Svečiuose pas skandinavų dizaineres: ko galima pasimokyti iš jų kuriant interjerą?

Madingiausių metų spalvų kolekcijos įkvėptos interjero dizainerės Laura Raiha ir Susanna Vento dalinasi savo interjero pokyčiais.

Interjero dizainerės Lauros Räihä namuose – tamsios kolekcijos TIKKURILA „Minerals“ spalvos

Interjero dizainerė Laura Räihä rinkosi spalvas iš kolekcijos „Minerals“ galvodama apie kelionę į Italiją. Naujų namų nuotaikai sukurti ji pasitelkė tamsius žemės atspalvius.
Naudotos spalvos: „Driftwood“ (V484), „Wrought Iron“ (Y500), „Beetroot“ (M425) ir „Etruscan“ (S471).

Tikkurila nuotr.

Žemės spalvos kintant apšvietimui atrodo vis kitaip

„Savo namams lengvai išsirinkau mielas tamsias žemės spalvas iš kolekcijos „Minerals“. Mūsų ankstesniuose namuose buvo tik juoda ir balta spalva, tad dabar norėjome šiltų ir savitų spalvų.
Ankstesni savininkai buvo nudažę sienas šviesiai pilka spalva, ji atrodė pernelyg šalta ir blanki. Mintis rinktis tamsesnes spalvas mums kilo, kai neseniai keliavome po Italiją ir mūsų žvilgsnį traukė šioje šalyje labai populiarūs ištaigingi raudoni atspalviai bei akmeniniai ir marmuriniai paviršiai. Mes pasirinkome ryškias, bet elegantiškas kolekcijos „Minerals“ spalvas: „Driftwood“ (V484), „Wrought Iron“ (Y500), „Beetroot“ (M425) ir „Etruscan“ (S471).

Ši ypatinga spalvų paletė išryškina apšvietimo svarbą skirtingais metų laikais ir skirtingu dienos metu. Subtilioms jos spalvoms didelę įtaką turi apšvietimo stiprumas ir kokybė. Buvo be galo įdomu išvysti, kad tam tikru dienos metu spalva „Beetroot“ atrodo beveik ruda, o spalva „Driftwood“ – beveik žalia.

Tikkurila nuotr.

Ramus fonas idealiai tinka dėmesį traukiantiems baldams

„Visiškai matiniai šilta pilka spalva „Driftwood“ nuspalvinti TIKKURILA dažai „Harmony“ didelei svetainei suteikė intymumo. Ši neutrali spalva tapo ramiu fonu dėmesį traukiantiems baldams. Žiūrint spalvyną ji atrodė gana tamsi, bet mes nedvejodami ją išsirinkome, nes į mūsų svetainę iš trijų pusių plūsta natūrali šviesa. Gana tamsią sienų spalvą papildo rudas grindų atspalvis, o baltos grindjuostės ir lubos pagyvina bendrą įspūdį.


Senai baltai spintelei atnaujinti pasirinkome spalvą „Beetroot“. Ši tamsi purpurinė spalva nuostabiai kontrastuoja su sienų spalva „Driftwood“. Duris padengėme sukibimą gerinančiu TIKKURILA gruntu „Otex Akva“, kad jas būtų lengva nudažyti naudojant mažą volelį trumpais plaukeliais. Norėjome, kad spintelės paviršius būtų kuo labiau matinis, todėl nutarėme išbandyti TIKKURILA rašomųjų lentų dažus „Liitu“. Eksperimentas pavyko, ir galutinis rezultatas yra būtent toks, kokio tikėjomės, – šiek tiek grublėtas matinis paviršius.“

Tikkurila nuotr.

Tikkurila nuotr.


Pažiūrėkite, kaip atrodo dizainerės namai:

Interjero stilistės Susannos Vento namai – dalelė Paryžiaus

Stilistę Susanną Vento sužavėjo subtilios kolekcijos „Minerals“ spalvos. Šią namams skirtą spalvų paletę sudaro šiltos ir jaukios spalvos.

Naudotos spalvos: „Piazza“ (Y487), „Rooibos“ (M476), „Driftwood“ (V484), „Serpentine“ (V447), „Straw“ (H456) ir „Wrought Iron“ (Y500).

Atnaujinkite savo namų interjerą pasitelkę žemės atspalvius

„Mane sužavėjo rafinuotos kolekcijos „Minerals“ spalvos. Naujam stilingam ir subtiliam savo namų interjerui sukurti išsirinkau šešias spalvas: „Piazza“ (Y487), „Rooibos“ (M476), „Driftwood“ (V484), „Straw“ (H456), „Wrought Iron“ (Y500) ir „Serpentine“ (V447).

Iki šiol mano namai buvo visiškai balti, reikėjo ne tik atnaujinti dažų dangą, bet ir naujų spalvų. Balta spalva sukuria lengvumo ir erdvės pojūtį, bet aš ilgėjausi šiek tiek švelnesnio ir svetingesnio interjero. Mano šeima dievina Prancūziją, ir apie tai byloja mūsų namai. Kolekcijoje „Minerals“ radau nuostabią žemės atspalvių ir elegantiškam fonui tinkamų spalvų gamą.

Tikkurila nuotr.

Tikkurila nuotr.

Labiausiai pasikeitė valgomasis. Visos sienos, durys, grindjuostės ir įmontuojamos spintelės buvo nudažytos šviesiai pilkos spalvos „Piazza“ (Y487) TIKKURILA vidaus dažais „Harmony“ ir baldų dažais „Helmi“. Šilta pilka spalva „Piazza“ taip pat suteikia kambarių erdvei šviesos ir lengvumo. Norėdami sukurti didesnio aukščio įspūdį ir išryškinti švelniai pilkos bei grynai baltos spalvos kontrastą tarp lubų ir sienų palikome išsiskiriančią baltą juostą.“

Tikkurila nuotr.


Pažiūrėkite, kaip atrodo dizainerės namai:

Daugiau įkvėpimo, spalvų derinių ir interjero pavyzdžių: www.tikkurila.lt

Užsakymo nr.: PT_77418939

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis