Kaip namuose sukurti zonas, kurios vieną akimirką būtų privačios, o kitą sulietų namus į bendrą erdvę?

Ne vienas svajoja apie didesnes namų erdves, suteikiančias laisvės pojūtį ir leidžiančias kvėpuoti interjerui. Tačiau ne mažiau svarbu namuose turėti ir privatų kampelį, kuriame galėtumėte jaukiai įsitaisyti dienai pasibaigus. Tad kaip namuose sukurti zonas, kurios vieną akimirką būtų privačios, o kitą sulietų namus į bendrą erdvę?

Funkcionalumas


Stumdomosios pertvaros suskaido namus į privačias zonas laikinai – tol, kol atstumsite, todėl jomis buitis formuojama atsižvelgus į asmeninius poreikius. Vieną akimirką galite turėti erdvią svetainę, kitą – dalį svetainės atskirti kaip uždarą miegamojo zoną svečiams arba kaip savo darbo kambarį, į dvi dalis galite padalinti ir bendrą virtuvės bei valgomojo erdvę. Tačiau nepamirškite, kad stumdomosios pertvaros nebūtinai formuojamos iš kelių plokščių – kartais plati plokštė lūkesčių gali nepateisinti, todėl apsvarstykite ir kitas galimybes.


Pavyzdžiui, jei sienoje yra niša, kuri tiktų drabužinei, veikiausiai stumdomosios durys bus nepatogu, nes sumažins spintos turinio apžiūros plotą, o dvivėrės durys užims dalį kambario, kuriame yra niša. Tokiu atveju išeitis galėtų būti „armonikos“ tipo spintos durys, sukonstruotos iš siaurų plokščių: jos plačiai atidaromos, todėl galima patogiai apžiūrėti visas pakabas ir lentynas, be to, neužima daug vietos priešais spintą. 


Svarbu! Jeigu ketinate montuoti stumdomąją pertvarą, nepamirškite, kad jų garso izoliacija prastesnė nei įprastų durų, tačiau toks sprendimas suteiks erdvei privatumo, o namų interjerui išskirtinumo. 


Vida Press


Jei aklinai atskirti nesinori, verta pasidomėti transformuojamais variantais. Tai gali būti pertvara, kombinuota iš stumdomų stiklinių durų ir masyvių užtraukiamų užuolaidų – kai naudosite tik stiklinę pertvarą, kambarys prisipildys natūralios dienos šviesos, o kai norėsite daugiau privatumo, galėsite užtraukti ir pertvarą dengiančias naktines užuolaidas. Elžbietos Skunčikienės projektuotame interjere stiklo pertvara panaudota dėl erdvės pojūčio. Šios durys su plačiais skaidriais stiklais ne tik atlieka tiesioginę funkciją, bet taip pat yra ir išskirtinis dizaino elementas. 


Simonas Linkevičius


Jeigu baiminatės, kad stumdomos durys gali pažeisti grindų dangą, variantas – viršuje įrengiamas durų bėgelio mechanizmas. Taip ne tik apsaugosite dangą – bus lengviau valyti grindis ir patogiau vaikščioti. O stilizuotas durų bėgelis interjerui gali suteikti tam tikrą charakterį. 


Vida Press


Galimybės


Šiandien stumdomųjų pertvarų pasiūla itin plati, nuo standartinių variantų iki aukštosios meistrystės, pritaikytos specialiems projektams. Pertvaros gali būti pagamintos iš skaidraus, matinio arba graviruoto stiklo (tokios dažnai montuojamos biuruose), bet nebūtinai vientiso, neretai klasikiniame interjere pamatysite langais sudalytas stumdomas duris, kurių medinis rėmas suteikia erdvei solidumo. Slankiojančios durys gaminamos ir iš plastiko, dažytos medžių dulkių plokštės, natūralios medienos arba jos imitacijos. Natūralios medienos pertvaras dažnai renkasi minimalistinio stiliaus gerbėjai, nes tokios tarsi nepastebimai įsilieja į aplinką, tačiau puikiai pagyvina industrinio stiliaus interjerą. Dar vienas variantas – frezuotos medienos pertvaros, jos gali būti ir itin puošnios, išraitytos ažūriniais ornamentais, ir kuklios, paįvairintos tik statiškais pasikartojančiais motyvais.


Taip pat galite rinktis ir veidrodinę pertvarą, ši kambariui suteiktų papildomo erdvumo ir šviesos, tačiau ją reikės dažniau valyti nei kitas. Pertvarų medžiagos ir dizainas gali būti pritaikyti pagal kiekvieno norus ir interjero stilių. Svarbiausia prieš renkantis stumdomas duris atsakyti sau į klausimus: kokios durų funkcijos jums būtiniausios, kokio įspūdžio siekiate ir kokios jūsų finansinės galimybės.


Stumdomosios pertvaros padeda tuomet, kai susiduriama su erdvės trūkumo problema. Didelės plokštumos neužima erdvės ir jos neskaido, tačiau išsaugo galimybę susikurti privačią zoną ir išsaugoti ploto centimetrą.


Stiklas – ploniausia siena, tad stiklinės stumdomosios pertvaros – vienas iš geriausių būdų suformuoti atskirą kambarį kambaryje. Nuo bendros erdvės stumdomosiomis pertvaromis atskirta virtuvė apsaugos gyvenamąją erdvę nuo nepageidaujamų kvapų, tačiau panorėjus bus visiškai atvira, o lubose sumontuoti sistemos bėgeliai leidžia išsaugoti grindų ploto vientisumą. Tai ne tik estetiškas, bet ir praktiškas sprendimas. 


stumdomos durys
stumdomos durys
Shutterstock


Perėjimą iš gana nedidelės svetainės į miegamąjį dizainerė Elžbieta Skunčikienė nutarė paslėpti už stiklinės stumdomosios plokštumos. Toks sprendimas buvo pritaikytas siekiant taupyti erdvę. Kita vertus, toks interjero elementas tapo svetainės akcentu, suteikiančiu išskirtinumo, pabrėžiančiu stiliaus charakterį. 


Leonas Garbačauskas


Spintos su stumdomosiomis durimis ne visada patogu, nes perpus sumažėja spintos turinio apžiūros plotas. Dėl šios priežasties spintai nedideliame kambaryje pasirinktas „armonikos“ tipo spintos durų variantas: jas galima plačiai atidaryti ir patogiai apžiūrėti visas pakabas bei lentynas, be to, neužima daug vietos priešais spintą. 


Projekto autorės: Kristina Meškerevičienė, architektės Irina Gečienė ir Rimantė Merkevičiūtė.
Projekto autorės: Kristina Meškerevičienė, architektės Irina Gečienė ir Rimantė Merkevičiūtė.
Augis Narmontas


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis