduotę, sukurti, sakytum, skaitmeninę egzotiką - dar nematytus raštus, įmantrias plastikines detales, naujas faktūras. Tai kryptis, skirta šiuolaikiškiems žmonėms, kurie noriai į namus įsileidžia naujoves.

Naujosios technologijos - tai įvairūs šviesą atspindintys ir holograminiai paviršiai, medžiagos, pagamintos 3D spauda, ornamentai iš ritmiškai pasikartojančių geometrinių figūrų, primenančių DNR kodus ir įvairių pluoštų struktūras.

A photo posted by heimtextil (@heimtextil) on Dec 29, 2016 at 5:39am PST

A photo posted by heimtextil (@heimtextil) on Jan 11, 2017 at 2:12am PST

A photo posted by Pattern Lab (@pattern.lab) on Jan 13, 2017 at 7:24am PST

KULTŪRŲ PAŽINIMAS

Ši kryptis aprėpia skirtingus pasaulio kampelius. Tolimieji Rytai, Azija, Afrika, Laukiniai Vakarai, Pietų Amerika - kad ir kur nuvyksite, drąsiai semkitės įkvėpimo iš vietinės kultūros.

Interjere madinga derinti tam tikrai kultūrai būdingas spalvas, raštus, įvairias rankdarbių technikas, nuo kilimų rišimo iki vytelių pynimo, audinių puošybos, siuvinėjimų. Interjerą siūloma pagyvinti ir tiesiogines asociacijas su tam tikromis kultūromis keliančiais vaizdiniais. Tai laukinių gyvūnų tema (piešiniai, raštai, skulptūros, išdirbtos odos ar kailiai), parsivežti suvenyrai. Taip pat interjero detalės: skirtingoms kultūroms būdingi šviestuvai, krėslai, pagalvėlės, užtiesalai ir kita. Verta pabrėžti tai, kad kambarių interjeras tam tikrą kultūros kryptį atspindi nuo-iki.

A photo posted by heimtextil (@heimtextil) on Dec 8, 2016 at 3:27am PST

A photo posted by heimtextil (@heimtextil) on Jan 10, 2017 at 6:41am PST

A photo posted by Mano Namai (@manonamai.lt) on Jan 10, 2017 at 12:23pm PST

NEPAŽINTAS PASAULIS

Tai kosmoso erdvė. Dizaineriai naudoja ne tik žvaigždžių, planetų tematiką, bet į interjerą įtraukia ir įvairias uolienas, į marmurą panašų Mėnulio raštą, įmantrius paviršius, akmenis, taip pat futurizmą. Pastarąjį kuria spindesys, blizgučiai, pagal apšvietimą spalvas keičiantys chameleoniški audiniai.

Šiai tendencijai būdinga įvairių žalių, žaliai mėlynų, melsvų, violetinių ir pilkų atspalvių paletė. Net ir natūralūs paviršiai (medis, egzotiškų gyvūnų odos) pateikiami futuristiškai: dažomi metallic efektu, dengiami galaktikas ar uolienas imituojančiais atspaudais, derinami su metalu, plastiku, spalvotu stiklu.

A photo posted by heimtextil (@heimtextil) on Nov 25, 2016 at 2:31am PST

A photo posted by heimtextil (@heimtextil) on Nov 3, 2016 at 3:13am PDT

A photo posted by heimtextil (@heimtextil) on Dec 22, 2016 at 5:01am PST

NATŪRALUMO POREIKIS

Greta virtualaus pasaulio 2017 m. vyraus ir gamtos tendencija. Tai natūralios medžiagos, veltiniai, kailiai, rankų darbo audiniai, kamštmedis, medis ir jo imitacijos. Vyrauja žemės atspalviai: įvairios rusvos, daugybė žalių tonų, tamsi kavos ir šokolado ruda, pieno balkšva, karamelinė. Audiniai atkartoja gamtoje matomus raštus, pavyzdžiui, medžio rieves, žievės fragmentus, augmeniją, nuo lapų iki gėlių žiedų.

Interjere siekiama sukurti jaukumą, naudoti perdirbtas žaliavas, tarsi pačių pasigamintas detales: megzti apklotai, pintos vazos ir daiktų laikymo dėžes, iš audinių skiaučių rišti kilimai, siuvinėtos pagalvėlės. Ši tendencija patiks tiems, kurie mielai namus dekoruoja pačių pasigamintomis puošmenomis, mėgsta šiokį tokį neišbaigtumą - neapdorotus paviršius.

A photo posted by heimtextil (@heimtextil) on Jan 13, 2016 at 8:02am PST

A photo posted by heimtextil (@heimtextil) on Dec 19, 2016 at 5:28am PST

A photo posted by heimtextil (@heimtextil) on Nov 8, 2016 at 5:03am PST

A photo posted by 🌸 (@pjmawa) on Jan 12, 2017 at 11:43am PST

A photo posted by INTO C::D::C (@intocdc) on Jan 19, 2017 at 9:21am PST

A photo posted by Cenk Mommarje (@mommarje) on Jan 17, 2017 at 12:52pm PST

Galima sakyti, kad šios pagrindinės 2017 m. tendencijos užpildo žmogaus poreikius nuo-iki. Jos suartina su gamta, kuriančia bene svarbiausią namų elementą - jaukumą ir kartu leidžia atrasti naujausius technologinius sprendimus, suteikiančius visų trokštamo komforto.

Daugiau apie naująsias interjero kryptis - vaizdo klipe:

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis