PRIEŠ ir PO: 3 naujakurių klausimai, į kuriuos atsako dizainerė

Ant kambario grindų laikomos knygos ir televizorius, keli seni ir tarpusavy nederantys baldai, daug tuščios ir „šaltos“ erdvės bei ribotas biudžetas – tai puikiai pažįstamas vaizdas, įsikėlusiems į naujus namus. Nors tokia situacija suteikia laisvės įgyvendinti savo norus, ne visada aišku, nuo ko reikėtų pradėti įsikuriant, kaip neišleisti per daug ir prisijaukinti naujus namus. IKEA interjero dizainerė atsako į tris pagrindinius naujakurių klausimus.

Nuo ko pradėti?


Agnietė ir Valdemaras – jauna, neseniai savo pirmąjį būstą drauge įsigijusi pora. Savo naujuosiuose namuose jie svajojo ir atitinkamai suplanavo erdvią svetainę, kurioje ne tik galėtų leisti ramų laisvalaikį, bet ir pasikviesti būrį svečių. Vis tik jos įrengimą pora atidėliojo, nes neturėjo vizijos, kaip šis kambarys turėtų atrodyti. Iki pokyčių čia tebuvo keletas pavienių, nuo seno užsilikusių baldų ir daug tuščios erdvės.


Įsirenginėjantiems erdvę, kurioje yra tik dalinė apdaila, IKEA interjero dizainerė I. Briedė pataria pirmiausia susikurti viziją, kur kas turėtų stovėti bei atsižvelgti į langų, elektros įvadų išdėstymo planus. Tai palengvins įsirengimo eigą ir vėliau nereikės „pritempinėti“ tam tikrų interjero sprendimų prie jau esamos situacijos. Dizainerė taip pat pataria naujakuriams neskubant apgalvoti, ką konkrečioje patalpoje jie daugiausiai veiks. Taip pat vertėtų apsvarstyti, kokius daiktus čia norės laikyti.


„Jeigu kambaryje daugiausia žiūrėsite televizorių, reikės patogios sofos, stalelio. Jeigu norite auginti gėles, kolekcionuoti daiktus – reikės atitinkamų spintų. Suplanavus pagrindines veiklas, bus lengviau nuspręsti, kurie baldai bus esminiai. Tik įsigijus juos, verta pereiti prie aksesuarų, smulkesnių pirkinių“, – pataria dizainerė.

Taip pat svarbu nuspręsti, kokios spalvos vyraus kambaryje, kokias erdves ir kaip reikės apšviesti.
Kaip išsirinkti baldus?


Kuo mažesnė erdvė, tuo funkcionalesni turi būti baldai, esminį patarimą įvardija dizainerė. Pasak jos, taip pat vertėtų kuo labiau išnaudoti sienų plotą, o grindų erdvę palikti laisvą judėjimui.


„Pora norėjo svetainės, kurioje būtų poilsio zona, savo vietą atrastų televizorius ir būtinai – sprendimas knygoms laikyti, mat Agnietė ir Valdemaras itin mėgsta skaityti. Taip pat jiedu norėjo sofos su miegamuoju mechanizmu, kad būtų galima nakvynei priimti svečius“, – poros pageidavimus vardija interjero specialistė.


Šiuo atveju patalpa nebuvo labai didelė, todėl reikėjo parinkti ne tik šeimos pageidavimus atitinkančius baldus, bet ir gerai apgalvoti, kad jie būtų kuo funkcionalesni.


„Vietoje TV staliuko – pritaikiau kompaktišką TV staliuko ir sieninės spintelės derinį, sukuriantį nemažai vietos daiktams laikyti. Televizorių pakabinus ant sienos, daugiau laisvos vietos atsirado ant pastatomos spintelės“, – sako I. Briedė.


Jaunai porai pageidavus vietos knygoms, dizainerė knygų lentyną suderino su spintelėmis indams laikyti.

„Kadangi norėjau išnaudoti nedidelį laisvą sienos plotelį, parinkau vos 29 Eur kainuojančią, negilią ir nedaug vietos užimančią knygų spintą. Ją sujungiau į derinį su dar viena, turinčią stiklines dureles, kad čia laikomos taurės ir kiti daiktai nedulkėtų. Tokio derinio plotį galima rinktis pagal turimą erdvę, nes jis susideda iš atskirų fragmentų“, – sako I. Briedė.


Pora norėjo sofos, ant kurios galėtų pernakvoti svečiai, todėl interjero specialistė parinko kampinę sofą-lovą. „Ant jos patogu susėsti atėjus svečiams, taip pat toks sprendimas neužima daug vietos erdvėje bei atstoja papildomą krėslą“.Kaip suteikti naujiems namams jaukumo?


Svetainę apstačius pagrindiniais baldais, erdvė vis dar atrodo tuščia ir šalta. Dizainerė sako, kad gyvenamąją erdvę prisijaukinti ir paversti namais padės tinkamas apšvietimas, tekstilė, jaukūs kampeliai poilsiui ir interjero aksesuarai.

„Viena dažniausiai daromų klaidų yra ta, jog kambariui pasirenkamas vienas lubinis šviestuvas, kuris pakabinamas kambario viduryje. Tam, kad erdvė būtų maloniai apšviesta, kurtų tinkamą nuotaiką, patartina įrengti daugiau šviesos šaltinių. Daugiau šviesos kambaryje sukurti galima pasitelkus trigubą laidų rinkinį, prie vieno pagrindiniam kambario apšvietimui skirto lizdo prijungiant net tris šviestuvus“, – praktiniais patarimais dalinasi dizainerė.


Specialistė be lubinio apšvietimo, šalia sofos pastatė grindinį šviestuvą skaitymui, ant staliuko šalia sofos – stalinį šviestuvą paįvairinti patalpos nuotaikai sutemus. Taip pat, ant knygų spintos primontavo LED šviestuvus. „Lentynose esančių daiktų apšvietimas padeda sukurti itin jaukią ir elegantišką nuotaiką patalpoje“, – vardija interjero specialistė.

Nuotaiką namuose padės sukurti ir namų tekstilė – užuolaidos, pagalvėlės, kilimai, pledai. Juos galima keisti kartu su metų laikais, taip nuolat atnaujinant nuotaiką.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis